Search Results for: "kino fondas"

Varšuvos kino festivalyje – prizas „Lošėjui“

Varšuvos kino festivalyje – prizas „Lošėjui“

Spalio 11-20 dienomis vykusiame Tarptautiniame Varšuvos kino festivalyje pagrindinėje programoje varžęsis Igno Jonyno „Lošėjas“ buvo apdovanotas Specialiuoju žiuri prizu „Special Jury Award“.

Lietuviškas filmas pirmą kartą pateko į vieną garsiausių kino festivalių

Lietuviškas filmas pirmą kartą pateko į vieną garsiausių kino festivalių

Lietuviškas filmas pirmą kartą dalyvaus viename prestižiškiausių pasaulio kino festivalių, kuris rugsėjo 20-28 d. vyks Ispanijos San Sebastiano mieste. Debiutiniame režisieriaus Igno Jonyno filme „Lošėjas“ pagrindinius vaidmenis atliko aktorius Vytautas Kaniušonis ir Los Andžele vaidinanti lietuvių menininko Jono Meko dukra Oona Mekas. Filmo scenarijų režisierius sukūrė kartu su filosofu ir rašytoju Kristupu Saboliumi.

Dokumentinio kino fiestą užbaigs režisieriaus T. Smulkio premjera „Rojaus beieškant“

Dokumentinio kino fiestą užbaigs režisieriaus T. Smulkio premjera „Rojaus beieškant“

Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) eina į pabaigą – šiemet 9-ą kartą vykusi dokumentinio kino šventė kvietė ieškoti savo atspindžių talentingojo režisieriaus V. Kosakovskio filmų herojuose, kultinio bitnikų trejeto portretuose, kaimyninių šalių kūrėjų ir pagrindinės programos filmuose.

ŠMC - Algimantas Kunčius. Kino užrašai: 1979–1984

ŠMC – Algimantas Kunčius. Kino užrašai: 1979–1984

Algimantas Kunčius žinomas kaip vienas ryškiausių vyresniosios kartos lietuvių fotografų ir ilgametis žurnalo „Kultūros barai“ fotoreporteris bei fotografijos skyriaus redaktorius, sukūręs portretų serijas „Susitikimai“ (1964–1984) ir „Sekmadieniai“ (1968–1985), įamžinęs miestus fotografijų cikluose „Miunchenas balandyje“ (1990) ir „Vilniaus gatvėse“ (nuo 1975). Už peizažinių fotografijų seriją „Tolių vaizdai“, 2001 metais išleistą knygos formatu, Kunčiui suteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija.
1979–1984 m. Kunčiaus kūryboje buvo neilgas laikotarpis, kai jis aktyviai filmavo 16 mm kamera. Šioje parodoje pristatomi filmai iš tuo metu sukaupto neformalaus kino archyvo yra savita fotografine filmavimo maniera sukurti vietos ir žmonių portretai. Laisva kamera fiksuodamas savo asmeninę ir kultūrinę aplinką, menininkas įamžino scenografą Liudą Truikį, tapytojus Antaną Gudaitį ir Augustiną Savicką, teatro režisierių Juozą Miltinį, muzikologą Vytautą Landsbergį, filosofą Romualdą Ozolą, dailėtyrininkę Haliną Kairiūkštytę-Jacinienę, fotografą Antaną Sutkų, dainininkę Giedrę Kaukaitę ir daugybę kitų menininkų ir kultūros veikėjų.
Dauguma Kunčiaus filmų skaitmenizuoti specialiai šiai parodai ir viešai bus pristatomi pirmą kartą.

Kuratorė: Asta Vaičiulytė

Parodos rėmėjas: Kultūros rėmimo fondas

Iliustracija: Kadras iš Algimanto Kunčiaus 16 mm filmo Vilniaus menininkai tapytojo Viktoro Vizgirdos jubiliejinėje 80-mečio parodoje. Valstybinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus, Kaunas. 1984

Vasarą kinomaniakiškumas stiprėja

Vasarą kinomaniakiškumas stiprėja

Sako, kino industrija vasarą apmiršta, kino teatrai skaičiuoja nuostolius, o žiūrovai ilsisi, pavargę nuo veiklos, reginių ar vienas kito. Bet… yra tokių (šiek tiek apsėstų žmonių rūšis), kurie kuria filmus patys, tam aukodami savo laisvalaikį, lėšas, energiją. Jie susibūrę svetainėje kinomanai.lt, prisiskaitę kalnus literatūros apie kiną, gerai pramokę montažo ir galintys vienas kitam paskolinti brangiausią filmavimo bei apšvietimo techniką. Jiems niekas nesuka galvos dėl filmų temų, būsimos aktorės nesako „ne“, o kritika juos skatina tobulėti ir linksmina.

Liepos 22 d. Kinomanai.lt visus kino mylėtojus pakvies į 2011 m. Vienos vaidybinės scenos filmų festivalį-konkursą, kuriame bus parodyti 15-ka griežčiausią atranką praėjusių filmų ir įvyks festivalio apdovanojimai.

