Search Results for: "rauginti kopūstai"

Baltarusiški barščiai

Baltarusiški barščiai

Kopūstai perrenkami, perplaunami šaltu vandeniu, nuspaudžiami ir, pridėjus pomidorų padažo, ištroškinami (galima troškinti vandenyje kur virė mėsa).

Burokėlis supjaustomas šiaudeliais ir taip par patroškinamas. Morka, petražolė, svogūnas supjaustomi ir pakepinami aliejuje.

Troškinti kopūstai, burokėliai, pakepintos daržovės, virta ir supjaustyta bulvė užvirinami sultinyje, įdedama pipirų, druskos.

Supjaustyti virti grybai užpilami paruoštais barščiais, užbalinama grietine, pabarstoma petražolių lapeliais.

Antienos sriuba

Antienos sriuba

Supjaustytą antį sudėkite į pasūdytą vandenį ir užvirinkite. Supilkite raugintus kopūstus bei supjaustytas daržoves. Bulves supjaustykie ir virkite atskirai. Pakepinkite lašinius, o jų riebaluose truputi pakepkite miltus. Mėsai suminkštėjus į puodą suberkite išvirtas bulves, lašinukus bei miltus. Įberkite druskos. Dar truputį pavirkite, įberkite pipirų.

Slovėniška kopūstienė

Slovėniška kopūstienė

Pupeles mirkykite 12 valandų. Išmirkusias virkite kartu su šonine. Į kitą puodą sudėkite kopūstus, prieskonius, įpilkite vandens ir užvirkite. Riebaluose apkepkite susmulkintus svogūnus, apibarstykite juos miltais ir sukrėskite į verdančią kopūstienę. Sutrinkite pupeles, o šoninę supjaustykite kubeliais. Suberkite į sriubą ir vėl užvirinkite. Prieš patiekdami įdėkite grietinės, įberkite druskos, trinto česnako ir sudėkite kitame puode išvirtas ir kubeliais pjaustytas bulves.

Greitas vasaros gardumynas: netradiciniai dešrainių receptai

Greitas vasaros gardumynas: netradiciniai dešrainių receptai

Dešrainio receptų variacijų įvairiose šalyse yra nesuskaičiuojama galybė. Nors įprastai dešrainiai, kaip ir mėsainiai, priskiriami greito ir paprasto maisto kategorijai, jų renesansas šiek tiek pakoregavo ingredientų sudėtį ir šiam patiekalui iškovojo vietą gurmaniškų restoranų meniu.

Kopūstų rauginimas: kaip pasirinkti

Kopūstų rauginimas: kaip pasirinkti, kuo pagardinti, kokia nauda

Jei dar neužsiraugėte žiemai kopūstų – pats laikas tai padaryti dabar. Prekybos vietose šiuo metu rasite pačių tinkamiausių, rauginimui vėlyvųjų veislių kopūstų, kurie dar visai neseniai pūpsojo Lietuvos ūkininkų laukuose.

Gydytoja dietologė: „Netiesa

Gydytoja dietologė: „Netiesa, kad konservuotose daržovėse nėra vitaminų“

Šiuo metu turguose gausu Lietuvos ūkininkų užaugintų rudens gėrybių, tačiau prisivalgyti jų „už visus metus“ nepavyks. Viena iš išeičių – daržovių vaisių ir uogų konservavimas. Gydytoja dietologė Laura Romeraitė–Kuklierienė sako, kad ir konservuoti produktai gali būti neblogu vitaminų ir kitų naudingų medžiagų šaltiniu.

Ką valgyti

Ką valgyti, kad būtume sveiki: svarbiausių maistinių medžiagų gidas

Valgydami įvairų maistą mes ne tik pasisotiname, bet ir gauname daugybę mūsų organizmams būtinų medžiagų. Specialistai dalijasi patarimais, kurie padės išsirinkti skanų ir subalansuotą maistą kiekvienai dienai bei palaikyti gerą savijautą. Tai ypač aktualu dabar, kai po žiemos organizmo imuninė sistema būna susilpnėjusi.

Naudingiausi produktai žiemą

Naudingiausi produktai žiemą

Šaltuoju metų laiku organizmui ima stigti vitaminų ir mineralinių medžiagų, todėl labai svarbu, kaip ir kuo maitinatės. Štai kokie produktai žiemą turėtų dažniau atsidurti ant jūsų stalo:

Madonnos dieta: sudėtingiausia dieta pasaulyje?

Madonnos dieta: sudėtingiausia dieta pasaulyje?

Prabėgo jau 30 metų, nuo Madonnos išpopuliarėjimo visame pasaulyje. Tačiau ką reiškia būti Madonna, kai į tave nukreiptos viso pasaulio akys ir visi mano turintys teisę kritikuoti kiekvieną tavo kūno centimetrą.

Mitybos taisyklės per šventes

Mitybos taisyklės per šventes

Šventės neatsiejamos nuo tradicijos daug ir skaniai pavalgyti. Švenčių laikotarpiu reikia prisiminti 3 pagrindines mitybos taisykles: įvairovė, saikas ir suderinamumas. Geras pasirinkimas – grūdų produktai, daržovės ir vaisiai, žuvis, riešutai. Šventės – gera proga paskanauti įvairesnių produktų ir pasilepinti patiekalais, kuriems paruošti reikia daugiau laiko ir išmonės.