Search Results for: "latga"

LATGA-A nusivylę muzikantai steigia naują autorių teisių gynimo agentūrą

LATGA-A nusivylę muzikantai steigia naują autorių teisių gynimo agentūrą

Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGA-A) turės konkurentą. Nepatenkinti jos veiklą muzikos kūrėjai steigia naują agentūrą „Nata” ir prognozuoja LATGA-A liūdną ateitį. Tokį veiksmą, anot dainininko Andriaus Mamontovo, išprovokavo tai, jog į muzikos kūrėjų pastabas LATGA-A visiškai neatsižvelgia, o šioje organizacijoje „niekas nesikeičia ir nesikeis”, rašo lrytas.lt.

Bruzdėjimas dėl Lietuvos autorių atlygį už kūrybą administruojančios ir paskirstančios agentūros veiklos kilo pernai vasarą. Surengę spaudos konferenciją, A. Mamontovas, kompozitorius Raigardas Tautkus ir grupės „G & G sindikatas” lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras pažėrė įtarimų LATGA-A. Anot jų, muzikos autorius galima pasiekia ne visi jiems priklausantys honorarai, o pačios organizacijos veikla nėra skaidri.

95 šalies autoriai pareikalavo LATGA-A vadovybės atsistatydinimo ir organizacijos veiklos nešališko audito. Jie taip pat kreipėsi į generalinį prokurorą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl LATGA-A veiklos.

Prokurorai organizacijos veikloje pažeidimų nerado, tačiau tai maištaujančių autorių įkarščio neatvėsino.

Į pensiją išėjus LATGA-A generaliniam direktoriui Edmundui Vaitekūnui, šių metų sausį buvo išrinktas naujas agentūros vadovas – rašytojas Jonas Liniauskas.

Muzikos autoriai neslepia, kad tai buvo paskutinis lašas, paskatinęs kurti alternatyvą – agentūrą „Nata”.

Užkulisiuose populiariosios muzikos autoriai atvirai reiškia nuomonę, jog jiems atsibodo sunešti didžiąją pinigų dalį į LATGA-A aruodą ir išlaikyti kitų meno šakų atstovus. Popmuzikos kūrėjų nuomone, dalis pinigų už jų dainų viešą atkūrimą yra perskirstomi ir atitenka kitiems LATGA-A atstovaujamiems autoriams. Be to, autoriams kliūva didelės LATGA-A administravimo išlaidos.

„Po mūsų nesėkmingo bandymo kreiptis į prokuratūrą, kad LATGA-A būtų atliktas tinkamas auditas, šis žingsnis – vienintelis likęs logiškas kelias. Laikas pakeisti netinkamą situaciją ir netinkamus valdininkus. Dabar arba niekada. Kažkas naudojasi tuo, kad mes patys ne visada pasidomime, kaip tvarkomi mūsų pinigai. Pakaks.

Kol kas „Nata” idėją palaiko šimtas populiariausių Lietuvos muzikos autorių, bet jų tikrai netrukus bus daug daugiau. Čia pereis visi pagrindiniai LATGA-A maitintojai”, – sakė A.Mamontovas, tvirtinantis, kad „Nata” steigiama, turint Kultūros ministerijos pritarimą.

Naujosios agentūros teisinę bazę kuria Gerda Leonavičienė – buvusi LATGA-A generalinio direktoriaus pavaduotoja, išėjusi iš darbo po šių metų sausį surengtų naujojo organizacijos vadovo rinkimų, kuriuose kandidatavo ir ji.

Naujos autorių teisių gynimo ir lėšų administravimo asociacijos „Nata” steigiamąjį susirinkimą žadama surengti jau kitą savaitę – vasario 22 dieną Vilniaus mokytojų namuose. Jame kviečiami dalyvauti visi muzikos ir tekstų autoriai.

Karjerą baigiantis Markas Palubenka pristato albumą „Paskutinis“ ir kviečia į atsisveikinimo koncertus

Karjerą baigiantis Markas Palubenka pristato albumą „Paskutinis“ ir kviečia į atsisveikinimo koncertus

Prieš kelias savaites paskelbęs apie solinės karjeros pabaigą Markas Palubenka savo veikloje dėlioja paskutinius taškus. Penkerius metus trukusį muzikinį kelią jis nusprendė įprasminti išleisdamas naują albumą „Paskutinis“, o gerbėjus kviečia drauge atsisveikinti finaliniuose koncertuose Vilniuje ir Kaune.

