Search Results for: "prekybos centras mega"

Naftos galia iš labai arti arba Jungtiniai Arabų Emyratai

Naftos galia iš labai arti arba Jungtiniai Arabų Emyratai

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) turi tiek gamtos ir kultūros lobių, jog skauda vien nuo minties, jog ten nuvykę visą savaitę praleisite tik viename iš kurortų? Jau nuo šių metų gruodžio yra galimybė rinktis jungtinius turus po JAE, kuomet suderinamas poilsis ir pažinimas: apsigyvenama viename iš paties keliautojo išsirinktų emyratų – Adžmane, Šardžoje, Fudžeiroje arba Ras Al Haime, o dvi dienos praleidžiamos rekordais, prekybos centrais ir visa kita objektų bei reiškinių galybe svaiginančiame Dubajuje.

Kelionė į Jungtinius Arabų Emyratus. Kokius mitus palikti „spintoje“?

Kelionė į Jungtinius Arabų Emyratus. Kokius mitus palikti „spintoje“?

Aukščiausias pasaulio pastatas, didžiausias pasaulio prekybos centras, dykumoje pasodinti 2,5 mln. medžių ir iki kiekvieno jų nuvesta žarnelė su vandeniu, pumpuojamu iš 10 km gylio, Afrikos safario kopija su būriu nykstančių rūšių priešakyje – ir tai tik maža dalis to, kuo gali nustebinti Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE). Neseniai čia apsilankiusi kelionių entuziastė Gabrielė Štaraitė sako, kad geriausias būdas pažinti šį kraštą – tai leisti sau pasimėgauti prabanga, nes būtent tai yra stiprioji JAE pusė. Žinoma, tam reikia tinkamai pasiruošti: atsakingai susidėlioti maršrutą, pasirinkti viešbutį ir pamiršti apie šią šalį girdėtus stereotipus – tada iš šios kelionės parsivešite tikrai gerų įspūdžių.

Kuo gali nustebinti Varšuva?

Kuo gali nustebinti Varšuva?

Ar žinote, kurio miesto senamiestis yra laikomas naujausiu Europoje? Tai – Varšuvos senamiestis, kadaise sugriautas, o po Antrojo pasaulinio karo ir vėl atstatytas. Lenkijos sostinėje – nepakartojama naktinė miesto panorama, pačiame miesto centre žaliuojanti gamta, turtingą Varšuvos istoriją menantys atkurti pastatai ir gardžiosios pączki spurgos. Ar jau įtikinote save, kad trumpai vasaros kelionei verta rinktis šį miestą?

Jaunas Lietuvos dizaineris apaus 7000 žmonių (foto)

Jaunas Lietuvos dizaineris apaus 7000 žmonių (foto)

Jau pagaminta 7 tūkst. šlepečių, kurių dizainą sukūrė Vilniaus dailės akademijoje industrinį dizainą studijuojantis Justas Petrulis. Jis buvo vienas iš keliasdešimt jaunų Vilniaus ir Kauno dizainerių, dalyvavusių prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ paplūdimio šlepečių konkurse. Užėmęs pirmą vietą jis pelnė galimybę išleisti didelę partiją savo kurto dizaino šlepečių, kuriomis jau šią vasarą galės apsiauti Kauno prekybos ir laisvalaikio centro lankytojai.

„Šokis hip-hopo ritmu. Revoliucija“ žvaigždė - raumeningas Holivudo naujokas

„Šokis hip-hopo ritmu. Revoliucija“ žvaigždė – raumeningas Holivudo naujokas

Viena karščiausių Holivudo naujienų – ne tik puikiai atrodantis, bet ir puikiai šokantis buvęs modelis Ryanas Guzmanas, tapęs pagrindiniu naujojo filmo „Šokis hip-hopo ritmu. Revoliucija“ (angl. „Step Up Revolution“) aktoriumi. Treniruotu kūnu pasigirti galintis 24-erių vaikinas dar tik mėgaujasi pirmaisiais šlovės spinduliais, tačiau elgiasi užtikrintai – lyg populiarumas jį lydėtų visą gyvenimą.

