Search Results for: "literatūra vaikams"

Lietuvių telefonuose skaitomiausia erotinė literatūra

Lietuvių telefonuose skaitomiausia erotinė literatūra, meilės pamokos ir A. Tapinas

Praėjus pusei metų nuo pirmosios lietuviškos integruotos el. knygų parduotuvės ir skaityklės išmaniesiems įrenginiams „Milžinas“ pristatymo, išryškėjo lietuvių skaitomiausių el. knygų sąrašas. Jame dominuojantys erotiniai, meilės romanai ir populiariosios psichologijos knygos patvirtina visame pasaulyje pastebimą tendenciją – el. knygas, kaip ir popierines, dažniau skaito moterys, tačiau vyrai, lyginant su įprastomis knygomis, elektronines atsiverčia dažniau.

Valstybinis Vilniaus Mažasis teatras: moksleiviams apie lietuvių literatūrą gyvai

Valstybinis Vilniaus Mažasis teatras: moksleiviams apie lietuvių literatūrą gyvai

Valstybinio Vilniaus Mažojo teatro trupė įsitikinusi – kultūringus žmones reikia auginti. Kitaip tariant, sąmoningai ir kryptingai auklėti vaikus ir jaunimą, padėti tėvams ir mokytojams teisingai pasirinkti, skatinti juos būti patriotiškus ir nuolat domėtis lietuvių literatūros kūriniais. Todėl šiandien startuoja ilgai ruoštos teatro edukacinės programos, kurių metu į teatrą bus kviečiama kuo daugiau moksleivių ir mokytojų.

Geriausiu rašytoju vaikams ir paaugliams trečią kartą išrinktas Gendrutis Morkūnas

Geriausiu rašytoju vaikams ir paaugliams trečią kartą išrinktas Gendrutis Morkūnas

Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjime apdovanoti geriausių 2010 metų knygų kūrėjai. „Pažiūrėkite, dovanoja gėles konkurentų autoriams, štai ką gali vaikiška literatūra“, – juokavo vaikų literatūros kritikas Kęstutis Urba, kai Šiaulių dramos teatre vykusiame renginyje leidyklos sveikino vienos kitų autorius.

Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija (IBBY) apdovanojo net tris leidyklos „Nieko rimto“ autorius: už Geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams, už Geriausią pasakų knygą, už Reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą vaikams!

Geriausia 2010 metų knyga vaikams ir paaugliams išrinkta Gendručio Morkūno „Iš nuomšiko gyvenimo“. „Jei manęs kas nors paklaustų, kas buvo reikšmingiausias XXI a. pradžios rašytojas, aš visai neabejodamas atsakyčiau, kad tai – Gendrutis Morkūnas“, – kalbėjo K. Urba. Šio išskirtinio autoriaus netekome daugiau nei prieš metus. Jau trečią kartą skirtą geriausio knygų kūrėjo vaikams ir paaugliams apdovanojimą šį kartą atsiėmė rašytojo žmona Regina Morkūnienė. 2007 ir 2008 metais buvo apdovanotos apysakos „Grįžimo istorija“ ir „Blusyno pasakojimai“ (IBBY). Paskutinė Gendručio Morkūno istorija pasakoja apie nuomšiko, arba vaiko, kurį galima išsinuomoti, gyvenimą Namuose. Kaip yra sakęs pats autorius, jo kūryba skirta tiems, „kurie nebijo skaityti knygos, kai kiti spardo kamuolį“.

Rašytoja Urtė Uliūnė, dar būdama moksleivė, su pirmąja knygele „Miegančios boružės“ į vaikų literatūrą atėjo kaip reikšmingiausia metų debiutantė (IBBY). 2010 metais ji išleido antrąjį pasakų rinkinį – „Kitokia svirplelio diena“. Jaunoji menininkė, kaip ir jos herojai, mažais žingsneliais, ramiai ir užtikrintai kopia į viršų. Pastarasis jos kūrinys pripažintas du kartus: Lietuvių kalbos komisija „Kitokią svirplelio dieną“ įvertino už 2010 metais taisyklinga kalba parašytą kūrinį vaikams, o IBBY įsteigė specialią premiją už Geriausią 2010 metų pasakų knygą. „Šią literatūrinę premiją galima vadinti sidabriniu apdovanojimu arba alternatyviąja, specialiąja premija“, – komentavo K. Urba.