Kino ir muzikos kūrėjai: kodėl interneto teikėjai palaiko piratus

Kino ir muzikos kūrėjai: kodėl interneto teikėjai palaiko piratus, o ne mus?

Dar 2016-ųjų vasarą didžiausiems šalies interneto teikėjams buvo įteiktas Asociacijos LATGA ieškinys, kuriame reikalaujama panaikinti prieigą prie piratinės svetainės „Linkomanija.net“. Bylos procesas vis dar tęsiasi, o Asociacijai LATGA byloje atstovaujantį patyrusį advokatą Andrių Iškauską labiausiai stebina atsakovų teiginiai, kad esą „Linkomanija.net“ nepažeidžia autorių teisių ir nedaro jokios žalos autoriams. Tokių, švelniai tariant, keistų argumentų nesupranta ir žinomi Lietuvos muzikos bei filmų kūrėjai.

Juvelyrės Kotrynos Vaitekūnaitės-Jonušienės darbai tampa kūno tęsiniu (foto)

Juvelyrės Kotrynos Vaitekūnaitės-Jonušienės darbai tampa kūno tęsiniu (foto)

Vilniuje veikiančioje autorinės juvelyrikos galerijoje „Argentum“ neseniai atidaryta pirmoji asmeninė juvelyrės, Asociacijos LATGA įsteigtos Jaunojo menininko stipendijos laimėtojos Kotrynos Vaitekūnaitės-Jonušienės kūrybos paroda.

Patirk nuostabų nuotykį savo gyvenime – savanoriauk stovykloje „Lietuvos Atgaja“!

Patirk nuostabų nuotykį savo gyvenime – savanoriauk stovykloje „Lietuvos Atgaja“!

Dvidešimt trečius metus savanorius renkanti, rengianti ir į kūrybos ir bendravimo pasaulį išleidžianti kūrybinė teatrinė vaikų ir jaunimo stovykla „Lietuvos Atgaja“ šiemet vėl kviečia savanoriauti.

Konkursinėje VDFF programoje – Baltijos šalis vienijanti patirtis

Konkursinėje VDFF programoje – Baltijos šalis vienijanti patirtis

Tai, kas jaudina labiausiai, neleidžia ramiai praeiti pro šalį Lietuvos, Latvijos ir Estijos dokumentinių filmų kūrėjams, bus galima pamatyti konkursinėje Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) programoje. Rugsėjo 19–29 d. „Skalvijos“ kino centre festivalio žiūrovai išvys 12 naujausių šių šalių filmų: 4 estų, 3 lavių ir 5 lietuvių.

Lietuviai į „Euroviziją“ siunčia Donatą Montvydą (Foto)

Lietuviai į „Euroviziją“ siunčia Donatą Montvydą (Foto)

„Eurovizijos” dainų konkurse Azerbaidžano sostinėje Baku šių metų gegužę Lietuvai atstovaus Donatas Montvydas su daina „Love is blind“.

Vėlų šeštadienio vakarą atlikėjas laimėjo nacionalinės atrankos superfinalą, pelnęs daugiausia vertinimo komisijos ir žiūrovų balų ir aplenkęs grupę „DAR” bei Moniką Linkytę.

Datos ir įvykiai: kas nutiko muzikoje 2011-aisiais

Datos ir įvykiai: kas nutiko muzikoje 2011-aisiais

Dar nepavargusiems nuo metų pabaigos topų dedikuojame 30 Lietuvos ir užsienio scenų įvykių, kurie įėjo į istoriją.

Vienu sakiniu – tai netekčių metai. Labai liūdnų (Amy mirtis, „The White Stripes“, R.E.M. išsiskyrimai) ir pakankamai džiuginančių („69 Danguje“, YVA pabaigos). Tačiau 2011-ieji buvo įvairesni, nei sutelpa į vieną sakinį, dėl to dar nepavargusiems nuo metų pabaigos topų dedikuojame 30 Lietuvos ir užsienio scenų įvykių, kurie įėjo į istoriją.