A. Pogrebnojus ir V. Simanavičiūtė pasidavė krepšinio karštligei (Foto)

A. Pogrebnojus ir V. Simanavičiūtė pasidavė krepšinio karštligei (Foto)

Garsus Lietuvos dizainerių tandemas „A & V“ bei Lino Kleizos labdaros ir paramos fondas ketvirtadienį ryte vykusioje spaudos konferencijoje pristatė bendrą projektą.

Būsimos akcijos metu krepšinio sirgaliai galės paremti fondo veiklą įsigydami Europos vyrų krepšinio čempionato proga A. Pogrebnojaus ir V. Simanavičiūtės sukurtų išskirtinio dizaino krepšių su visos Lietuvos rinktinės krepšininkų parašais.

Progą įsigyti madingą laisvalaikio krepšį, papuoštą visų Lietuvos krepšinio rinktinės narių parašais, sirgaliai turės rugpjūčio 29 dieną gyvai vyksiančiame aukcione.

Laimingieji krepšinio fanai, kurie pasipuoš čempionato krepšiais su rinktinės narių parašais, prisidės ir prie krepšinio skatinimo vaikų globos namuose – aukciono metu surinkti pinigai bus skirti Lino Kleizos labdaros ir paramos fondui, siekiančiam teikti materialinę pagalbą vaikais besirūpinančioms socialinėms institucijoms.

„Pradėdami šią akciją siūlome krepšinio mėgėjams pagalvoti apie tuos, kuriems sportas ne tik teikia džiaugsmą, bet ir gali pakeisti jų požiūrį į gyvenimą, suteikti pasitikėjimo savimi ir kitais. Krepšinis stiprina komandos jausmą ir esu įsitikinęs, kad kiekvienas krepšinio mėgėjas tai supranta,“ – kalbėjo krepšininkas L. Kleiza.

Spalvingą Europos vyrų krepšinio čempionatui skirtą laisvalaikio krepšį sukūrė vienas garsiausių Lietuvos dizainerių tandemų Aleksandras Pogrebnojus ir Vida Simanavičiūtė. Mados kūrėjai pristatė dvi akį traukiančiais raštais, kuriuose užkoduoti simboliai, išmarginto krepšio versijas – tamsesnę, tirštesnių derinių ir ryškesnę, lengvesnių tonų. Pasak dizainerių, tai moderniam vartotojui skirtas laisvalaikio krepšys, kurį galima pasiimti į sporto klubą, iškylą ar prie jūros, žinoma, jis pravers ir einantiems žiūrėti krepšinio varžybų.

Dizainerių duetas, paklaustas, ar į krepšį tilptų krepšinio kamuolys, tai nuspręsti leido Linui Kleizai. Šis patikino, jog ryškiaspalviame krepšyje tilptų ne tik kamuolys, bet ir šis tas daugiau. Krepšininkas taip pat negailėjo pagyrų krepšio dizainui – patikino, jog dizainerių kurti krepšiai atrodo išties puikiai ir originaliai.

Krepšių pagaminta vos septyni tūkstančiai, tad gauti dovanų čempionato krepšį, tiesa, jau be krepšininkų parašų, aistringiausi krepšinio sirgaliai galės tik ribotą laiką – rugpjūčio 12 – rugsėjo 18 dienomis prekybos centre „Mega“ vyksiančios akcijos metu.
Ieva Varkojytė
Nuotr. autorės

Prancūzija: didžiausias Viduržemio jūros uostas - Marselis (Foto)

Prancūzija: didžiausias Viduržemio jūros uostas – Marselis (Foto)

Artėja vasara – atostogų ir didesnių ar mažesnių klajonių po pasaulį bei atradimų metas. Visada yra be galo smagu apsilankyti miestuose, kurių gatvėmis dar nesi vaikščiojęs, tačiau visada yra ir tokių, į kuriuos vis norisi grįžti. Kiekviena šalis ir netgi kiekvienas miestas gyvena savitu ritmu, savaip žiūri į gyvenimą, kaimynus, užsieniečius, gatvėse sklando skirtingi kvapai. Viena mano mylimiausių šalių yra Prancūzija, taigi kviečiu keliauti drauge su manimi.

