Search Results for: "kodėl žmonės knarkia"

10 faktų apie sapnus

10 faktų apie sapnus

Sapnai — vienas įdomiausių reiškinių, nuo seno audrinusių žmonių vaizduotę. Ką jie reiškia? Kas vyksta sapnų metu? Atsakymus padės rasti šie intriguojantys faktai.

Sekso teikiami privalumai moterims ir vyrams

Sekso teikiami privalumai moterims ir vyrams

Nors, at­ro­do, šia te­ma jau kal­bė­ta šim­tus kar­tų ir lie­tu­viš­ka spau­da mir­gė­te mir­ga nuo skam­bių an­traš­čių, ta­čiau, pers­kai­čius ne­ma­žai straips­nių, su­nku ras­ti to­kių, ku­riuo­se aiš­kiai bū­tų ap­ra­šy­ta sek­so nau­da svei­ka­tai. Tai­gi čia ra­si­te trum­pus ir moks­liš­kai pa­grįs­tus pa­aiš­ki­ni­mus, ku­riuos grei­čiau­siai pa­tys kuo pui­kiau­siai ži­no­te!

Knarkimas – ramaus miego priešas

Knarkimas – ramaus miego priešas

Kadaise knarkimas buvo laikomas stiprios sveikatos ženklu, o šiais laikais knarkiantiems žmonės patariama apsilankyti pas gydytojus, mat knarkimas ne tik erzina aplinkinius, bet ir gali signalizuoti apie sveikatos sutrikimus.

Piligrimų kelias

Piligrimų kelias, parvedęs į… Lietuvą! (interviu, foto)

25 dienos, daugiau nei 800 kilometrų, apie 10 kilogramų ant nugaros, šimtai sutiktų žmonių, keletas batų pritrintų pūslių ir kalnas įspūdžių – tokia piligrimų keliu žygiavusių Manto ir Daivos kelionės matematika. Tiesa, šis tarp lietuvių vis populiarėjantis maršrutas, besidriekiantis per visą šiaurinę Ispanijos dalį nuo Prancūzijos iki Apaštalo Jokūbo kapo Santjage, jiems tapo ne tik vienu didžiausių gyvenimo nuotykių, bet ir parviliojo iš emigracijos atgal į Lietuvą. Koks stebuklas turi nutikti, kad kelionė priverstų palikti kelerius metų kurtą gyvenimą svečioje šalyje?

Kaip įveikti nemigą?

Kaip įveikti nemigą?

Pastaruoju metu labai blogai miegu. Ryte atsikeliu neišsimiegojusi, nors ir nenaktinėju. Negaliu pasakyti, kad patiriu didelį stresą, ir labai dėl ko išgyventi neturiu. Kas dar be streso gali sukelti nemigą? Renata

Nemiga: kaip pasiklosi

Nemiga: kaip pasiklosi, taip išsimiegosi?

„Miegas skirtas ištižėliams“, – kažkada pasakė garsioji „geležinė ledi“ Margaret Thatcher, kuri gyrėsi, kad jai pakanka viso labo 4 valandų miego per naktį. Daugelis greičiausiai jai paprieštarautumėte: didelis gyvenimo tempas šiais laikais ypač vargina, tad miegas nuo to tampa dar saldesnis. Tačiau ką daryti tiems, kurie nesudeda bluosto net po labai varginančios dienos?

Vyrus atsikratyti knarkimo priverčia potencijos sumažėjimo grėsmė

Vyrus atsikratyti knarkimo priverčia potencijos sumažėjimo grėsmė

Prastu miegu skundžiasi apie 40 procentų žmonių. Kasmet jų skaičius vis didėja. Po nakties jie būna nepailsėję, mieguisti, sutrinka dėmesys bei atmintis. Pasak Miego sutrikimų diagnostikos laboratorijos gydytojos Ramintos Masaitienės, suaugusiam žmogui būtina miegoti 7-8 valandas per parą.

Kodėl sapnuojame spalvotai? Įdomiausi faktai apie sapnus

Kodėl sapnuojame spalvotai? Įdomiausi faktai apie sapnus

Žmogus pramiega net trečdalį savo gyvenimo, o net 20 proc. miego užima sapnai. Jau daugelį metų mokslininkai, psichologai bando išsiaiškinti sapnų kilmę, paskirtį ir panašiai.

Senovės Romoje buvo manyta, kad sapnai yra dievų žinutės mirtingiesiems. Sapnų interpretuotojai netgi tapdavo armijų ir politiniais lyderiais. Pateikiame jums keletą įdomių faktų apie sapnus. Ar žinojote, kad miegodami galite patirti orgazmą?