Sausio 14-15 d.
Uždarytas klubas „Gravity“

Iš kadaise geriausio Vilniaus (Lietuvos?) klubo likus tik vardui, buvo suorganizuota oficialus jo uždarymas. Šį gruodį praėjo 10 metų po „Gravity“ atidarymo.

Sausio 27 d.
Pristatytas „Krepšinio himnas“

Marijonas Mikutavičius dar kartą įrodė, kad yra geriausias himnų kūrėjas Lietuvoje. Jis kartu su Mantu Jankavičiumi ir Mia (pradinėje dainos versijoje jos vokalo dar nebuvo) įrašė „Krepšinio himną“, liaudyje žinomą kaip „Nebetyli sirgaliai“. Daina sulaukė krepšinio fanų pripažinimo, pusės milijonų perklausų „YouTube“ ir lydėjo kiekvieną Lietuvoje vykusio Europos krepšinio čempionato dieną.

Vasario 2 d.
„The White Stripes“ paskelbia apie išsiskyrimą

Jackas ir Meg patikino: „The White Stripes“ dabar priklauso fanams, ir šie su grupe gali daryti ką panorėję. Pagrindinė oficiali išsiskyrimo priežastis – noras įamžinti tokią grupės būklę, kokia ji yra šiuo metu. Skaitant tarp eilučių – noras netapti savo pačių šešėliais. Per 14 metų karjerą garažinio roko duetas iš Detroito išleido šešis studijinius albumus, trys pastarieji jų gavo „Grammy“.

The White Stripes (Autumn De Wilde nuotr.)

Vasario 19 d.
„Radiohead“ netikėtai išleidžia „The King of Limbs“

Visą kūrybinio proceso laiką kantriai tylėję „Radiohead“, galiausiai paskelbė, kad aštuntasis jų albumas „The King of Limbs“ pasirodys ne po pusmečio, ne po trijų mėnesių, o tos pačios savaitės šeštadienį. Žinia žaibiškai apskriejo internetą, albumas tapo svarbiu įvykiu, tačiau nebesulaukė tokių teigiamų vertinimų, kaip ankstesnis grupės įrašas „In Rainbows“, ką ir kalbėti apie „OK Computer“ ar „Kid A“.

Vasario 26 d.
Vilniuje koncertuoja Kylie Minogue

Paruošusi blizgučių šou australų pop diva pateisino pompastikos tikėjusiosios publikos lūkesčius. Vienas didžiausių ir brangiausių koncertų Lietuvoje šiemet ir ne tik.

Kylie Minogue Vilniuje (Juliaus Kalinsko nuotr.)
Kovo 17 d.
Karjerą baigia „Faithless“

Britų house, trip-hopo ir trance muzikos klasikai buvo aktyvūs 15 metų. Išleido šešis albumus, pardavė 15 milijonų jų kopijų. Vokalistas Maxi Jazz atsisveikindamas rašė: „Laikas užversti knygą ir grįžti į biblioteką.“

Balandžio 3 d.
Paskutinį kartą koncertuoja „LCD Soundsystem“

10 metų gyvavęs niujorkiečio Jameso Murphy dance punk projektas su fanais atsisveikino trijų valandų koncerte „Madison Square Garden“ arenoje. „Jei tai laidotuvės, padarykime jas geriausiomis kada nors įvykusiomis laidotuvėmis“, – į šou kvietė Murphy, pasauliui padovanojęs tokius floorfillerius kaip „Daft Punk Is Playing at My House“ ar „All My Friends“.

Gegužės 11 d.
Startuoja muzikos parduotuvė „Google Music“

Iš pradžių beta versija, po pusmečio jau ir oficiali. Naujasis „Google“ produktas leidžia tiek klausytis muzikos internetu, tiek ją pirkti. Kol kas juo naudotis gali tik JAV gyventojai, turintys „Google“ prisijungimo vardus. Įgavęs daugiau „raumenų“ ir atsivėręs pasauliui „Google Music“ gali pabandyti įkąsti rinkos lyderiui „Apple iTunes Store“.

Gegužės 14 d.
„Euroviziją“ laimi Azerbaidžanas, Lietuva – 19-a

Nieko nauja. Kas dabar prisimena nugalėtojus „Eldar & Nigar“? Kas galėtų paniūniuoti jų dainą „Running Scared“? O Lietuvos atstovės Evelinos Sašenko „C’est Ma Vie“?