Nepriklausoma kino kūrėjų sąjunga „Kinomanai.lt“, vienijanti ne tik mėgėjiško kino kūrėjus, šiais metais itin daug dėmesio skyrė kuriamų filmų meniniam lygiui stiprinti. Buvo organizuojami virtualūs seminarai, kuriuose visi norintys galėjo pagilinti savo žinias kino scenarijaus rašymo, režisūros, vaidybos bei filmavimo srityse. Seminaruose dalyvavo ir su kino kūrėjais diskutavo įvairių sričių specialistai: V. Gaigalas, S. Parulskis, I. Butkutė, E. Vėlyvis, M. Jampolskis…

Vienos vaidybinės scenos filmų festivalis unikalus reiškinys ne tik Lietuvoje. Festivalio filmai turi apsiriboti viena lokacija, turėti visas būtinas filmo dalis, būti originalūs ir trukti 3-10 min. Sukurti tokį filmą nėra lengva – reikia daug režisieriaus sumanumo ir aktorių talento, kad vienoje vietoje vykstantis veiksmas prikaustytų žiūrovo dėmesį, todėl atranką sugebėjo praeiti toli gražu ne visi kino kūrėjų darbai. Festivaliui buvo pateikta daugiau negu 30 trumpametražių filmų, iš kurių atrinkti 15 geriausių. Filmų temos pačios įvairiausios: gangsteriai, meilė, gyvenimo prasmė, seksas… Vienuose jų vyrauja komiškos situacijos, kituose nagrinėjamos rimtos gyvenimiškos temos. Jau ir profesionalai specialiai šiam festivaliui sukūrė filmą pagal Canta ir Trentinjan tragediją Vilniuje…

Pirmieji išvysti festivalio filmus turės galimybę vilniečiai liepos 22 d. 17 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje. Po filmų peržiūros bus apdovanoti konkurso nugalėtojai, kuriuos išrinks speciali kino kritikų, režisierių bei kitų kino specialistų komisija bei patys žiūrovai. Vėliau festivalio filmai keliaus į Kauną, Šiaulius, Klaipėdą, Panevėžį ir Druskininkus.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos Respublikos Kultūros rėmimo fondas.

Knygnešystė – į kino ekranus (interviu

Knygnešystė – į kino ekranus (interviu, foto)

Du vaikinai, D. Britanijoje studijuojantys kiną, grįžo į Lietuvą tam, kad sukurtų edukacinį filmą apie knygnešius. „Knygnešystės tematika yra labai vizuali ir graži. Ir lig šiol ji nebuvo panaudota jokioje kino medžiagoje, kas yra nesuprantama ir keista“, – sako Paulius Juočeris, filmo „Knygnešys“ prodiuseris. Jis, kaip ir režisierius Jonas Trukanas, yra D. Britanijos Kūrybinių menų universiteto (University of Creative Arts) studentas. Anglijoje susipažinę vaikinai nusprendė pritaikyti studijų žinias praktiškai ir sukurti švietėjišką filmą apie fenomenalų Lietuvos istorijos reiškinį – knygnešius.

Vakarui namie - penki būdai žiūrėti filmus legaliai

Vakarui namie – penki būdai žiūrėti filmus legaliai

Pramogų industrijos atstovai visame pasaulyje ieško būdų, kaip kovoti su nelegaliu filmų ir serialų platinimu. Visai neseniai prie šios kovos prisijungė didžiausi paieškų sistemų gigantai „Google“ ir „Bing“ paskelbę, kad jie apsunkins neteisėtai vaizdo medžiagą platinančių tinklapių prieigą, tačiau gera žinia ta, kad atsiranda vis daugiau legalių alternatyvų, kuriomis galima mėgautis be jokio sąžinės graužimo ir rizikos kartu su filmu parsisiųsti virusą. Pristatome penkis paprastus, bet neprastus būdus žiūrėti filmus saugiai, patogiai ir kokybiškai. Galite rinktis nemokamas arba mokamas platformas, kurios geriausiai atitiks jūsų poreikius ir pomėgius.

Filosofas Kristupas Sabolius: kad vaizduotė pagyvėtų

Filosofas Kristupas Sabolius: kad vaizduotė pagyvėtų, turime išmokti dozuoti technologijas

„Žmogui, kuris siekia pastovumo, kūrybiškumas yra pavojingas, nes reiškia kaitą. Todėl dažnai patys savyje nužudome kūrybiškumą“, – sako filosofas ir rašytojas Kristupas Sabolius. Jo teigimu, kūrybiškas yra tas, kuris nebijo keistis ir atsiverti naujoms perspektyvoms. Apie kūrybiškumą ir jo vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje bus kalbama jau šiandien prasidedančiame forume kūrybiškumui ugdyti „Kūrybinės jungtys“, kuriame pranešimą skaitys ir K. Sabolius.

Festivalio uždaryme apdovanoti visų trijų Baltijos šalių dokumentininkai

Festivalio uždaryme apdovanoti visų trijų Baltijos šalių dokumentininkai

11-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis uždarytas konkursinės programos laureatų paskelbimu ir lietuviška premjera. Šeštadienį sausakimšoje „Skalvijos“ salėje festivalį užvėrė Julijos ir Rimanto Gruodžių trumpametražis filmas „Sėkmės metai“. Jo herojė – jauna moteris, bandanti pamiršti patirtas nuoskaudas ir susikurti laimingą gyvenimą. Jau daugelį metų kartu kuriantys režisieriai teigia vis dažniau atsigręžiantys į jaunus žmones ir jų patirtis. „Sėkmės metus“ jie vadina asmeninėmis savo paieškomis.

Lietuvoje pradedamas rodyti kandidatas į „Oskarą“ – Igno Jonyno   filmas „Lošėjas“

Lietuvoje pradedamas rodyti kandidatas į „Oskarą“ – Igno Jonyno filmas „Lošėjas“

Rugsėjo 26 – ąją dieną visuose Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti režisieriaus Igno Jonyno filmas „Lošėjas”. Šis kūrinys taip pat buvo atrinktas Lietuvos pretendentu siekti „Oskaro“ užsienio filmo kategorijoje. Šešias sidabrines gerves susišlavęs lietuviškas filmas šiais metais pripažintas geriausiu.