Search Results for: "linas samenas"

Kas tas Linas Samėnas? Arba akivaizdi viešinimo spraga

Kas tas Linas Samėnas? Arba akivaizdi viešinimo spraga

Turbūt nemaža Lietuvos gyventojų dalis jau spėjo išgirsti tuntą prekybos centro „Iki“ reklamos apie tai, kaip jų virtuvės šefas Linas Samėnas gamina delikatesus, koks jis šaunus auksarankis. Bet paradoksalu, jog „Iki“ darbuotojai nežino, kas jis.

Riešutais pagardintos burokėlių ir braškių salotos pagal Liną Samėną (receptas)

Riešutais pagardintos burokėlių ir braškių salotos pagal Liną Samėną (receptas)

Riešutas – universalus produktas, tinkantis ne tik sveikam užkandžiui, bet ir pagardinti įvairiausius patiekalus. Žymus kulinaras Linas Samėnas teigia, kad visi be išimties riešutai yra tinkami salotoms, tik kiekvienas juos renkasi pagal savo skonį. Virtuvės virtuozas dalinasi kiek neįprastu, bet šiuo metu lietuviams labai tinkančiu salotų receptu, kuriame braškės derinamos su burokėliais, o šis derinys dar pagardinamas sūdytų pistacijų ir kedrų riešutais (pinijomis).

L. Samėną Italijoje sužavėjo ir virtuvė

L. Samėną Italijoje sužavėjo ir virtuvė, ir žmonės

Auksiniu Lietuvos šefu vadinamas Linas Samėnas (33 m.) jau beveik mėnesį gyvena atostogų Italijoje nuotaikom. “Nepatikėsite, visą vasarą valgome pomidorų, Mozzarella sūrio salotas, pagardintas alyvuogių aliejumi, parsivežtu iš Italijos“, – tvirtina žymusis kulinaras.

L.Samėnas su žmona Monika ir sūneliu Marku birželio mėnesio ilgą savaitgalį praleido Sorrento mieste ir Kapri saloje. Šeimyna mėgavosi saule, jūra, ilgais pasivaikščiojimais ir itališkais patiekalais.

„Aplankėme bent keletą vietinių restoranėlių. Paminėsiu L‘Antica Trattoria – nuostabi vieta, kuri pavergė savo aplinka ir vietinio šefo Nunzio Spagnuolo patiekalais, – pasakoja Linas. – Užsisakėme ‘Tasting menu’ (meniu paragavimui). Kainavo nemažai, apie 80 eurų, bet toks meniu yra geriausias būdas pažinti restoraną ir šefą“.

Lietuviškuoju Oliveriu (britų kulinaras Jamie Oliver) kartais vadinamas L.Samėnas iki šiol negali atsistebėti italų virtuvės siūlomų patiekalų įvairove. „L‘Antica Trattoria buvo tikras maisto nuotykis. Pradžioje atnešė kardžuvės filė, vėliau putpelių šlaunelę su Provolone sūriu, tada ‘spaghetti’. Po makaronų dar ragavome menkę, tada skrandžiui nuraminti pasiūlė šerbeto ir galiausiai – jautienos kepsniuką. O kur dar desertas, kava… Atrodė, kad nebegalėsiu valgyti savaitę, bet po pusvalandžio žmoną jau viliojau į kitą restoraną“, – atostogas Italijoje prisimena šefas.

Ne mažiau nei italų virtuvė, L.Samėną stebina šalies gyventojais. „Esu susidūręs su italais ir Lietuvoje. Pradžioje jie man atrodė kažkokie nenormalūs, gal dėl to, kad mes šiauriečiai esame per daug kuklūs ir santūrūs, o jie tokie įdegę, geros nuotaikos, gali bučiuotis su visais, pasisveikinti ir atsisveikinti. Pačioje Italijoje supratau – italai anglų kalbą moka, bet kam jiems šnekėti angliškai, kai turistas gali šiek pasistengti ir pasakyti ką nors itališkai, jiems tai sukelia didžiulį pasitenkinimą ir staiga jie tampa vos ne tavo draugu. Keisti, bet labai šilti, atviri, neslepiantys savo nuotaikų žmonės“, – įspūdžiais dalinasi kulinaras.

Lino teigimu, jo žmoną Moniką labiausiai žavėjo vakarais iš viešbučio terasos atsiveriantis nuostabus Vezuvijaus ugnikalnio vaizdas ir galimybė paragauti šviežių itališkų sūrių bei įvairių rūšių alyvuogių.

Iš Kaprio salos Samėnų šeima parsivežė vietos garsenybės – citrinų likerio Limoncello ir Kaprio saloje esančiame Fragonard fabrikėlyje gaminamų natūralių kvepalų.

Kulinarinės knygos: ekspertai prieš mėgėjus

Kulinarinės knygos: ekspertai prieš mėgėjus

Kulinarinės knygos vis dažniau užkariauja knygynų lentynas, jos karaliavo ir šių metų Vilniaus knygų mugės metu. Žymių žmonių ir paprastų kulinarinių knygų mada į pasaulį prasiveržė gana staiga, kad ir kaip būtų keista, Lietuvoje ji dar nepasiekė tokio anšlago kaip užsienyje.

Maisto tinklaraščiai – ir saviraiškos forma

Maisto tinklaraščiai – ir saviraiškos forma, ir taikinys pasipelnyti (Foto)

Maisto tinklaraščiai, kaip ir mados, stiliaus, interjero yra populiarūs visame pasaulyje būtent dėl žmogiškumo faktoriaus, ištrinančio ribą tarp rašytojo ir skaitytojo. Užsienio maisto industrijoje nenusileisdami profesionaliąjai virtuvei, kokybe jie konkuruoja su geriausiais pasaulio restoranais.