Evelina Sašenko (Eurovision.tv nuotr.)

Gegužės 30 d.
„Lofte“ koncertuoja „Caribou“

„Silence Music“ kompanija, įprastai pati būnanti scenoje, laikinai perėjo į koncertų organizatorių pozicijas, paskelbė darysią aktualiai muzikai skirtų renginių seriją „Silence Live“ ir neprisikalbėjo. Į „Loftą“ jie atvežė vieną įdomiausių šių dienų elektroninės muzikos kompozitorių, be kita ko ir matematikos mokslų daktarą „Caribou“. Vėliau tų pačių „Silence Live“ dėka Vilniaus debesys gavo šansą palyti ant ne mažiau reikšmingų, tik nebe tokių aktualių australų „Architecture in Helsinki“.

„Caribou“ koncertas „Lofte“ (organizatorių nuotr.)
Birželio 2 d.
Muzikantai dėl LATGA-A veiklos kreipėsi į prokuratūrą

Lietuvos muzikantai susivienijo ir paviešino savo įtarimus dėl galbūt neskaidrios Lietuvos autorių teisių gynimo agentūros (LATGA-A) veiklos. Autorių teigimu, jiems per metus tai kainuoja 700 tūkst. neišmokėtų litų. 95 autoriai kreipėsi į generalinį prokurorą prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą. Autorių balsu kalbėjo muzikantai Andrius Mamontovas, Raigardas Tautkus ir Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Jokių oficialių žinių apie tolesnį konflikto vystymąsi nepaskelbta.

Birželio 5 d.
Egidijaus Dragūno performansas „Bike Show Millenium“

Viskas kaip pridera geram SEL koncertui: „Aš pi*au šitą šalį“, – žiūrovams sako Egis, atsisako dainuoti, meta mikrofoną į minią. Žiūrovai jam skanduoja „Gaidys“, aršesni meta vandens buteliukus, aršiausi bando lipti į sceną ir pamokyti muzikantą krumpliais. Vėliau Dragūnas prisipažino, kad buvo apsvaigęs ir viešai atsiprašė.

Birželio 13 d.
Moby koncertuoja Trakų pilies kieme

„Ar gali rasti geresnę vieną pirmadienio diskotekai, nei XIV amžiaus pilis?“, – koncerto metu sakė Richard Melville Hall, geriau žinomas pseudonimu Moby. Sausakimšam Trakų pilies kiemui jis pristatė savo 10-ąjį studijinį albumą, 2011-ųjų gegužę išleistą „Destroyed“.

Birželio 19 d.
„BrassBastardz“ triumfas Londone „The People’s Music Awards“

Šiuo metu „KeyMono“ besivadinantis Daivos Starinskaitės, Alvydo Mačiulsko, Aurimo Rimeikio, ir Marijaus Aleksos gyvos elektroninės muzikos kvartetas buvo pripažintas geriausiu šokių ir elektroninės muzikos kategorijoje. „The People’s Music Awards“ – 2008-aisias startavę Londone rengiami pirmieji pasaulyje sutarties su leidybine kompanija neturinčiųjų (unsigned) grupių apdovanojimai.

BrassBastardz atsiima prizą „Scala“ koncertų salėje, Londone (Himanshu Rohilla nuotr.)

Birželio 20 d.
Paskelbiama apie M.A.M.A. apdovanojimus

„Mačiau „Grammy“, buvo nuobodu, mes padarysime geriau“, – žadėjo vienas iš apdovanojimų organizatorių Saulius Urbonavičius-Samas. Lietuvos populiariosios muzikos renesanso pradžią pažymėti žadantis renginys įvyks sausio 8-ąją Kaune, „Žalgirio“ arenoje. Paskutiniai didelio masto muzikos apdovanojimai Lietuvoje buvo įvykę 2008 metais, juos organizavo „Radiocentras“.

Liepos 23 d.
Miršta Amy Winehouse

Būdama 27-erių viena iš kartos ikonų, pagarsėjusi savo įstabiu balsu ir nekontroliuojamu polinkiu į psichotropines medžiagas rasta negyva savo namuose Londone. Oficiali mirties priežastis – apsinuodijimas alkoholiu. Po poros mėnesių Amy albumas „Back to Black“ tapo geriausiai parduodamu Jungtinės Karalystės albumu XXI a., iki kol jo neaplenkė Adeles „21“.