Pietiniai jūrų vartai į Prancūziją

Kelionę pradėkime nuo Viduržemio jūros pakrantės, čia įsikūręs antras pagal dydį Prancūzijos miestas ir didžiausias Viduržemio uostas – Marselis. Miestas čia vietomis dvelkia Afrika, kai kur architektūroje ryški Artimųjų Rytų įtaka, bet neabejotinai yra prancūziškas. Miesto centrą puošia senasis uostas, aplink jį šurmuliuojantis ir truputį Maroką primenantis turgus, daugybė kavinių ir restoranų. Saulei nusileidus už horizonto gyvenimas čia tik įgauna pagreitį – ūžiančios kavinės ir klubai ar romantiškas pasivaikščiojimas jūros pakrante – Jūsų pasirinkimas.

Marselį 600 m.pr.Kr. įkūrė graikai, tuomet miestas buvo vadinamas Masalija (gr. Μασσαλία). Vėlesniais laikais Marselis priklausė keltams, dar vėliau romėnams. Pasivaikščiojimai po miestą bus kupini atradimų, menančių visus 27 miesto istorijos amžius: graikiškai-romėniškų ištakų likučiai, viduramžių religiniai architektūros ansambliai, XVII ir XVIII a. turtuolių namai, prestižiniai XIX amžiaus statiniai, galiausiai – 21 amžiaus modernūs architektūriniai sprendimai. Miestas turtingas aikštėmis, paminklais ir muziejais.

Bazilika Notre Dame de la Garde

Kad ir kur eitumėte Marselyje, apsidairę visada išvysite auksinę Švč. Mergelės Marijos statulą, karūnuojančią Notre Dame de la Garde Bazilikos varpinės bokštą. Ši maišyto – romėnų ir bizantiško stiliaus šventovė stovi ant aukščiausios miesto kalvos La Garde (162 m).

1864 metais baigtos statyti Bazilikos kupolai puošti spalvotu marmuru, freskomis, sudėtingomis mozaikomis, 2006-aisiais buvo restauruota preciziškai nuvalant atmosferos, žvakių suodžių ir karo pėdsakus. Šiaurinėje Katedros fasado dalyje pastebimi kulkų ir sprogių artilerijos sviedinių palikti randai vis dar primena 1944 metais vykusį Marselio išlaisvinimo mūšį. Varpinę vainikuoja 9.7 m aukščio paauksuota Švč. Mergelės Marijos statula, pastatyta ant 12 metrų aukščio pjedestalo. Vietiniams ši statula yra miesto globėja, pagarbiai vadinama „La Bonne Mère“ arba geroji motina. Kiekvienų metų rugpjūčio 15 čia švenčiama Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų šventė (Žolinė) sulaukia gausaus piligrimų dėmesio. Nuo šventyklos atsiveria puikus panoraminis vaizdas su miesto stogais, juos supančiomis kalvomis ir, žinoma, Viduržemio jūra. Baziliką nesunkiai pasieksite pėsčiomis arba autobusu iš Senojo uosto.

Marselio Senasis uostas (Le Vieux Port)

„Le Vieux Port“ arba Senasis uostas yra pačiame miesto centre. Uostas šioje vietoje pirmą kartą įrengtas dar antikos laikais, pirmieji graikai čia atsikėlė 600 m.pr.Kr. ir įkūrė prekybos miestelį. Viduramžiais miestas išaugo ir tapo kanapių auginimo ir kanapių pluošto bei laivybinės virvės gamybos centru. Štai kodėl pagrindinės miesto gatvės vedančios žemyn, link Senojo uosto, pavadinimas yra Canebiere.

