Search Results for: "sienos"

Veršienos ir cukinijų troškinys

Veršienos ir cukinijų troškinys

Jums reikės: 400 gr. maltos veršienos 1 vidutinio dydžio cukinijos 3 didelių bulvių 1 svogūno pipirnių 2 stiklinių daržovių sultinio…

Užfiksavo didžiuosius mėnesienos žiedus – „nakties karalienės“ žydėjimą

Užfiksavo didžiuosius mėnesienos žiedus – „nakties karalienės“ žydėjimą

VDU botanikos sode pražydo didžiažiedis naktenis (Selenicereus grandiflorus). Itin trumpu naktiniu žydėjimu pasižymintis augalas išskleidė keturis žiedus, kurių grožį pavyko įamžinti.

Į sostinę tapyti dar vieno savo šedevro ant pastato sienos atvyksta ispanas Aryz (foto)

Į sostinę tapyti dar vieno savo šedevro ant pastato sienos atvyksta ispanas Aryz (foto)

Antrasis tarptautinis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“ sulauks vieno garsiausių gatvės menininkų pasaulyje – ispano Aryz. Festivalio organizatoriai džiaugiasi galimybe naują šio menininko kūrinį pamatyti Vilniuje. Rugsėjo 5–12 d. Aryz pieš ant Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro pastato sienos Dainavos g. 5, kuri gerai nužvelgiama važiuojant judria Jasinskio gatve. Šiuo metu derinami paskutiniai leidimai piešiniui įgyvendinti.

Colinas Firthas filme „Mėnesienos magija“ – ir ekstravagantiškas azijietis

Colinas Firthas filme „Mėnesienos magija“ – ir ekstravagantiškas azijietis, ir skeptiškas britas

Buvęs karo belaisvis, mikčiojantis karalius, bankininkas, britų slaptasis agentas… Colinui Firthui kine yra tekę atlikti daugybę itin skirtingų vaidmenų, tačiau jo tokio, koks pasirodys naujajame Woody Alleno filme „Mėnesienos magija“ (angl. „Magic in the Moonlight“), dar niekas nėra matęs. Istorijos pradžioje C. Firthą sudėtinga būtų pažinti net ištikimiausiems jo gerbėjams, mat jis pasirodo Rytų iliuzionisto amplua.

Knygų pusryčių konkurse – Berlyno siena 20 metų po sienos griuvimo

Knygų pusryčių konkurse – Berlyno siena 20 metų po sienos griuvimo

Ralf Rothmann – šiuolaikinis vokiečių rašytojas, poetas, dramaturgas, daugiausiai rašantis romanus ir savo šalyje bei Europoje garsėjantis būtent romanais apie Berlyną. Į lietuvių kalbą išverstas autoriaus romanas „Ugnis nedega“ (iš vokiečių kalbos išvertė Regina Ivanauskienė) piešia Berlyną praėjus kone dvidešimčiai metų po sienos griuvimo.

Marijonas naują dainą „Balintos Sienos“ sukūrė... automobilyje

Marijonas naują dainą „Balintos Sienos“ sukūrė… automobilyje

Netrukus radijo stočių eteryje ims skambėti visiškai nauja Marijono daina „Balintos Sienos“. Jos atsiradimo istoriją pasakoja pats dainininkas:

Kaip tuščios sienos virto kažkuo daugiau (parodos „Mylios valanda“ apžvalga)

Kaip tuščios sienos virto kažkuo daugiau (parodos „Mylios valanda“ apžvalga)

Visi žinome, jog pamatuoti, kiek mylių nuvažiuosime, nueisime ar nuskrisime per valandą – nėra sunku. O per kiek valandų galime įveikti mylią? Būtent šis iki begalybės besitęsiantis, fundamentalių sąvokų apsikeitimą įprasminantis matmuo vienija galerijoje „Vartai“ neseniai atidarytos parodos „Mylios valanda“ darbus.

Jaunųjų dizainerių idėjos: nuo „kvėpuojančios“ sienos iki „plokščios“ virtuvės (foto)

Jaunųjų dizainerių idėjos: nuo „kvėpuojančios“ sienos iki „plokščios“ virtuvės (foto)

Jau 11-ąjį kartą rengiamo kasmetinio tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux Design Lab“ komisija paskelbė dvidešimt geriausių 2013 m. prietaisų ir aksesuarų koncepcijų, kurias sukūrė įvairių šalių dizaino studentai – nuo Skandinavijos iki Azijos.

