Now Reading
Man depresija… Ką daryti?

Man depresija… Ką daryti?

Man depresija... Ką daryti?

Sveikata.lt

Depresija apninka nepastebimai ir nudažo žmogaus pasaulį niūriais tonais. Iš pradžių atrodo, kad tiesiog pavargome, kad per naktį pailsėsime ir nuovargį kaip ranka nuims. Tačiau laikas bėga, o neviltis ir bejėgiškumo jausmas apima vis labiau. Po truputį auga apatija viskam, kas vyksta aplinkui, nebesinori nieko daryti, mąstyti ar jausti. Neretai prie viso to prisideda ir silpnumas, širdies ir kitų organų skausmai.

„Melacholijos amžius“ – taip mūsų laikus vadina medikai. Ir iš tiesų – depresija tapo kone labiausiai paplitusia žmonijos liga. Priežastis – įtemptas gyvenimo ritmas, infomacijos sklaidos priemonių daromas spaudimas, asmeninės erdvės trūkumas… Ne veltui depresijos aukomis dažniausiai tampa didmiesčių gyventojai, moterys – dažniau negu vyrai, o protinį darbą dirbantys žmonės – dažniau nei tie, kurie dirba fiziškai.

Kaip kovoti su depresija?

Depresija – tai negalavimas, kurio lengviau išvengti, negu atsikratyti. Ką gi daryti? Kaip su ja kovoti, jeigu jinai jau apniko? Štai keli naudingi patarimai.

Išsimiegokite. Miegas – vienas iš geriausių gydytojų. Eidami miegoti, gerai išsivėdinkite miegamąjį ir, jeigu yra galimybė, palikite pravertą langą arba balkono duris – taip gausite daugiau gryno oro, tad galėsite miegoti ilgiau ir kokybiškiau.

Sveikame kūne – sveika siela. Sportuokite. Netgi paprasta rytinė mankštelė depresijos atveju daro stebuklus. Pasirinkite tokį pratimų kompleksą, kad padirbėtų visi kūno raumenys. Galite bėgioti bėgimo takeliu, minti dviratį ar jodinėti, arba bent jau išeiti pasivaikščioti. Jeigu jūs ir anksčiau palaikėte gerą fizinę formą, pamėginkite visiškai nusivaryti nuo kojų – tai taip pat neblogas būdas sumažinti vidinę įtampą.

Kaitaliokite protinį darbą su fiziniu.

Raskite žmogų, su kuriuo galėsite nuoširdžiai pasikalbėti, pasidalinti savo išgyvenimais. Neturite su kuo pasikalbėti? Bent jau paverkite į pagalvę – ašaros palengvina depresiją.

Gyvenkite šia diena. Nesikapstykite savyje, nekaupkite nuoskaudų, neprisiminkite, kas bloga nutiko praeityje. Nesibaiminkite dėl ateities – ji ne tokia baisi, kaip atrodo.

Pakeiskite aplinką. Išsiruoškite į mišką, kaimą, išeikite be tikslo pasivaikščioti po miestą, aplankykite tas vietas, kuriose anksčiau neteko būti. Depresija neišnyks, jeigu užsidarysite tarp keturių sienų ir toliau savęs gailėsite.

Neužsikraukite ant savo pečių per daug problemų, darbų, kitų žmonių rūpesčių. Kartais leiskite sau patinginiauti – juk šiaip ar taip, darbas – ne vilkas, į mišką nepabėgs. Kartais reikia numoti į viską ranka ir tiesiog ilgiau pamiegoti – ryte nubusite geros nuotaikos ir būsite pasirengę nuversti kalnus.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Klausykitės tos muzikos, kurią priima jūsų širdis, skaitykite geras knygas, pasistenkite rasti širdžiai mielos kūrybinės veiklos. Kad gyvenimas nevirstų nesibaigiančia „švilpiko diena“, kiekvienam reikia bent retkarčiais pakilti virš kasdienybės, nuveikti kažką, kas nėra būdinga.

Apmąstykite savo mitybos įpročius. Šokolade ir bananuose yra endorfinų, kurie gali pakelti jūsų nuotaiką. Na, o saulėgrąžos, riešutai, rupi duona, grikiai, avižos, pupelės – tai puikus vitamino B1 (tiamino) šaltinis. Jeigu jo trūksta, rimtai sutrinka nervų sistemos veikla. Rekomenduojama laikytis sveikos subalansuotos dietos, nepersivalgyti, nevalgyti vien tam, kad pasikeltumėte nuotaiką. Susikaupę riebaliukai gali pastūmėti į dar gilesnę depresiją. Kaip matote, mityba iš tiesų labai svarbi, tačiau vien to nepakanka. Patartina taip pat vartoti natūralius augalinės kilmės ir raminamuoju poveikiu pasižyminčius preparatus. Jie normalizuos nervų sistemos veiklą, pagerins miegą ir bendrą savijautą. Jeigu jūs vis dėlto labiau pasikliaunate sintetiniais vaistais, turėtumėte žinoti, kad jų vartojimas gali sukelti pašalinį poveikį, pavyzdžiui, padidinti mieguistumą, sutrikdyti virškinimą ir kt.

Interjeras taip pat daro įtaką psichinei savijautai. Jeigu apsupsite save gražiais daiktais, aplipinsite sienas naujais apmušalais, pakeisite tamsius baldus šviesesniais ir atlaisvinsite daugiau erdvės, jūs neabejotinai pasijusite daug geriau.

Išsikelkite sau tikslą ir drąsiai jo siekite, nebijokite nesėkmių. Jeigu jūsų tikslas bus atsikratyti depresijos, jūs įstengsite ją įveikti kartą ir visiems laikams.


View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top