1800-aisias Marselio uostas vienu metu galėdavo priimti iki 1000 laivų ir per metus sulaukdavo per 18 tūkstančių laivų įgulų. Vėlesniais metais atsiradus garlaiviams uostas pasirodė beesantis per ne lyg seklus ir buvo perkeltas į naujai pastatytus La Joliette dokus. Antrojo Pasaulinio karo metu vykusiame Maselio mūšyje nacių kariuomenė uostą sugriovė, tačiau 1948-ais jis buvo atkurtas. Šiandien šis uostas yra išskirtinai tik turistinis, nesustojantis šurmuliuoti nei dieną, nei naktį.

Komercines bei prekybos funkcijas visiškai perėmė Šiaurinis uostas su įrengtais moderniais krovinių perkėlimo terminalais. Šiame uoste rekomenduoju apsilankyti tik tuo atveju, jei jus žavi milžiniški įrengimai, kranai, keltuvai ir didžiulis triukšmas, tiesa, didžioji uosto dalis nėra atvira turistams.

Senasis gailestingumo centras (Centre de la Vieille Charite)

Senasis gailestingumo centras yra 1671-1749 metais pastatyta, architekto Pierre Puget suprojektuota, trijų aukštų arkada, juosianti labiausiai impozantišką Provanso baroko bažnyčią. Pastatyta kaip gailestingumo prieglauda miesto varguoliams, ji labiau panašėjo į kalėjimą – XVII amžius Prancūzijoje buvo griežtas ir nesukalbamas. Elgetų medžiotojams (Chasse-gueux) buvo mokama už elgetų pristatymą į prieglaudos namus, kurie iš tiesų buvo ne kas kita kaip darbo stovykla. 1736 metais Centre buvo „priglausti“ 850 žmonių, iki 1760 m. jų jau buvo 1059, tačiau 1781-aisiais tapo nebepriimtina kalinti žmones vien dėl to, kad jie yra neturtingi, taigi skurdžių skaičius prieglaudoje sumažėjo iki 250.

Prancūzijos Revoliucijos metu Centras buvo naudojamas kaip kareivinės, kiek vėliau tapo prieglauda žmonėms Antrojo Pasaulinio karo metu netekusiems namų. Dabar šiame rausvo akmens pastate su įspūdingu arkiniu kiemu savo namus rado Viduržemio archeologijos muziejus ir Arfikos, Okeanijos ir Amerikos indėnų menų muziejus.

Friolų salos (Iles du Frioul)

Frioulų salos yra keturios įspūdingos baltojo kalkakmenio salos – Pomègues, Ratonneau, If ir Tiboulen – esančios visai netoli Marselio pakrantės.

Iki XVI a. jos buvo daugiausiai negyvenamos nors jose dažnai apsistodavo jūreiviai, norintys pailsėti nuo prekybos ar karo. 1516-ais Francois I lankydamasis Marselyje nusprendė, kad salos bus puiki vieta gynybiniams Marselio įtvirtinimams, taigi If saloje buvo pastatyta tvirtovė, vėliau tapusi kalėjimu. XVII-XIX amžiais salos buvo naudojamos kaip pakankamai izoliuota nuo žemyno karantino vieta žmonėms, galimai užsikrėtusiems maru ar cholera. Dabar šiose salose klesti jūros paukščių bei retų augalų populiacijos bei lankytojų laukia senosios karantino ligoninės griuvėsiai, Caroline ligoninės ir Ratonneau tvirtovės pastatų kompleksai.

1974 m. buvo įkurtas mažytis kaimelis Port Frioul, tapęs floros, faunos, paplūdimių ir vandens kokybės tyrinėtojų baze. Dabar čia įsikūręs ne vienas restoranas, o vietiniame uoste yra apie 700 laivų švartavimosi vietų.

