Search Results for: "odos drėkinimas"

Didžiausia odos priežiūros klaida – prausti ją vandeniu

Didžiausia odos priežiūros klaida – prausti ją vandeniu

Odos priežiūrai lietuvės skiria daug laiko, tačiau ne visuomet išnaudoja jį tikslingai. Kokias odos priežiūros klaidas dažniausiai pastebi profesionalai ir kaip teisingai prižiūrėti odą?

Specialistai: metų laikų kaita ir odos priežiūros abėcėlė įkandama ne visiems

Specialistai: metų laikų kaita ir odos priežiūros abėcėlė įkandama ne visiems

Besiskundžiantiems išsausėjusia, šerpetota, paraudusia ar kapiliarų išvagota oda vaistininkai turi atsakymą – nedarykite tipinių odos priežiūros klaidų. O jų, pasak specialistų, ypač gausu baigiantis žiemai ir prasidedant pavasariui. Vaistininkų teigimu, gyventojai dažnai nepakankamai drėkina odą, kremą tepa tuoj prieš išeidami į lauką, nenaudoja apsaugos nuo ultravioletinių spindulių.

Taisyklingas valymas – pirmas žingsnis gražios odos link

Taisyklingas valymas – pirmas žingsnis gražios odos link

Puoselėdamos veido odos grožį, kliaujamės pačiomis įvairiausiomis grožio priemonėmis. Ir, vis dėl to, kartais pamirštame, kad pirmasis žingsnis siekiant gražiai ir sveikai atrodančios odos – jos valymas. Apie tai, kaip tinkamai valyti ir grožio procedūroms paruošti odą, pasakoja kosmetikos ir parfumerijos tinklo „Douglas“ grožio ekspertė Jūratė Kurilienė.

5 dažniausios odos priežiūros klaidos

5 dažniausios odos priežiūros klaidos

Kosmetologė Ingrida Česevičienė atkreipia dėmesį į 5 dažniausias veido odos kasdienės priežiūros klaidas, kad jų išvengusios moterys ir po daugelio metų galėtų džiaugtis švytinčia ir sveika oda.

Veido odos priežiūra Jai ir Jam

Veido odos priežiūra Jai ir Jam

Taip ilgai užsitęsusi žiema jau seniai užmiršta ir jau galime vis dažniau pasidžiaugti šiltais saulės spinduliais, pradėti planuoti ilgai lauktas atostogas, savaitgalius gamtoje ar deginimąsi prie jūros. Tačiau nepaisant visų gėrybių, kurias atneša vasaros šiluma, reikia nepamiršti, jog vasaros laikotarpis gali būti labai pavojingas jūsų veido odai. Deginanti saulė, džiovinantis karštis, dulkės ir sausas vėjas gali lengvai pažeisti jos struktūrą. Vasarą mūsų veido oda reikalauja ypatingai kruopščios ir rūpestingos priežiūros renkantis kosmetiką, veido kremus, muilus ir net maistą.

7 patarimai – kaip drėkinti odą vasarą ir išsaugoti ją jaunatvišką

7 patarimai – kaip drėkinti odą vasarą ir išsaugoti ją jaunatvišką

Svarbiausias gražios odos receptas yra odos drėkinimas. Nors odos tipą mes paveldime, tačiau tik nuo mūsų pačių priklauso, kaip atrodys oda – suglebusi, sausa ir raukšlėta ar lygi, skaisti ir jaunatviška.

Ekologiška depiliacija cukrumi

Ekologiška depiliacija cukrumi

Artėja vasara – suknelių, sijonukų, maudymukų ir apskritai apsinuoginimo laikas, todėl moterys ima vis intensyviau svarstyti, kaip šalinti nepageidaujamus plaukelius, kad efektas būtų kuo ilgesnis. Tokiu atveju skutimas tinka toli gražu ne kiekvienai, todėl lieka alternatyva – depiliuotis. Populiariausia depiliacija vašku: juostelėmis, skystu ar naudojant specialų aparatą. Tačiau dabar vis dažniau girdime naujausią mados klyksmą tai – ekologiška depiliacija cukrumi. Atrodo cukrus vis labiau lenkia vašką…

Visų pirma, ekologija ir natūralumas. Vaškas depiliacijai gaminamas iš sakų ir naftos produktų, o cukraus pastą sudaro tik natūralūs ingredientai: gliukozė ir vanduo.

