Search Results for: "parama gyvūnams"

Kūrėjai vienijasi: labdaringas renginys „Duok leteną“ kviečia padėti beglobiams gyvūnams

Kūrėjai vienijasi: labdaringas renginys „Duok leteną“ kviečia padėti beglobiams gyvūnams

Žymių lietuvių prekinių ženklų mugė, skanus ir dar neragautas maistas, populiarių jaunų grupių koncertai ir būrys mieliausių keturkojų – visa tai galėsite rasti šį sekmadienį „Downtown Forest Hostel & Camping“ kiemelyje vyksiančiame jaukiame labdaringame renginyje „Duok leteną“.

Beglobiams gyvūnams gelbėti – žinomų Lietuvos žmonių aukos

Beglobiams gyvūnams gelbėti – žinomų Lietuvos žmonių aukos

Kino ir įvairių mados projektų makiažo meistrė Vaida Venckutė kartu su bičiuliais stengiasi išgelbėti 100 benamių šuniukų, patekusių į antisanitarines sąlygas Vilniaus mieste. Ji socialiniame tinkle „Facebook“ kilniai misijai suvienijo Lietuvos dizainerius, atlikėjus, sportininkus ir verslininkus, kurie dovanojo savo asmeninius daiktus. Jie bus parduodami sekmadienį vykstančiame mados turgelyje Kaune. Tik juos pardavus lėšos pasieks šiuos gyvūnus.

Ar meilė gyvūnams visada yra Meilė?

Ar meilė gyvūnams visada yra Meilė?

Žmonės dažnai sako, kad myli gyvūnus. Paprastai ne visus, bet kažkuriuos tai tikrai. Nes jie gražūs, mieli, sąmoningi, atsidavę… jie greiti, stiprūs, gudrūs, paslaptingi… Mus žavinčias gyvūnų savybes galima vardinti ilgai.

„Po Lietuvą su žirgais 2017“ surinktos paramos užteks ir dviem naujiems globotiniams

„Po Lietuvą su žirgais 2017“ surinktos paramos užteks ir dviem naujiems globotiniams

„Už kiekvieną devynių motociklų nuvažiuotą kilometrą buvo paaukota po vieną eurą Žirgų globos asociacijai ir jos išlaikomiems žirgams. Už šią sumą pašaru ir veterinarine pagalba bus aprūpinti jau devyni mūsų globojami žirgai visus metus“, – pranešė labdaringo projekto „Po Lietuvą su žirgais 2017“ sumanytojas Remigijus Kaniava.

Alkaniems beglobiams – 5 tonos ėdalo iš jautrių piliečių rankų (foto)

Alkaniems beglobiams – 5 tonos ėdalo iš jautrių piliečių rankų (foto)

Socialinė iniciatyva „Padėkime gyvūnams“ įgavo pagreitį – per pirmąsias akcijos savaites beglobiams gyvūnams jau paaukota per 5 tonas ėdalo. Akcijos iniciatoriai gyvūnų ėdalo kompanija „Purina“ ir RIMI bei gyvūnų priežiūros organizacijos neslepia džiaugsmo – kiekvieną savaitę prekybos centruose – tikras beglobiams jautrių žmonių antplūdis. Jų paaukoto ėdalo ir priežiūros priemonių užtenka išdalinti visoje Lietuvoje esančioms gyvūnų prieglaudoms.

Beglobiai gyvūnai – problema be išeities? (Foto)

Beglobiai gyvūnai – problema be išeities? (Foto)

Labai dažnai nesusimąstome, kad beglobiai gyvūnai irgi turi teisę į visavertį gyvenimą. Ir ne visi žino, kad Vilniaus benamių gyvūnų sanitarinė tarnyba „Grinda“ – ne gyvūnų globos namai, o jų žudymo įstaiga. Visai kitokia veikla užsiima gyvūnų globos namai „Lesė”, kurie visiems savo augintiniams stengiasi rasti šeimininkus.

Benamiai gyvūnai – vis dar opi problema

Benamiai gyvūnai – vis dar opi problema

„Visuomenės sąmoningumo trūkumas – tai viena iš pagrindinių priežasčių, lemiančių didelį benamių gyvūnų skaičių“, – tokią išvadą daro Gyvūnų gerovės tarnybos „PIFAS“ direktorė Brigita Kymantaitė. Nemažėjantis į gatvę išmetamų gyvūnų skaičius – Lietuvoje vis dar opi problema, kuri turi būti sprendžiama.