Vertėja Dalia Saukaitytė pelnė nominaciją už Reikšmingiausią ir meniškiausią 2010 metų vertimą vaikams. Sergėjaus Kozlovo knygą „Ežiukas rūke“ (jei neturėjote beveik prieš 40 metų išleistos vienos knygelės) iki šiol buvo galima rasti tik rusų kalba. Dabar skaitant pasakas atrodo, kad pats autorius prabilo lietuviškai. Į klausimą, kokiu būdu taip sėkmingai sekėsi prakalbinti pasakų herojus, D. Saukaitytė atsakė: „Apie šią knygą aš svajojau! Užaugau kartu su filmuku „Ežiukas rūke“. Rankų pirštais galima suskaičiuoti, kiek yra tokių gilių tekstų, kurie tinka visiems: nuo vaiko iki suvaikėjusio.“ Pasakomis žavisi ir knygos iliustruotoja Sigutė Ach: „Tikiu, kad „Ežiukas rūke“ padės skaitytojams sugrįžti į save ir pasisemti paprastumo momentų… Viskas, kas genialu, yra paprasta… Tokia man atrodo ir ši knyga – geniali, todėl paprasta, visiems suprantama!“

Knygą „Ežiukas rūke“ redagavusi Danutė Ulčinskaitė įvertinta už Gražiausiai 2010 metais suredaguotas knygas. Ji yra ir kitų dviejų leidyklos „Nieko rimto“ apdovanotų knygų redaktorė.

Literatūrinių apdovanojimų šventę baigė Antano Gluskino vaikams skirtas spektaklis „Blusyno pasakojimai“, pastatytas pagal geriausio 2010 metų rašytojo vaikams ir paaugliams Gendručio Morkūno to paties pavadinimo knygą.

Lietuva knygų vaikams iliustracijomis nustebins Boloniją

Lietuva knygų vaikams iliustracijomis nustebins Boloniją

Lietuvos vaikų knygų iliustracijų ir pasaulinio lygio lietuvių knygų dailininkų viešnagę Bolonijos knygų mugėje Italijoje, tikimasi, vainikuos pergalinga sėkmė.

Studentai dovanos „išaugtas“ knygas vaikams

Studentai dovanos „išaugtas“ knygas vaikams

Prasidėjus naujiems mokslo metams knygų ir vadovėlių įsigyjimo klausimas tampa ypač opus dažnam moksleiviui. Dėl aukštų vadovėlių kainų jie tampa yapč sunkiai įperkami tiems, kurie auga vargingesnėse šeimose. Kartais vienu vadovėliu mokykloje dalinasi net keli vaikai, nekalbant apie grožinės literatūros knygas, kurias vaikai retai gali rasti net ir bibliotekose.

Juk vaikams reikia skaityit ne tik mokyklinius vadovėlius, bet ir kitokias knygas. Grožinė literatūra – tai priemonė laisvalaikiui ir tobulėjimui. O vaikai, kurie nuo mažumės skaito grožinės literatūros knygas, užauga turintys platesnį akiratį, laisviau reiškia savo mintis, intelektualėja.

Tad lasivalaikio portalas Laikas.lt nusprendė prisidėti prie šios problemos sprendimo ir nuo rugsėjo 20 d. iki spalio 29 d. septyniuose Vilniaus ir Kauno universitetuose organizuoja akciją „Dovanok skaitymo džiaugsmą vaikams!“, kurios tikslas – užmegzti draugystės tiltą tarp studentų ir moksleivių iš vargingesnių šeimų.

Daugiau nei mėnesį laiko studentai galės atnešti savo „išaugtas“ knygas į specialias dėžes jų universitetuose. O akcijos pabaigoje surinktos knygos ir vadovėliai keliaus į Vilniaus ir Kauno dienos centrus.

„Vaikams tai tikrai išskirtinė galimybė gauti taip reikiamas knygutes. Kalbėdami apie pratybas ar būtiniausius vadovėlius, susiduriame net su pedagogų nejautrumu. Vaikų dienos centrus lankantiems vaikams reikalinga parama. Tikimės, kad studentai išties nuoširdžią pagalbos ranką jaunesniesiems“, – teigė vieno akcijoje dalyvaujančio vaikų dienos centro vadovė.

Už tris „išaugtas“ – viena nauja

„Skatindami studentų aktyvumą ir siekdami, kad akcija būtų išties naudinga, įsipareigojame kiekvienos savaitės ir akcijos pabaigoje kruopščiai suskaičiuoti gautas knygas ir už tris studentų atneštas knygas, nuo savęs padovanoti vieną naują vadovėlį ar grožinės literatūros knygelę“, – teigė laisvalaikio portalo Laikas.lt vadovė Simona Griniūtė.