Ataugimo greitis. Depiliuojant vašku dalis plaukelių nutrūksta, todėl greičiau atauga ir badosi. Depiliuojant su cukraus pasta pašalinami net labai trumpi plaukeliai išraunant juos su plauko svogūnėliais (t.y. ,,šaknimis“). Tai netraumuoja odos ir apsaugo ją nuo plaukelių įauginėjimo.
Skausmas. Kuri procedūra skausmingesnė, priklauso nuo plaukelių storio, tankumo, odos jautrumo. Pats procesas yra vienodas: tiek vaškas, tiek cukrus tepami ant odos ir staigiu judesiu nuplėšiami. Kaip atliekama depiliacija cukrumi galite pažiūrėti čia.

Paskatinimas. Jei plaukelius visą laiką skutote ir esate skausmui jautrus žmogus, tikrai jūsų neapgaudinėsime – procedūra skausminga, tačiau kartą pabandyti verta, nes gali būti, kad rezultatatu būsite labai patenkinta ir antrą kartą skausmas nebus toks didelis.

Plaukelių ilgis. Prieš depiliaciją plaukelius reikia atauginti bent iki 3-4 milimetrų. Cukraus pranašumas tas, kad juo galima pašalinti net labai trumpus plaukus.

Trukmė. Depiliacijos vašku arba cukrumi procedūrą galima kartoti mažiausiai po savaitės. Jei depiliacija atliekama kruopščiai, o žmogus neserga liga, nuo kurios plaukeliai auga itin greitai, procedūrą reikės kartoti tik po dviejų, trijų ar net keturių savaičių.

Vietos. Cukrumi galima depiliuoti visos kūno vietas. Kokiu vašku bus depiliuojama, priklausonuo kūno vietos ir kosmetologės. Dažniausiai šiltu vašku depiliuojama bikinio sritis ir pažastys, o šaltu – rankos ir kojos. Karštas vaškas gali sudirginti jautrią bikinio srities odą.

Pilingas. Parą prieš depiliaciją ir parą po jos nepamirškite pilingo. Pilingas prieš depiliaciją pašalina paviršinį sluoksnį ir išjudina plaukelį. Pilingas po depiliacijos būtinas, nes gali būti, kad raunant plaukelį dalis folikulo (svogūnelio) liko odos paviršiuje, todėl pilingu po depiliacijos jis pašalinamas. Nepašalinus likusio folikulo, jis pradeda pūliuoti, auginti naują, jau pažeistą plaukelį, įauginėti, todėl nepamirškite švelnaus pilingo po depiliacijos.

Akistata su savimi. Jei norite švelnios odos be paraudimų, be įaugusių plaukelių ir nepleiskanojančios reikia ją prižiūrėti:
BŪTINAS pylingas parą prieš depiliaciją ir parą po depiliacijos.
BŪTINAS odos drėkinimas.
Jei nedarėte pylingo, nedrėkinote odos, lankėte soliariumus ir kitaip odą sausinote, nekaltinkite kosmetologės dėl nutrūkusių plaukelių, po depiliacijos pleiskanojančios odos ir paraudimų.

Kaina. Depiliacija cukrumi yra brangesnė nei depilaicija vašku, tačiau tai priklauso nuo salono, reikalingų kontaktų ir atkaklumo ieškant.

Profesionalių kosmetologių trūkumas. Ekodienos komandos merginos girdi nusiskundimų, kad nedaug kosmetologių gerai išmano depiliaciją cukrumi, nes procedūros atliekamos vašku ir cukrumi skiriasi. Jei rasite gerą specialistą ne iš pirmo karto, bus lengviau įvertinti kainos ir kokybės santykį.

Kviečia soliariumai. Ką reikėtų žinoti prieš tai?

Kviečia soliariumai. Ką reikėtų žinoti prieš tai?

Pavasaris – palankiausias metas soliariumų salonų tinklams. Bundantys iš žiemos miego susirūpina savo išvaizda, įsigeidžia atrodyti sveikai (atsisakyti išbalimo), kuo greičiau „įsivažiuoti“ į vasarišką įvaizdį.
Lietuvoje nepilnamečiams degintis soliariumuose yra uždrausta nuo 2009 metų, tačiau kiek tai galioja praktiškai – kitas klausimas. Tiesa, soliariumų darbuotojai neprivalo, tačiau turi teisę pareikalauti iš savo lankytojų asmens dokumentų.
Kadangi soliariumų paslaugos nėra priskiriamos medicininės paskirties paslaugoms, naudotis jomis ar ne ir kaip naudotis, sprendžia patys šių paslaugų vartotojai. Visuomenės sveikatos specialistai teigia, jog didžiausią žalą sveikatai padaro ne pats deginimasis soliariume, o pernelyg dažnas deginimasis. Dažnesnis nei kartą per savaitę apsilankymas soliariume laikomas itin neatsargiu ir neatsakingu elgesiu. Didžiausi pavojai, su kuriais gali soliariumuose susidurti:
– Didėja rizika susirgti odos vėžiu
– Mažina odos elastingumą,
– Sausina odą
– Skatina raukšlių atsiradimą
Jei vis dėl to, jūs neketinate atsisakyti vizito soliariumo salone