If tvirtovė (Chateau d’If)

Ši pilis tapo plačiai žinoma dėka Aleksandro Diuma romano Grafas Monte Kristas (A.Dumas, Le Comte de Monte Cristo). Ši XVI a. Tvirtovė, vėliau virtusi, kalėjimu yra pastatyta 30 kv.km. ploto saloje, 3.5 km į vakarus nuo Le Vieux Port. If tvirtovėje daugiausia buvo kalinami politiniai kaliniai, vienas žymiausių kalinių buvo rašytojas, diplomatas ir laisvasis masonas Honore Gabrielis Mirabeau, įkalintas už vykdytą veiklą Prancūzų revoliucijos metais, čia kalinti 1871 metų Komūnos dalyviai, gausybė protestantų. Pažymėtina, kad dauguma kalintų žmonių savo dienų galo sulaukė kalėjimo požemiuose, taip ir neišėję į laisvę. 1890 kalėjimas buvo panaikintas ir sala atidaryta visuomenei.

Aplankyti If ar kurią kitą Friolų salą galite pasinaudoję Senajame Marselio uoste esančių keltų paslaugomis, išsinuomoję laivą ar pasinaudodami organizuojamais turais.

Castellane fontanas

Viduryje Castellane aikštės į dangų stiebiasi 1911 m. skulptoriaus Allar projektuotas paminklas, apsuptas trykštančio vandens purslų. Castellane fontanas yra pagrindinių miesto gatvių – Rue de Rome, Boulevard Baille, Avenue Jules Cantini ir Avenue du Prado – sankryžoje.

Marselis istoriškai turi gan įdomų santykį su vandeniu. Nors miestas yra prie Viduržemio jūros ir yra gausiai apsuptas vandens, tačiau dažnai susigrumdavo su iššūkiu aprūpinti gyventojus pakankamu gėlo vandens kiekiu. Šiam tikslui buvo sukurtas didžiulis kanalų ir akvedukų tinklas, atvedantis gėlą vandenį nuo Durance kalnų ir Ronos upės į miestą. Tokia vandens tiekimo sistema pradėjo veikti dar 1849. Iki pat 1970-ųjų Marselis gėlu vandeniu buvo aprūpinamas tik akvedukų ir kanalų sistemos pagalba, šiandien ši sistema tiekia per du trečdalius miesto sunaudojamo vandens. Taigi, Castellane fontanas, iliustruodamas miesto ir vandens santykį, vaizduoja Ronos upę, Viduržemio jūrą, liūtis bei šaltinius.

Faro rūmai (Palais du Pharo)

Ar nebūtų šaunu būti princu? Atvysti prie jūros ir kiek pabuvęs nusprendi, kad miestas tau patiko, tada užsimanai čia turėti nediduką namą atostogoms. Miestas tau tuoj pat skiria patį geriausią žemės sklypą su puikiu vaizdu į jūrą, kur tu pasistatai puikiu rūmus. Tokia buvo Antrosios Prancūzijos Respublikos prezidento Louis-Napoleono III kasdienybė. 1852 rugsėjį, lankydamasis Marselyje, jis prasitarė, kad miestas jam patiko, tuomet kaip mat gavo dovanų Faro iškyšulį su vaizdu į Senąjį uostą ir If salą, po to jam buvo pastatyti nuostabūs Faro rūmai, na ir žinoma, vėliau nei į tuos rūmus, nei į Marselį jis niekada nebuvo atvykęs ar apsistojęs. Laimei, jo žmona šiuo atveju pasirodė tikra kilniaširdė – Imperatorienė Eugenie rūmus gražino miestui.

1904 m. rūmai buvo paversti medicinos mokykla. Pakeitus pastato paskirtį ir jį pritaikius mokyklos reikmėms buvo parasta dalis buvusio grožio. Šiai dienai pastatas yra dar kartą rekonstruotas, jį paverčiant moderniu konferencijų centru, su daugybe konferencijų salių ir restoranų, kruopščiai paslėptų po žeme.

Pastatą juosia Faro sodas, taigi galite užsukti ir pasimėgauti nuo kyšulio atsiveriančiais vaizdais ar apsilankyti rūmuose, kur dažnai yra rengiamos meno parodos. Rūmų sodas mėgstamas šeimų, įsimylėjėlių bei piknikautojų, praleidžiančių čia ne vieną valandą.