„StreetArt 2011": kaip tuščios sienos virsta meno kūriniais (Foto)

„StreetArt 2011″: kaip tuščios sienos virsta meno kūriniais (Foto)

Rugsėjo 6 d. pačioje Vilniaus gatvės meno mėgėjų šerdyje įvyko antrasis festivalis „Nescafé Street Art 2011“. Šokėjai, grafičio meistrai, riedlentininkai ir „BMX“ dviračių entuziastai demonstravo savo sugebėjimus ir rinko žiūrovų simpatijas.

Skambant hip-hopo muzikai ir lyjant lietui, smalsuoliai ir gatvės meno gerbėjai galėjo ne tik pasidžiaugti „StreetArt 2011“ dalyvių talentu, bet ir pasivaišinti nemokama „Nescafe“ kava, specialiu atrakcionu pakilti į orą apžiūrėti Vilniaus panoramą.

Nors „StreetArt 2011“ atsovauja visoms gatvės meno šakoms, tačiau daugiausiai smalsuolių pritraukė būtent grafičio meistrų darbai. Lietuvos ir užsienio grafitininkai džiaugėsi, kad šis diena – vienintelė metuose, kada už paišymą ant sienų ne baudžiama, o susilaukiama pagyrų. Ypatingas grafičio srities svečias – vokietis Daniel Thouw, už savo darbus įvertintas keletu apdovanojimų ir įėjęs į vokiečių gatvės meno istoriją.

D. Thouw Laikas.lt sakė: „Pirmą kartą Lietuvoje lankiausi 2009 m. Ir galiu pasakyti, kad nors praėjo tik du metai, matosi nemažas gatvės menininkų progresas. Tik keista, kad patys vilniečiai to nepastebi. Vos kelis kartus pasivaikščiojęs po Vilnių, radau išties įdomių darbų.“

„StreetArt 2011“ įsibėgėjus ir pragiedrėjus dangui, riedlentininkai ir „BMX“ dviratininkai užliejo atnaujintą Riedlenčių parką, o krepšinio aikštelėje užvirė gatvės šokių konkursas. Nors vienas iš šokėjų neatvyko, uoj pat buvo surasta „pamaina“.

Dalyvių darbus vertino solidi profesionalų komisija: grafičio piešėjus – latvė Elina Brikerė, vokietis Daniel Thouw ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas sporto reikalams Ritas Vaiginas. Šokėjus vertino Dainius Žebrauskas−Skruzdėliukas, Dinara, Dima Sketch ir jauniausias teisėjas, pakviestas renginio metu – Lukas, teisėjavęs konkurse „Vaikų balsas“. BMX dviratininkus vertino Mantas Paulauskas, Robertas Kvietkauskas ir BMX meistras Ignas Malinauskas. Riedlentininkus vertino Marius Sprunskas, Andrius Piachnas ir Ignas Malinauskas. Žiūrovai taip pat galėjo atiduoti balsą už favoritus.

Dalyviai išsidalino prizų fondą, kuris siekė net 8 tūks. litų.

„SreetArt 2011″ renginio akimirkos„StreetArt 2011“ žiūrovų atsiliepimai:

„Atėjau čia, nes šis renginys yra vienintelis gatvės meno renginys Lietuvoje. Pats nepaišau, bet žaviuosi gatvės meninikų darbais ir visada įdomu pažiūrėti patį procesą. Šiais metais pamačiau keletą puikių darbų, bet nuvylė jaunas renginio publikos amžius.“ (Mantas, 20 m.)

„3 m. šoku gatvės šokius. Pati dalyvauti nedrįsau, norėjau pažiūrėti, kaip šoka konkurso dalyviai. Likau sužavėta.“ (Dovilė, 22 m.)

„Atvykau į Lietuvą ir netikėtai sužinojau, kad vyks gatvės meno renginys. Piešiu ant sienų daugiau nei 10 m. Norėjau palyginti Lietuvos gatvės meną su suomišku. Galiu pasakyti, kad jūsiškis konceptualia prasme yra daug įdomesnis. Ir tai parodo ne tik šis renginys, bet ir Vilniaus gatvių sienos.“ (Jussi, 29 m., Helsinkis)
Stebėjo Goda Raibytė
Nuotr. „Goodlife photography“

Berlyno sienos palikimas virsta kiču?

Berlyno sienos palikimas virsta kiču?

Vos pradėjusį nuo Antrojo pasaulinio karo atsigauti pasaulį prieš 50 metų padalino Berlyno siena. Iškilusi 1961 metais, ji buvo nugriauta tik 1989 m., komunizmo vadžias atleidus Sovietų Sąjungos generaliniam sekretoriui Michailui Gorbačiovui.