Trūksta atsakingumo ir valstybinių institucijų iniciatyvos

Kiekvienas, prieš ketindamas įsigyti gyvūną, pirmiausiai turi įvertinti tiek savo finansines, tiek laisvalaikio galimybes. Išlaikyti augintinį per mėnesį šeimininkui gali kainuoti nuo keliasdešimties iki kelių šimtų litų. Verta atminti, kad kainuoja ne tik gyvūno maistas, bet ir priežiūros priemonės, veterinarų paslaugos. Įsigyjant gyvūną reikėtų įvertinti ir tai, ar vaikai yra pakankamai suaugę rūpintis augintiniais, ar nėra jiems alergiški. Kitu atveju, augintiniui dažniausiai tenka keliauti į gatvę. Reikia nepamiršti, kad namuose laikomiems gyvūnams, reikalingas ir šeimininkų dėmesys, bendravimas su jais, auklėjimas.

„Kol laikantys gyvūnus ar ketinantys juos įsigyti bus neatsakingi, nesirūpins savo augintiniais, tol benamių gyvūnų nemažės. Be abejo, jaučiamas ir valstybinių institucijų iniciatyvos trūkumas, prisidedant prie šios problemos sprendimo“, – kalbėjo Brigita Kymantaitė.

Į pagalbą – savanoriai, tarptautinės organizacijos ir verslo įmonės

Gyvūnų gerovės tarnybos vadovės nuomone, visuomenėje egzistuoja požiūris, kad gyvūną galima įsigyti bet kur ir bet kada, o atsibodus jį atiduoti į prieglaudą ar išmesti į gatvę. Jei už tai nebus baudžiami gyvūnų šeimininkai, benamių gyvūnų daugės, juos žudančių, nepatenkintų gyventojų skaičius didės. Deja, atsakingos valstybinės institucijos į šią problemą reaguoja pasyviai. Į pagalbą skuba tik geranoriški piliečiai, tarptautinės organizacijos bei verslo įmonės.

„Džiaugiamės, kad sulaukiame geranoriškos pagalbos iš piliečių ir įvairių organizacijų. Dalis jų prisideda savanoriaudami, dalis – paremdami finansiškai, vykdydami socialinę atsakomybę“, – pabrėžė Brigita Kymantaitė.

Viena iš tarnybą remiančių bendrovių, paklausta, kas paskatino imtis iniciatyvos padėti benamiams gyvūnams, tikino, kad geranoriškumas ir noras spręsti tam tikras visuomenes problemas. „Benamiai gyvūnai – opi problema. Patys jie negali apsiginti, pasiskųsti, pasirinkti namus. Džiugu, kad yra organizacijų, besirūpinančių jais, kovojančių už jų teises. Tikimės, kad prie mūsų vykdomo projekto prisijungs ir visuomenė“, – kalbėjo bendrovės „Mobivokas.lt“ vadovas Donatas Butkus.

Siųsk nebereikalingą telefoną – paremk benamius gyvūnus

Norinčiam finansiškai prisidėti prie benamių gyvūnų sąlygų gerinimo, visuomenės edukacijos, žiauraus elgesio su gyvūnais stabdymo tereikia nebereikalingą telefoną išsiųsti paštu. Pakanka Lietuvos pašto skyriuose, kuriuose yra specialūs „Mobivokas.lt“ stendai, pasiimti saugųjį voką, įdėti telefoną, užklijuoti voką ir atiduoti jį pašto darbuotojui. Pildant anketą, kuri yra voke, reikėtų nepamiršti pažymėti varnelę, kad pinigai skiriami tarnybai.

Gyvūnų gerovės tarnyba tikisi, kad bendradarbiavimas su bendrove įgaus pagreitį ir visuomenės parama taps dideliu indeliu sprendžiant gyvūnų problemas. Nusprendusiems paaukoti gyvūnams, tereikia išsiųsti nebenaudojamą telefoną paštu ir „Mobivokas.lt“ lėšas perves Gyvūnų gerovės tarnybai.

Atsargiai: energetinis „vampyras”!

Atsargiai: energetinis „vampyras”!

Ar jums pažįstamas nuovargio ir išsekimo jausmas apnikęs po atrodytų eilinio susitikimo su žmogumi? Ne su visais žmonėmis yra lengva bendrauti, tačiau su kai kuriais tai gali tapti tikrų tikriausiu iššūkiu. Tikriausiai jums teko sutikti energetinį vampyrą. Bioenergetikų teigimu, žmonės nevienodai turi gyvybinės energijos, tad tie, kuriems jos trūksta trokšta bendrauti su energijos kiekiu nesiskundžiančiaisiais ir taip pasidalina energijos kiekiai. Tačiau tokiais atvejais, galime sakyti, „aukų“ kaip ir nėra. Blogiausia, kai energetiniai „vampyrai“ gali siurbti energiją ir nesant jos pertekliui, tada toks bendravimas būna varginantis ir palieka nemalonių jausmų virtinę – dirglumą, nuovargį net galvos skausmą ar pakilusią

Jie atrado į save panašų keturkojį! (Foto)

Jie atrado į save panašų keturkojį! (Foto)

Sekmadienio popietę, prekybos centre „Ozas“ esanti „SOS-gyvūnai“ beglobių gyvūnų pievelė, fotografo Deivido Leiliono iniciatyva virto profesionale fotostudija – vyko visuomenines akcijos „Atrask į save panašų keturkojį draugą“ finalas.