Amy Winehouse, fanų portretas (fansshare.com nuotr.)

Liepos 25 d.
Trakų pilies kieme koncertuoja Robertas Plantas

Būdamas 63-ijų kadaise „Led Zeppelin“ vokalistas grįžo Lietuvon, kur paskutinį kartą buvo koncertavęs prieš 6 metus. Trakų pilies kieme, kartu su savo dabartine grupe „The Band of Joy“ pristatė solinę savo programą, kurioje mažiau psichodelikos, daugiau kantri ir bliuzo.

Rugpjūčio 19 d.
Išleidžiama Lietuvos roko istorija

„Minties“ išleista knyga „Lietuvos rokas: ištakos ir raida“ fiksuoja Lietuvos roko muzikos raidą nuo „Vairo“ iki šių dienų muzikantų. Pirmosios Lietuvoje tokios tematikos knygos sudarytojas ir didžiosios dalies tekstų autorius – rašytojas ir žurnalistas Mindaugas Peleckis.

Rugsėjo 21 d.
Apie karjeros pabaigą paskelbia R.E.M.

2011-aisiais dar spėję išleisti ankstyvąjį grupės skambesį menantį albumą JAV alternatyvaus roko pionieriai baigė 31-erius metus trukusią karjerą. Į rokenrolo šlovės muziejų įrašytos grupės palikimas – 15 studijinių albumų parduotų 85 milijonų kopijų tiražu. Per savo šlovingą karjerą R.E.M. suspėjo apsilankyti ir Lietuvoje – Michaelas Stipe’as ir kompanija 2008-ųjų rudenį koncertavo Vilniuje, „Siemens“ arenoje.

R.E.M. vokalistas Michael’as Stipe’as (PA Photos nuotr.)

Rugsėjo 21 d.
„69 danguje“ pranešė, kad daugiau nebelips į sceną

Tą pačią dieną, kai pasaulis gedėjo dėl R.E.M., apie išsiskyrimą paskelbė ir Lietuvos pop scenos saldumo simboliai „69 danguje“. Daugiau iš meilės istorijų, nei iš muzikos prisimenamos merginos aktyvią koncertinę veiklą sugebėjo tęsti net 7-erius metus.

Rugsėjo 26 d.
Kaune atidarytas „Gargaras“

Žengdami sostinės „Lofto“ pramintu taku kauniečiai taip pat įkūrė savajį loftą – klubą „Gargaras“. Buvusiame kailių fabrike įrengta erdvė greitai tapo viena tų, kurias būtina aplankyti laikinojoje sostinėje. „Pravda Naujokuose’11“ naršytojų balsais „Gargaras“ buvo išrinktas metų nauja vieta.

Rugsėjo 29 d.
Lietuvoje pradėjo veikti „iTunes Store“

Pirataujantys Lietuvos melomanai prarado alibi – nuo rugsėjo 29-osios jie nebegali sakyti, kad „siunčiamės nelegaliai, nes legaliai nėra iš kur“. „Apple“ valdoma „iTunes Store“ – internetinė muzikos ir filmų parduotuvė – tapo prieinama visose Europos Sąjungos šalyse, taip pat ir Lietuvoje.

Spalio 12 d.
Pilnoje „Žalgirio“ arenoje pasirodo „Hurts“

Vienas tų retų atvejų, kai užjūryje numylėtieji Lietuvą atranda ne karjeros pabaigoje, o pradžioje; vienas tų retų atvejų, kai į brangios jaunimo grupės koncertą Lietuvoje išperkama pakankamai bilietų, kad arena nebūtų pustuštė.

Spalio 31 d.
Išleidžiamas „Metallica“ ir Lou Reed albumas

„Ar tai yra blogiausias dalykas, kas galėjo atsitikti roko muzikai?“, „Metallica = cool, Lou Reed = cool, Metallica + Lou Reed = Shit“, – tokiais ir panašiais komentarais interneto bendruomenė pasitiko „Lulu“ – bendrą JAV metalo klasikų ir buvusio „The Velver Underground“ vokalisto kolaboraciją. Vieną netikėčiausių abiejų muzikantų karjeros veingių prestižinis JAV alternatyvios muzikos tinklalapis „Pitchfork“ įvertino vienetu.