Žmonės pamiršta 90 proc. sapno

Dažniausiai pramerkę akis ryte niekaip negalime atsiminti viso sapno. Pasirodo, atsibudus jau po 5 min. pamirštame pusę sapno, o jau po 10 minučių – tik 10 proc.

Aklieji taip pat sapnuoja

Žmonės, kurie apako po gimimo, gali matyti vaizdus sapnuose. Tie, kurie jau gimė akli, nemato vaizdų, tačiau jaučia garsus, kvapą, emocijas ir prisilietimą.

Sapnuoja visi

Visi žmonės sapnuoja. Būna, kad žmogus neatsimena ir jam atrodo, kad sapno net nebuvo, tačiau iš tiesų nesapnuoja tik stiprius psichinius sutrikimus turintys žmonės.

Sapnuose matome tik pažįstamus veidus

Sapnuodami matome tik pažįstamus veidus žmonių, kuriuos esame sutikę (nors galbūt to ir neatsimename). Nei sąmonė, nei pasąmonė nematytų veidų „neišranda“. Per savo gyvenimą esame matę šimtus ar net tūkstančius skirtingų veidų, todėl mūsų smegenys turi platų pasirinkimą, kurį pritaiko mūsų sapnų veikėjams.

Net 12 proc. sapnuoja nespalvotai

Net 12 proc. žmonių spanuoja tik juoda-balta kontrastu. Mokslininkai sapnų spalvas pradėjo tirti dar 1915 m., tuomet buvo manyta, kad daugiausiai sapnuojama nespalvotai. Šiandien įrodyta, kad tik 4.4 proc. jaunesnių negu 25 m. žmonių sapnuoja juodai baltus sapnus. Manoma, kad daugiausiai įtakos spalvotiems sapnams turėjo… atsiradusi spalvota televizija!

Mūsų sapnuose apstu simbolių

Net jeigu sapnuojame konkrečius objektus ar žmones, tai nereiškia, kad sapnas yra būtent apie juos. Sapnai su mumis „kalba“ simboliais. Kad ir koks simbolis pasirodo sapnuose, jis dažniausiai turi visai kitą reikšmę.

Emocijos sapnuose

Deja, sapnuose mūsų emocijos dažniausiai būna neigiamos – nerimas, paranoja, pyktis, liūdesys, baimė ir panašiai. Laimingi sapnuose jaučiamės labai retai, per metus tokių sapnų pasitaiko vos keletas. Todėl kad ir kokį gerą ir įdomų sapną sapnuojame, dažnai vis vien jaučiamės nepatogiai.

Net iki 7 sapnų per naktį

Vidutiniškai, žmogus miego metu sapnuoja apie 1 ar 2 valandas. Per tą laiką, galime susapnuoti net 7 sapnus.

Gyvūnai taip pat sapnuoja

Turbūt visi, kurie laikote namuose gyvūnėlį, matėte jį sapnuojant. Pavyzdžiui, šunys sapnuodami įnirtingai judina letenas ir leidžia garsus taip, tarsi ką nors vytųsi. Mokslininkai įrodė, kad gyvūnams sapnuojant jų smegenys banguoja taip pat, kaip ir žmonių sapnuose.

Sapnuose ištinka paralyžius

Miegodamas žmogus pereina per kelias, viena su kita besikeičiančias miego fazes. Viena jų – greito miego fazė, kada mus aplanko sapnai. Suaugusiems žmonėms ši fazė apima maždaug 20-25 proc. miego (apie 90-120 min.). Specialus mechanizmas smegenyse greito miego fazėje suparalyžiuoja kūną tam, kad fizinis kūnas nejudėtų pagal sapne atliekamus veiksmus.

Vyrai ir moterys sapnuoja skirtingai

Dažniausi vyrų sapnų personažai – vyrai. Netgi 70 proc. vyrų sapnuose regimų žmonių yra vyrai, o dažniausia emocija – agresija. O moterys vyrų ir moterų sapnuoja po maždaug tokį patį skaičių.

Jeigu knarkiate – nesapnuojate

Tai galime prirašyti prie vienų populiariausių mitų apie sapnus. Internete pilna informacijos, esą, jeigu žmogus knarkia – jis nesapnuoja. Tačiau, moksliškai pagrįstų dar niekur nepateikta.

Sapnuose galite patirti orgazmą

Pasirodo, ne tik seksas ar masturbacija gali sukelti orgazmą. Kai sapnuojate galite patirtį tokį patį stiprų orgazmą, kaip ir realybėje. Pojūčiai sapnuose (lietimas, malonumas ir t.t) dažniausiai yra tokie patys stiprūs arba netgi stipresni negu realybėje!
Laikas.lt
Nuotraukos: AlicePopkorn