Organizatoriai džiaugiasi, jog prie akcijos vykdymo prisidėti sutiko aukštųjų mokyklų studentų atstovybės, o materialiai akciją remti sutiko telekomunikacijų bendrovės „CSC Telecom“ ir „Eurocom“. „Vystydami projekto idėją gavome didelį palaikymą iš dienos centrų, kurie davė suprasti, kad tokia akcija yra reikalinga. Džiugu, kad tai suprato ir studentų bendruomenė, sutikusi įsitraukti į šią akciją. O taip pat esame labai dėkingi gerenoriškiems „CSC Telecom“ ir „Eurocom“ vadovams, kurie sutiko šią mūsų idėją paremti materialiai“, – teigė S.Griniūtė.

Tad kviečiame atverti savo širdis, nepatingėti nuvalyti dulkių nuo senų knygų lentynų ir padovanoti skaitymo džiaugsmą mažiesiems. Jūsų visų indėlis bus įvertintas ir prasmingai panaudotas.

Plačiau apie akciją, jos eigą ir knygų pristatymo punktus rasite www.laikas.lt

Akcijoje dalyvaujantys universitetai: ISM, Tarptautinė verslo mokykla, Vilniaus pedagoginis universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas.

Akcijos metu surinktos ir rėmėjų padovanotos knygos bus išdalintos: VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Vilniaus vaikų dienos centrams „Duok ranka“, „Svajonių laivas“, „Šaltinis“ ir Antakalnio vaikų dienos centrui.

Kino teatre „Pasaka“ – Vytauto V. Landsbergio filmų ciklas

Kino teatre „Pasaka“ – Vytauto V. Landsbergio filmų ciklas

Lietuviškas kino teatras be lietuviško kino? Vargu, ar galima įsivaizduoti. Todėl šiemet kino teatre „Pasaka“ išskirtinis dėmesys skiriamas lietuviškai kinematografijai: kiekvieną mėnesį bus pristatomas vienas iš šiuolaikinių lietuvių kino režisierių. Pirmasis naujajame sezone – Vytauto V. Landsbergio kūrybos ciklas, kurį sudarys devyni kino seansai.

Gyva britų muzikos legenda Benjaminas Clementine'as grįžta į Lietuvą

Gyva britų muzikos legenda Benjaminas Clementine’as grįžta į Lietuvą

Gerų koncertų banga Lietuvoje nežada nuslūgti. Jau kartą ašaras Vilniuje šluostęs ir vietos melomanų širdis „sudraskęs“ Benjaminas Clementine’as grįžta į Lietuvą.

Su animacija – per lietuvių literatūros epochas

Su animacija – per lietuvių literatūros epochas

Pažinti lietuvių literatūrą per žaidimą, meninę raišką – toks jau šiandien startuojančio projekto „Kelionė per literatūros epochas“ tikslas. Per metus jo iniciatoriai VšĮ „Artsfera“ kartu su partneriais planuoja aplankyti daugelį Lietuvos miestų ir miestelių bei kartu su čia gyvenančiais vaikais kurti animacinį vaizdo filmuką, padėsiantį linksmai ir paprastai įsiminti svarbiausius literatūros istorijos momentus.

Manų kruopos – iš naujo atrastas ingredientas (+receptai)

Manų kruopos – iš naujo atrastas ingredientas (+receptai)

Vieno didžiausių Lietuvos prekybos centrų atlikta apklausa parodė, kad 49 proc. tautiečių į savo mitybą įtraukia grūdinius produktus ir pusryčiams dažnai renkasi košes (27,3 proc.). Dietologai taip pat rekomenduoja košes valgyti ryte, nes jose esantys lėtai įsisavinami angliavandeniai ilgai palaiko reikiamą gliukozės kiekį kraujyje ir išsaugo darbingumą. Viena iš populiariausių rytinių košių – manų košė. Išnagrinėjus užsienio literatūrą, apie manų kruopas galima sužinoti daug naujų netikėtų faktų. Turbūt retas iš mūsų žino, iš kur atsirado manų kruopos, kas pirmieji pradėjo jas naudoti? Taip pat, kad manų kruopose gausu vitaminų, mineralų ir jos turi gydomųjų savybių.

Knygų pusryčių konkursas: „Nuostabusis Ozo šalies burtininkas“

Knygų pusryčių konkursas: „Nuostabusis Ozo šalies burtininkas“

Lapkričio pradžioje prasidėjo kasmetinė leidyklos „Nieko rimto“ ir Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo organizuojama kalėdinė akcija, kurios metu paramos sulaukia kaimo vietovių mokyklos ir vaikų globos namai. Kaip ir kasmet, akcijos metu pasirodo specialus knygos leidimas. Šiemet ši knyga – Franko L. Baumo „Nuostabusis Ozo šalies burtininkas“.