Lapkričio 3
„30 Seconds to Mars“ koncertuoja Lietuvoje

Aktoriaus ir muzikanto Jaredo Leto vedini vieni iš MTV kartos dievukų surengė galbūt vienintelį savo pasirodymą Lietuvoje – kalbos apie grupės baigtį vis garsesnės.

Lapkričio 4
Vilniuje – Eltonas Johnas

Seras labiausiai įsiminė unikaliu pasisveikinimu („Labas vakaras, Estija!“), bet išgirsti jo muziką šaies melomanams buvo unikali, taip pat gal tik kartą gyvenime pasitaikanti patirtis.

Eltonas Johnas Vilniaus „Siemens“ arenoje (Tomo Adomavičiaus nuotr.)

Lapkričio 11 d.
Andrius Mamontovas išleidžia „Elektroninį dievą“

Pagonybės, New Age ir Zeitgeist idėjų persmelktas įrašas simboliškai pasirodė 11-ų metų 11-o mėnesio 11-ą dieną ir klausytojams buvo atiduotas už dyką LNK internetinėje svetainėje. Šiandien, praėjus pusantro mėnesio nuo patalpinimo, albumas jau parsisiųstas beveik 80 tūkst. kartų.

Gruodžio 6 d.
Adeles „21“ tapo amžiaus geriausiai parduodamu Jungtinės Karalystės albumu

Šį titulą ji greitai paglemžė iš velionės Amy. 23-metų britų soul/pop atlikėjai Adelei 2011-ieji buvo pasakiški. Sausio 19-ąją pasirodęs jos albumas „21“ buvo nr. 1 tiek namuose, tiek JAV, tiek dar 22-ose šalyse. Jungtinėje Karalystėje parduota 3,4 mln. albumo kopijų – naujas XXI a. rekordas salose. Sėkmė JAV buvo dar didesnė – 5,28 mln. kopijų ir geriausiai pastaraisiais metais JAV parduodamo albumo titulas. Šiame amžiuje didesnės sėkmės sulaukė tik Usherio „Confessions“ 2004-aisiais.

Gruodžio 8
„Pravdos“ metų muzikos naujokai – „The Ball & Chain“

Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis toli gražu nėra naujokai, tačiau jų šeimyninis duetas „The Ball & Chain“ debiutavo būtent 11-aisiais. Atsiimdamas prizą Jurgis jautėsi nepatogiai, o be reikalo: jų „miegamojo muzika“, išleista ir albumu, neabejotinai buvo šviežias ir kokybiškas garsas, lydimas estetiško įvaizdžio ir neįkyraus viešinimosi socialiniuose tinkluose,

Gruodžio 19 d.
Karjerą baigia „Yva“

2011-ieji Lietuvos pop scenai buvo apsivalymo metai: rudenį atsisveikino „69 Danguje“, o prieš pat Kalėdas, nors ir puse lūpų, be aiškios deklaracijos, paskelbta ir apie „Yvos“ baigtį. „Olialia pupytės“, atrodo, vis dar koncertuoja, o „Yvos“ veidui Natalijai Bunkei dainas pradėjo rašyti Amberlife’as, tačiau nesuklysime teigdami, kad „papais dainuojančiųjų“ scenoje kitąmet bus mažiau.

Atsisiųsti ar pirkti?

Atsisiųsti ar pirkti?

Kada paskutinį kartą žiūrėjote filmą naudodamiesi kompiuteriu? Gal galite išduoti, iš kur tą filmą gavote? Pirkote?.. Dauguma Jūsų veikiausiai atsakys, kad atsisiuntė iš vadinamųjų „torrent“ tinklalapių, P2P programų, bylų saugyklų („MegaUpload“), FTP serverių ar iš kitur… Ar kada susimąstėte, kad šie išvardinti būdai dažniausiai yra nelegalūs?

