Search Results for: "trauma"

Ką daryti

Ką daryti, kad bėgimas nesibaigtų trauma?

Kuo daugiau bėgiojančių ir aktyvaus gyvenimo būdu susidomėjusių žmonių, tuo daugiau ir besiskundžiančių kojų skausmais ar traumomis. Pasak Lietuvos Olimpinio sporto centro kineziterapiauto Manto Lesnicko, konsultuojančio ir „Kauno maratono klubo“ sportininkus, mėgėjų traumos dažniausiai kyla dėl susiformavusių blogų įpročių pradėjus sportuoti.

Mokyklos išvyka į skerdyklą traumavo vaikus

Mokyklos išvyka į skerdyklą traumavo vaikus

JAV esančios Mavis Beacon pradinės mokyk los mokytojas sugalvojo padaryti savo mokiniams apžvalginę ekskursiją po skredyklą. Jis norėjo, kad vaikai sužinotų iš kur atsiranda mėsa ant jų stalo.

Dažna vykstančių į Didžiąją Britaniją trauma – buteliu sužalota galva

Dažna vykstančių į Didžiąją Britaniją trauma – buteliu sužalota galva

„Vyksta draugų ar artimųjų aplankyti – grįžta sutvarstyta galva,“ – taip apie Lietuvos gyventojų vasaros keliones į Didžiąją Britaniją ir Airiją atsiliepia vienos Lietuvos draudimo bendrovės „specialistai.

Arbatos pagal Zodiako ženklą (II dalis)

Arbatos pagal Zodiako ženklą (II dalis)

Kokybišką arbatą galima atskirti pagal stiprumą, spalvą, skonį, aromatą ir plutelę, užsidedančią ant paviršiaus, kai užpilate žoleles. Kuo kokybiškesnė žaliava, tuo daugiau „plutelės“ plaukios paviršiuje.
Geriausia laikyti arbatą užpylus 4–5 minutes, ne daugiau.

Per ankšta avalynė: „prasitampys“ ar greičiau sužalosime pėdas?

Per ankšta avalynė: „prasitampys“ ar greičiau sužalosime pėdas?

Tikriausiai ne vienas iš mūsų kažkada esame nusipirkę šiek tiek per ankštus žieminius batus. Dar parduotuvėje pajutę, kad tvirtos odos batai veržia, dažnai numojame ranka tikėdamiesi, kad šie „prasitampys“. Tačiau gydytojas ortopedas tokias mintis veja šalin: „Nepirkite avalynės, kuri parduotuvėje nors kiek spaudžia: per tą laiką kol ją pratampote – rimtai sužalojate pėdas“.

Psichologija. Man reikia tave išgelbėti

Psichologija. Man reikia tave išgelbėti

Baltieji riteriai, anot psichologių Mary Lamia ir Marilyn Krieger, yra tokie žmonės, kurie jaučia nuolatinę pareigą padėti kitiems, juos išgelbėti iš nemalonių situacijų. Tačiau šis siekis toli gražu ne visada būna altruistinis.

Sportuojant skauda sąnarius? Neklausykite giminių patarimų!

Sportuojant skauda sąnarius? Neklausykite giminių patarimų!

Vasarą bėgiojame, važinėjame dviračiais, žaidžiame lauko žaidimus ir kitaip aktyviai leidžiame laisvalaikį. Tačiau neretai kelių ar alkūnių skausmas apkartina šias pramogas. Ortopedas traumatologas neigia įsigalėjusį stereotipą, kad sąnarių problemos daugiausia kankina tik vyresnio amžiaus žmones ir teigia, kad kiekvienam žmogui skausmas kyla dėl skirtingų ir labai individualių priežasčių, todėl su kaimynais ir giminėmis apie tai pataria nesikonsultuoti – maža tikimybė, kad bus naudos.

Nedrausmingiems sportas gali baigtis liūdnai

Nedrausmingiems sportas gali baigtis liūdnai

Norint gerai jaustis, būtina sveikai maitintis ir mankštintis – šią taisyklę žino net vaikai. Tačiau mankšta mankštai nelygi, o neapdairus elgesys sporto salėje gali sukelti didelių sveikatos problemų.

Linų sėmenys – grožiui ir sveikatai

Linų sėmenys – grožiui ir sveikatai

Lietuvoje linų auginimas turi gana gilias tradicijas. Jis auginamas ne tik kaip pluoštinis augalas, bet ir kaip turintis nemažai gydomųjų savybių: linų sėmenyse gausu riebalų, baltymų bei dietinių skaidulų, sėmenų aliejuje yra daug įvairių vitaminų, provitamino A, mineralinių medžiagų, fermentų ir t. t. Kita vertus, linai – tai ne tik vaistas, bet ir itin gera kosmetinė priemonė: naudojant ar vartojant linų sėmenų produktus, plaukai greičiau auga, tampa žvilgantys, stiprūs, o oda švelni ir skaisti. Linų sėmenų produktai taip pat skatina riebalų sudeginimą, slopina apetitą, padeda greičiau pašalinti maistą iš organizmo. Tad akivaizdu, jog linų sėmenys – tai ne tik vaistai, bet ir natūrali kosmetinė priemonė.

Ką reikia žinoti

Ką reikia žinoti, jei gydytojo pagalbos prireikia naktį?

Neretai gyventojai teiraujasi, kodėl naktį kreipiantis į ligoninės skubiosios pagalbos skyrių jiems skubiai nebuvo suteiktos gydymo paslaugos ir kodėl už suteiktą pagalbą jiems buvo pasiūlyta susimokėti. Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena kelias taisykles, kurias būtina žinoti kreipiantis į sveikatos priežiūros įstaigas gydymo paslaugų prireikus naktį ar poilsio dienomis.