Pasivaikščiojimas pakrantės taku

Bene labiausiai mano mėgstama atkarpa pasivaikščiojimams Marselyje yra pakrantės takas, prasidedantis Senajame uoste ir pasibaigiantis ties Prado paplūdimiais. Tai šeši kilometrai, įspūdingi ant uolos pastatyto miesto ir jūros vaizdais, tolyje baltuojančiais laivais ir Friolų salomis.

1848 metais buvo nuspręsta statyti magistralinį pakrantės kelią, įdarbinant tuo metu bedarbystės smarkiai kamuotus miestiečius. Tiesdami kelią dirbo per 8000 žmonių, o darbai vyko net 15 metų. XX amžiaus pradžioje takas tapo mėgstama pasivaikščiojimų ir pasisėdėjimų vieta, na o šiandien, ypač vakarais, sutiksite, prasilenksite ar būsite aplenkti gausybės bėgiojančių žmonių. Tai puiki vieta vakariniam krosui.

Pasirinkę pasivaikščiojimams šį maršrutą, nepamirškite ir maudymosi kostiumo, kadangi praeisite porą paplūdimių. Ankščiau šie paplūdimiai buvo privatūs, taigi norėdami pasivartyti smėlyje ir atsigaivinti jūroje, būtumėte turėję pakloti vieną-kitą franką. Prieš keletą metų miestas paplūdimius susigražino ir kviečia mėgautis saulės voniomis ir jūros vandeniu nemokamai. Drąsesniems, nebijantiems vandens, pasiūlyčiau kitokį būdą pasinerti į vandenį – prieisite keletą nedidelių įlankų, kur į šalį pasidėję kelnes ir marškinėlius galite prisijungti prie vietos paauglių ir šokti į turkio spalvos vandenį tiesiai nuo molo. Beje, vietiniai tai daro su batais, taip išvengdami dugne tarp akmenų besimaitinančių jūros ežių spyglių.

Vakarienei – jūros gėrybių šokis ir anyžinė gaiva

Ne vieną valandą paskyrę pasivaikščiojimams Canebière gatve, kelis kart apsuksite senąjį uostą, jame įsikūrusį, katik pagautos žuvies ir malonių niekučių pilną, turgų, gal būt netgi paplaukioję laivu – garantuotai praalksite.

Numarinti kirminą galite vos išsukę iš senojo uosto į siaurą gatvelę, kur kebabinės savininkas turkas Jums pagamins didžiulį kebabą susuktą lavaše. Neišsukdami iš pagrindinių gatvių galite sukirsti picą ar kepsnį žiūrėdami į Viduržemio jūros panoramą. Tačiau jeigu norite paragauti kažko tradicinio marselietiško, tai pasirinkimas kiek sumažės. Bet kuriuo atveju, kad ir kurį restoraną pasirinksite, siūlau paragauti Bouillabaisse žuvies troškinio su naminiu Aioli majonezu aptaptais skrebučiais, o aperityvui išgerkite anyžinio Pastis, atskiesto šlakeliu vandens ir atšaldyto ledukais.

Bouillabaisse – yra kulinarinė Marselio garsenybė, ją savo virtuvės pasididžiavimu laiko ne vienas restorano virtuvės šefas. Bouillabaisse yra tradicinis Provanso žuvies troškinys-žuvienė, o pats receptas kildinamas iš Marselio. Šis patiekalas gaminamas iš ne mažiau kaip septynių Viduržemio jūros žuvų rūšių, moliuskų, vėžiagyvių ir daržovių, gausiai pagardinama žolelėmis ir prieskoniais.

Pastis yra nemažiau garsus, iš anyžių gaminamas alkoholinis gėrimas. Kaitinant Viduržemio saulei vartokite alkoholinius gėrimus atsakingai, pastarasis yra net 45° stiprumo.