Rekomenduojamas laikas pagal odos tipą:
– Labai jautrus, niekada neįdega, visada nudega (atsiranda pūslės, išbėrimai) – soliariumai nerekomenduojami.
– Jautrus, mažai įdega, dažniausiai nudega – rekomenduojama 5-6 min.
– Mažai jautrus, švelniai įdega, nudega retai – rekomenduojama 7-8 min.
– Nejautrus, greitas ir stiprus įdegimas, beveik niekada nenudega – rekomenduojama 9-10 min.

Taip pat vertėtų žinoti:

– Prieš naudojimąsi soliariumu, reikėtų pasitarti su gydytoju dermatologu arba su aptarnaujančiu personalu dėl savo odos tipo, jos reakcijos UVS poveikiui.
– Oda turi būti švari, nesutepta savaiminio įdegio kremais ar vaistais.
– Veido oda turi būti be makiažo.
– Kūną ir veidą, prieš deginantis soliariume, galima tepti tik tam skirtais kremais, aliejais, kuriuos galima įsigyti pas aptarnaujantį personalą.
– Soliariume negalima naudoti jokių apsaugos priemonių (losjonų, kremų) nuo natūralių saulės spindulių poveikio.
– Deginantis būtina būti su apsauginiais akiniais ir užmerkti akis.
– Soliariume galima būti tik vieną kartą per dieną. Tą pačią dieną negalima degintis saulėje.
– Sergantiems bei geriantiems vaistus soliariumu naudotis negalima.
– Po deginimosi procedūros rekomenduojamas odos drėkinimas, panaudojant specialius kremus.
– Maksimali deginimosi trukmė priklauso nuo kliento odos tipo.
– Įdegio efektyvumas priklauso ir nuo metų laiko, kliento amžiaus bei sveikatos būklės.
– Pirmo seanso deginimosi trukmė ne daugiau kaip 10 minučių.
– I ir II odos tipus turintiems klientams būtina apriboti pirmo seanso trukmę ir, pasireiškus neigiamai reakcijai, daugiau soliariumais nesinaudoti.
– Kas antrą seansą deginimosi laikas priliginamas 5 minutėmis.
– Didžiausio deginimosi trukmė iki 20 minučių.
– Deginimosi kursas 10-12 seansų. Įdegio palaikymui po kurso 1-ą kartą į savaitę.
– Soliariumas rekomenduojamas ne daugiau kaip 30 seansų per metus.

Jei norite sveikai įdegusio įdegio, labiausiai rekomenduotina alternatyva: Įdegio kremai, purškiamas soliariumas.

9 paprasti patarimai

9 paprasti patarimai, kaip išlaikyti sveiką ir gražią veido odą

Odos senėjimas – natūralus biologinis procesas, kurį patiria tiek moterys, tiek ir vyrai. Odai senstant, silpnėja jos pagrindinės savybės ir gebėjimas pačiai atsinaujinti, pasimaitinti, drėkintis, pasisavinti reikalingas medžiagas ir deguonį, apsisaugoti nuo žalingo aplinkos poveikio. Oda išsausėja, praranda savo elastingumą, atsiranda raukšlių ir pigmentinių dėmių. Nors laiko sustabdyti neįmanoma ir senėjimo proceso nepavyks išvengti, vis dėlto, puoselėjant ir rūpinantis oda, ją galima išlaikyti sveiką ir gražią gana ilgą laiką.

Kaip išvengti padidėjusio prakaitavimo?

Kaip išvengti padidėjusio prakaitavimo?

Prakaitavimas – tai natūralus organizmo procesas, kuris padeda kontroliuoti kūno temperatūrą ir pašalinti toksinus. Deja, šis procesas kasdien sukelia nepatogumą ne vienam vyrui ar moteriai. Pasirodo, kad padidėjusį prakaitavimą gali sukelti įvairūs kasdieniai veiksniai, tokie kaip mityba ar dėvimi drabužiai.