Išrinktas metų draugiškiausias žmogaus poelgis su šunimi

Išrinktas metų draugiškiausias žmogaus poelgis su šunimi

Didžiausios Baltijos šalyse labdaringos visų veislių šunų parodos „BIG Match Show“, vykusios spalio 17 d., titulas „Metų draugiškiausias žmogaus poelgis su šunimi“ atiteko Algimantui Bakui iš Kauno. Pats nelengvai besiverčiantis ir šiuo metu gyvenantis gerų žmonių jam suteiktame būste, p. Algimantas visas santaupas ir rūpestį skiria savo augintinei, senbernarei Bitei bei kitiems beglobiams gyvūnams.

„Labai ačiū už tokį įvertinimą, kurį pats pavadinčiau „Metų draugiškiausias šuns poelgis su žmogumi“. Bitė yra labai protingas šuo, ji yra padėjusi užaugti ne vienam namų neturinčiam gyvūnui, taip pat nuo smurtaujančio tėvo yra išgelbėjusi mažametę mergaitę. Bitės draugiškumas skamba per visą Kauną, dėl to ji yra tikra žvaigždė. Dėl to ir pats ją myliu kartais labiau nei save,“ – apdovanojimu džiaugėsi ponas Algimantas.

Pasak renginio globėjos, „Mis Lietuva 2008“ Gabrielės Martirosianaitės, beglobių gyvūnų problemos viešinimas ir jos sprendimo būdų ieškojimas yra labai svarbus. „Skatindami visuomenės atsakingą augintinių priežiūrą bei pagerbdami žmones, kurie rodo pavyzdį elgesiui su keturkojais mūsų draugais, galime tikėtis, jog beglobių gyvūnų problema Lietuvoje
tik mažės“.

„Metų draugiškiausio žmogaus poelgio su šunimi” titulas, skiriamas asmeniui arba asmenims, kurie reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos šunų auginimo tradicijų, visuomenei rodė sektiną pavyzdį, kaip reikia rūpintis, mylėti bei saugoti savo augintinius. Skiriant apdovanojimą, svarbiu kriterijumi buvo ir kandidatų indėlis į beglobių gyvūnų problemos viešinimą bei jos sprendimo būdus. Nugalėtojas buvo išrinktas internetiniu balsavimu, iš trijų, komisijos atrinktų, pasiūlytų kandidatūrų.

Parodoje, kurią rengė gyvūnų globos organizacija „Lesė“ ir bankas BIGBANK, dalyvavo tiek grynaveisliai augintiniai, tiek protingi bei draugiški mišrūnai, kurie varžėsi skirtingose amžiaus (jauni šuniukai, suaugę šunys ir šunys veteranai) bei dydžio (virš ir žemiau kelių) kategorijose. Vertinimo komisija, kurioje buvo ir TV laidos bei žurnalo „Duok leteną“ autorė Vaiva Žostautė, radijo laidų vedėjas Rolandas Mackevičius, dainininkė Eva bei renginio globėja, „Mis Lietuva 2008“ Gabrielė Martirosianaitė, pagrindinį dėmesį renkant laimėtoją skyrė šunų išvaizdai bei elgesiui parodos metu.

Šiais metais pirmą kartą vykusioje parodoje „BIG Match Show“ dalyvavo aštuoniasdešimt įvairiausių veislių šunų, iš kurių buvo atrinkti finalininkai iš skirtingų kategorijų. Varžybų geriausiojo rinkime nugalėjo Berno Zenenhundas, vadru Gota su šeimininku Luku Burduliu. Parodoje apsilankė daugiau tūkstantis lankytojų.

Visos „BIG Match Show“ surinktos lėšos buvo skirtos VšĮ „Lesė“ savanorių globojamų augintinių gyvenimo sąlygų gerinimui bei prieglaudų patalpų renovacijai. Pasak VšĮ „Lesė“ atstovės Sandros Lapinskaitės, didžiąją surinktų lėšų dalį planuojama panaudoti naujos prieglaudos įrengimui, kurios patalpos reikalauja nemažai pakeitimų. „Šiuo metu beglobių gyvūnų prieglobsčiui ruošiamos naujos patalpos, kurios reikalauja nemažai investicijų, kad būtų tinkamos globoti naujų šeimininkų laukiančius augintinius. Taip pat dalis surinktų lėšų bus skiriama įvairių infekcijų prevencijai. Tokia parama mūsų globojamiems gyvūnams yra labai svarbi,“ – kalbėjo Sandra Lapinskaitė.