Search Results for: "vitaminas D"

Jums depresija? O gal tiesiog trūksta vitamino D?

Jums depresija? O gal tiesiog trūksta vitamino D?

Pastarųjų metų moksliniai tyrimai parodė, kad vitaminas D ne tik stiprina imunitetą, kaulus ar padeda lytinei hormonų veiklai, bet ir mažina riziką susirgti onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių ligomis, depresija, ir net iki 26 procentų sumažina mirties riziką.

Vitaminų kokteilis mūsų nagams

Vitaminų kokteilis mūsų nagams

Susilpnėję, išsausėję, netekę natūralaus žvilgesio, skilinėjantys, lūžinėjantys, „nusisluoksniavę“, pakitusios spalvos. Jei nors du iš šių požymių pavasarį galite pritaikyti savo nagams, vadinasi, su jais buvo kaip reikiant „padirbėta“.

Ką reikėtų laikyti kaltininku? Šaltąjį metų periodą, nors jis visiškai neišmano manikiūrininkės amato, neturi nei žirklių, nei dildės ir niekada neragavo gydytojo duonos bei neišrašinėjo jokių receptų? O gal kaltininkės – mes pačios, laiku neskyrusios pakankamai dėmesio vienai didžiausių moters puošmenų – nagams?

Stiprybė iš vidaus 

Nagais būtina rūpintis ne priešokiais, bet nuolat. Kasdien. Jų priežiūra neturėtų apsiriboti vien tik nepriekaištingu manikiūru pas specialistą. Skalbiant, šveičiant, plaunant, šluostant, taip pat dirbant sodo ir daržo darbus, būtina dėvėti pirštines, kad nagai būtų apsaugoti nuo buitinės chemijos poveikio, kitų dirgiklių. Rekomenduojama kartkartėmis nagus pamirkyti aliejaus vonelėse, vandenyje su jūros druska.
Savaime suprantama, netgi laikantis visų šių patarimų, kartais nagai gali atrodyti nekaip. Tokiu atveju, tikėtina, kad jų išvaizdą lemia pakitusi sveikatos būklė. Sveikas nagas turi būti tvirtas ir elastingas. Jei toks nėra, tai pirmas signalas, kad organizmui galbūt trūksta vitaminų ir mineralų.

Kokių medžiagų nagams trūksta labiausiai?

Anot vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Birutės Turovienės, nagai itin jautriai reaguoja ne tik į aplinkos poveikį: šaltį, karštį, sausą patalpų orą, chemines priemones, be kurių neišsiverčiame tvarkydamosi buityje, įvairius kitus dirgiklius ar netinkamai atliktą manikiūrą, bet ir į pavasarinį vitaminų bei mineralinių medžiagų trūkumą.
Pavyzdžiui, dėl geležies stygiaus nagai gali tapti trapūs, pakeisti formą ar patamsėti. 
Nagų būklei taip pat labai svarbūs biotinas ir vitaminas B. Šie mikroelementai padeda nagams geriau pasisavinti deguonį, geležį ir kitas maisto medžiagas. Kai trūksta biotino, nagai susilpnėja, ima lūžinėti bei skilinėti, sluoksniuojasi. 
Vitaminas A  stiprina nagus ir skatina jų augimą
Vitaminas C veikia kaip antioksidantas ir neleidžia nagams „senti“. 
Vitaminas D  padeda geriau įsisavinti kalcį, kitas mineralines medžiagas.
Vitaminas E  taip pat labai svarbus antioksidantas. Jis saugo nagus nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, slopina ar neutralizuoja daugelį kenksmingų medžiagų. 
Kalcis  būtinas nago tvirtumui. 
Cinkas padeda taisyklingai formuotis nagams. 
Siera būtina nago susidarymui, stabdo uždegimo procesus. 
Nagų grožiui ir sveikatai nemažai įtakos turi ir pagrindinių riebalų rūgščių trūkumas. Tai sveikatai naudingi riebalai, pvz., sėmenų, raktažolių aliejai. Pavasarį rekomenduojama nors kelias savaites kasdien suvartoti po šaukštelį vieno iš šių aliejų. 