Mantas UOSIS

2010 –ieji Lietuvos komercinių patalpų rinkoje - tokio štilio seniai nebuvo

2010 –ieji Lietuvos komercinių patalpų rinkoje – tokio štilio seniai nebuvo

Kaip sekėsi komercinio nekilnojamo turto pardavimai ir nuoma praėjusiais metais? Turbūt daugelis nujaučia, kad nekaip, nes naujų darbo vietų kūrėsi mažai, o jei nėra darbo, nėra kam nuomotis biurų.

Savaitgalį Kaune – haskių lenktynės

Savaitgalį Kaune – haskių lenktynės

Šį savaitgalį prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ kauniečius ir miesto svečius kviečia į išskirtinį renginį – Sibiro haskių lenktynes. Renginio metu pralėkti šunų traukiamomis rogėmis galės ir „Megos“ lankytojai.

Gruodžio 11 dieną, šeštadienį, nuo 13 iki 16 valandos, visi, susirinkę prie „Megos“, galės pasidžiaugti Sibiro haskių draugija. Ir ne tik pasidžiaugti, bet ir pasivėžinti jų traukiamomis rogutėmis, sudalyvauti varžybose, nusifotografuoti su šunimis, juos paglostyti, pamaitinti.

„Norime nudžiuginti į „Megą“ susirinkusius vaikus ir jų tėvelius pačia žiemiškiausia pramoga ir supažindinti juos su visų taip mylimais šunimis – haskiais. Be to, šunų specialistai vaikus pamokys šunis pamaitinti, pakinkyti į roges, o drąsesnieji netgi galės sudalyvauti varžybose ir patys pavadelioti“, – pasakojo prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“ valdančios bendrovės „Baltic RED“ rinkodaros vadovė Rasa Vyšniauskienė.

Į „Megą“ atvykti žadančius kauniečius ir miesto svečius renginio organizatoriai ragina nepamiršti pasiimti šiltų pirštinių ir fotoaparato – nežinia, kada pasitaikys kita tokia graži proga įsiamžinti net su aštuoniais keturkojais įspūdingo žvilgsnio savininkais. „Haskiai itin mylimi ne tik dėl įspūdingos išvaizdos, žydrų akių, bet ir dėl savo draugiško būdo, energingumo“, – sakė jau beveik dešimtmetį haskius auginanti pirmojo šunų kinkinių klubo „Aliaska“ įkūrėja Jolanta Bliuj.

Aštuoni Sibiro haskiai, šeštadienį atvykstantys į „Megą“, yra daugkartiniai šunų kinkinių varžybų Baltijos taurės čempionai. Tikimasi, kad itin didelio populiarumo sulauks varžybos, todėl norintys pasirungti turėtų užsiregistruoti pas organizatorius prieš renginį.

Susitikimas su haskiais – vienas iš daugelio gruodį „Megoje“ vyksiančių renginių. Kiekvieną gruodžio savaitgalį, nuo 12 iki 18 valandos „Megos“ centrinėje aikštėje įsikūrusiame kalėdiniame miestelyje vaikų lauks Kalėdų senelis, kuriam kaskart talkins vis kiti pasakų personažai. Kitą savaitgalį, gruodžio 19 d. 13–14 val. „Megos“ lankytojų laukia pagal Vytauto V. Landsbergio knygą pastatytas spektaklis „Angelų pasakos“, o antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją, 14–15 val. visi kviečiami į kalėdinį gospel choro „S in G“ koncertą.

„Blusturgis“: ketvirtas  ir tikrai ne paskutinis sezonas (Interviu

„Blusturgis“: ketvirtas ir tikrai ne paskutinis sezonas (Interviu, foto)

Turbūt retas vilnietis nežino, kad kiekvieną sekmadienį jis gali keliauti į „Blusturgį“, kuriame ras ne tik įdomių drabužių, bet ir antikvarinių daiktų ir papuošalų. Kadangi „Blusturgis“ gyvuoja jau antrus metus ir neseniai iš „Vasaros terasos“ persikėlė į „Gedimino 9“, nusprendėme pakalbinti turgaus iniciatores Doloresą ir Ignę.