Now Reading
Emigracijos banga slūgsta?

Emigracijos banga slūgsta?

Emigracijos banga slūgsta?

Laikas.lt

Pastaruosius kelerius metus Lietuvos statistikoje pastebimi migracijos rodiklių pokyčiai. Per 2012 metus iš Lietuvos emigravo 42 tūkst. gyventojų, tai yra 20 proc. mažiau negu per 2011 metus. Imigracijoje taip pat pastebimi ženklūs pokyčiai: per 2012 metus imigrantų užregistruota 30 proc. daugiau negu per 2011 metus. Emigracijos mažėjimo ir imigracijos didėjimo tendencija verčia svarstyti, kokios priežastys tai sąlygojo.

Nors imigracija paprastai siejama su užsieniečių atvykimu į šalį, Lietuvoje didžiąją dalį imigrantų sudaro iš užsienio grįžtantys (reemigruojantys) Lietuvos piliečiai. 2011 metais jie sudarė net 89 proc. visų atvykstančiųjų. Šių pokyčių priežastimi buvo laikomas privalomo sveikatos draudimo įvedimas. Tačiau ir toliau sparčiai augantys imigracijos rodikliai rodo, kad tai nėra tik formalumas – lietuviai po truputį grįžta namo!

Ši tendencija taip pat atsispindi ir mokesčių grąžinimo bendrovių statistikoje. „RT Tax Lietuva“ direktorius V. Paknys teigė, kad pastaruoju metu yra jaučiamas tendencingas klientų skaičiaus augimas. „Mūsų paslaugų poreikio augimą galima sieti su reemigracijos reiškiniu. Paprastai mokesčių grąžinimui dokumentus grįžusieji pateikia už pastaruosius kelerius darbo užsienyje metus, todėl dažnas mūsų klientas yra į Lietuvą grįžęs reemigrantas, planuojantis Lietuvoje apsistoti ilgėliau“, – teigė V. Paknys.

Jis, komentuodamas teigiamus statistikos pokyčius, kaip vieną iš priežasčių įvardijo ekonominės situacijos emigrantų šalyse pablogėjimą. „Skaičiuodami permokėtas mokesčių sumas, turime galimybę susipažinti su klientų algalapiais, todėl galime stebėti vyraujančias finansinės situacijos tendencijas. Pastaruosius metus tautiečių, dirbusių užsienio šalyse, atlyginimai tikrai gana ženklai mažėjo, tai galėjo būti svaria priežastimi grįžti namo“, – teigė V. Paknys.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Emigracija ir toliau išlieka skaudžia tema Lietuvai. Nors ir išvykstančiųjų mažėja, tačiau Lietuvą vis dar palieka dideli skaičiai Lietuvos gyventojų. Pagrindinėmis lietuvių tikslo šalimis išlieka Didžioji Britanija, Skandinavijos šalys (ypač Norvegija), Airija, Vokietija bei Olandija.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top