Būdai išsaugoti savo seksualumą net ir šalčiausią žiemą

Būdai išsaugoti savo seksualumą net ir šalčiausią žiemą

Seksualumas – tai vidinė būsena, o ne dailūs apatiniai, flirtas ar vilionės, skirtos priešingai lyčiai. Seksualumas – tai spinduliuojanti aura, pasitikėjimas savimi ir gera savijauta.

Visuomenės sveikatos specialistai ragina saule džiaugtis atsakingai

Visuomenės sveikatos specialistai ragina saule džiaugtis atsakingai

Artėjant karštam ir saulėtam ilgajam savaitgaliui, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina gyventojus saulės teikiamais malonumais mėgautis atsakingai. Per ilgas ir per dažnas buvimas saulėje gali tapti rimtų sveikatos problemų priežastimi.

Ką valgyti

Ką valgyti, kad dantys būtų sveiki?

Kiekvienas žino, kad būtina dantis valyti bent du kartus per dieną, naudoti tarpdančių siūlą ir burnos skalavimo skystį – veikdamos kartu, šios priemonės padeda sumažinti nepageidaujamų bakterijų kiekį burnoje. Dar vienas burnos higienai ir dantų būklei svarbus veiksnys, apie kurį kalbama rečiau, yra maisto produktai.

Profesorės patarimai vasarai: kaip išvengti odos vėžio

Profesorės patarimai vasarai: kaip išvengti odos vėžio

Lietuvą pasiekus vasariškiems orams ne vienas mūsų išskubėjome lepintis saulės teikiamais malonumais, tačiau kuo gresia saulės vonios ir ką daryti norint išvengti odos vėžio? „Saulė pavojingiausia vidurdienį. Venkite jos šiuo paros metu, o likusią dienos dalį nepamirškite naudoti apsaugančių priemonių“, – įspėja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos vadovė prof. Skaidra Valiukevičienė.

Dietologė: ką ir kaip valgyti

Dietologė: ką ir kaip valgyti, kad sumažėtų nuovargis

Puikiai suvokiame, kad maistas daro milžinišką poveikį mūsų organizmui, bet ne visi žino, kad aktyvumą, gerą savijautą labiausiai skatina ne konkretūs produktai, kad ir kokie naudingi jie bebūtų, o tinkami mitybos įpročiai. „Rexona“ aktyvaus gyvenimo būdo eksperimento „PATIRK: DAUGIAU“ konsultantė, gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė-Ingelevičienė, vienintelė sertifikuota Intuityvaus valgymo specialistė Lietuvoje, pataria, į ką reikia atkreipti dėmesį, norint atstatyti energiją ir dienos metu būti kupinam jėgų.

Kokių medžiagų organizmui trūksta po žiemos?

Kokių medžiagų organizmui trūksta po žiemos?

Dauguma žmonių pavasarį skundžiasi imuninės sistemos susilpnėjimu. Rezultatas – dažnesnės nei įprastai įvairiausių virusų ir infekcijų atakos.

Maistas gražiai odai ir plaukams

Maistas gražiai odai ir plaukams

Taigi ką valgyti ir ko vengti, kad plaukai ir oda atrodytų nepriekaištingai.
Mėlynės – tai puikus antioksidantas, stabdantis priešlaikinį senėjimą. Taigi kas rytą rekomenduojama suvalgyti bent saujelę mėlynių, pavyzdžiui, su jogurtu ar avižinių dribsnių koše.

Pavasaris – vitaminų badmetis

Pavasaris – vitaminų badmetis

Atėjus pavasariui, organizmas šaukte šaukia, jog vitaminų atsargos per žiemą išseko ir jas reikia papildyti. Tai parodo sausėjanti oda, lūžinėjantys plaukų galiukai, susilpnėjusi imuninė sistema, bei kiti požymiai, dėl kurių galime jausti diskomfortą. Todėl Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai primena gyventojams, jog, esant galimybei, reikėtų rinktis šviežias daržoves ir vaisius, taip pat praturtinti savo mitybą žuvies produktais ir kt. Pilnavertė mityba, kurios metu gaunama pakankamai vitaminų, makroelementų, mikroelementų ir kitų organizmui reikalingų medžiagų, suteiks jums ne tik stabilią emocinę, fizinę būklę, bet ir žavią išvaizdą.