„Energijos“ gretas papildė Dovydas Kulevičius

„Energijos“ gretas papildė Dovydas Kulevičius

Šeštadienį, lapkričio 5 d., Rygoje vyksiančiose rungtynėse su „HS Rīga/LSPA“ ledo ritulio „Energija“ klubo pajėgas papildys į komandą sugrįžęs puolėjas Dovydas Kulevičius. Dvidešimt devynerių metų sportininko biografijoje – Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Prancūzijos klubų patirtis.
1997 m. karjerą pradėjęs „Energijoje“, vėliau D. Kulevičius žaidė Latvijos „DHK Latgale“ (2005-2006 m.), Baltarusijos „HK Brest“ (2009-2010 m.), Prancūzijos „HC Mulhouse“ (2010-2011 m.) klubuose. Šį sezoną D.Kulevičiaus atstovaujama Prancūzijos ekipa, kurioje be lietuvio žaidė ir legionieriai iš Latvijos, Estijos, Švedijos, Čekijos, Slovakijos, Kanados, pradėjo sėkmingai ir pirmąjį pralaimėjimą patyrė tik prieš savaitę, Dovydui palikus komandą.
„Be abejo, Baltarusijoje ledo ritulio populiarumas labai didelis, o Prancūzijoje nepalyginamai daugiau futbolo ar regbio mėgėjų. Tačiau Mulhouse, kur teko žaisti, ledo ritulys – labai populiarus, į kiekvienas rungtynes susirinkdavo per 1500 žiūrovų“, – susidomėjimą ledo rituliu šalyse, kuriose teko žaisti, lygino D. Kulevičius. Po trejų metų į Lietuvą grįžusį puolėją nudžiugino komandos draugų pasakojimai apie vis gausėjantį „Energijos“ gerbėjų būrį ir susidomėjimą ledo rituliu šalyje.
Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinei ne kartą atstovavęs puolėjas šią savaitę jau treniravosi kartu su ekipa ir yra pasiryžęs pilnu pajėgumu įsijungti į žaidimą jau šio savaitgalio rungtynėse su Rygos „HS Rīga/LSPA“. Pasak „Energijos“ direktoriaus Petro Nausėdos, Dovydas – ne tik talentingas žaidėjas, bet ir komandos žmogus – visa ekipa laukia ir jo pokštų bei neišsenkančios geros energijos. „Dovydas prie „Energijos“ prisijungė pačiu laiku: pastaruoju metu mūsų komandoje būta traumų ir ligų, rungtynėse su dar neišgydytomis traumomis dalyvaus net 5 žaidėjai. Rimčiausią traumą patyrė Vytautas Jagelavicius – Lietuvos Nacionalinės ledo ritulio lygos rungtynėse su latvių „Cetra“ jam buvo smarkiai prakirsta kakta, žaidėjas buvo išvežtas į ligoninę. Bet Vytas – stiprus žmogus. Nepraėjus nė savaitei, jau stojo ant ledo“, – pasakojo P.Nausėda. Dėl lengvesnių sužeidimų taip pat negaluoja L.Rimkus, K.Nekraševičius, M.Marcinkevičius, D.Uginčius. „Energijos“ – „HS Rīga/LSPA“ rungtynės vyks šeštadienį 18.00 val. ir sekmadienį 13.45 val. „Akadēmijas ledus halle“ arenoje, Rygoje. Po jau įvykusių 10 rungtynių Latvijos atvirojo ledo ritulio čempionato reitingo lentelėje „Energija“, surinkusi 6 taškus, yra 9 vietoje.
Dovydo Kulevičiaus sportinė biografija:
Gimimo data: 1982-09-04
Amžius: 29 metai
Ūgis: 178 cm
Pozicija: kairiojo sparno puolėjas
1997-1998 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio jaunių U-18 rinktinė
1998-1999 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio jaunių U-18 rinktinė, Lietuvos ledo ritulio jaunių U-20 rinktinė
1999-2000 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio jaunių U-20 rinktinė
2000-2001 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio jaunių U-20 rinktinė
2001-2002 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio jaunių U-20 rinktinė, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2002-2003 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2003-2004 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2004-2005 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2005-2006 – Latvijos „DHK Latgale“, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2006-2007 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2007-2008 – Latvijos „DHK Latgale“, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2008-2009 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2009-2010 – Baltarusijos „HK Brest“, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2010-2011/2011-2012 – Prancūzijos „HC Mulhouse“