Search Results for: "kelionės po kosmosą"

„Moterys moksle“: kas buvo pirmosios astronautės

„Moterys moksle“: kas buvo pirmosios astronautės, skridusios į kosmosą?

Praėjus vos dvejiems metams po pirmojo žmogaus, Jurijaus Gagarino, skrydžio į kosmosą, jo pėdomis pasekė ir Valentina Tereškova. Po dar dviejų dešimtmečių kosmose pabuvojusių moterų sąrašą papildė Svetlana Savickaja ir Sally Ride. Kaip joms tai pavyko? Koks pirmųjų astronaučių indėlis į kosmoso tyrimus? O į mūsų visuomenę?

Pokalbis su provokuoti mėgstančiais pozityvo nešėjais „Kamanių Šileliu“ (foto)

Pokalbis su provokuoti mėgstančiais pozityvo nešėjais „Kamanių Šileliu“ (foto)

Kaip nuostabu, kad menas gali mus versti mąstyti ne tik apie jį patį savaime. Atrasti pačias įvairiausias iki tol nesuvoktas sąsajas, ir, kas svarbiausia, viso ko centre stovintį žmogų.

Pasaulis po 100 metų: telepatija ir nemirtingumas?

Pasaulis po 100 metų: telepatija ir nemirtingumas?

Mokslui taip sparčiai progresuojant, žmonių gyvenimas keičiasi kasmet. Sunku net pagalvoti, kaip pasaulis pasikeis po 100 metų? Siūlome keletą profesionalių futurologų išrinktų idėjų.

‭„‬AVaspo‭“ – ‬kaip ta už uodegos nepagaunama gyvatė (Video

‭„‬AVaspo‭“ – ‬kaip ta už uodegos nepagaunama gyvatė (Video, interviu)

Nuo‮ ‬tada‮ ‬tą‮ ‬nežemišką‮ ‬jausmą‮ ‬patirti‮ ‬veržėsi‮ ‬įvairiausi‮ ‬klausytojai,‮ ‬kuriuos‮ „‬AVaspo‮“ ‬pamažu‮ ‬brandino‮ ‬ir‮ ‬nuteikinėjo‮ ‬pokyčiams.‮ ‬Nors‮ ‬grupės‮ ‬muzika‮ ‬ir‮ ‬taip‮ ‬buvo‮ ‬nenuspėjama,‮ ‬ir‮ ‬visada‮ ‬pilna‮ ‬staigmenų,‮ ‬praeitą‮ ‬gruodį‮ ‬jie‮ ‬viešai‮ ‬pareiškė‮ ‬apie‮ ‬radikalius‮ ‬pokyčius.‮ ‬Iš‮ ‬8‮ ‬matomų‮ ‬ir‮ ‬nematomų‮ ‬grupės‮ ‬narių‮ ‬liko‮ ‬2.5‮ – ‬Gabrielė,‮ ‬Vladas‮ ‬ir‮ ‬kartais‮ ‬vaizdus‮ ‬rodantis‮ ‬Simas.‮

„Robonautas 2“ – pirmasis į kosmosą pakilsiantis robotas-humanoidas (Foto

„Robonautas 2“ – pirmasis į kosmosą pakilsiantis robotas-humanoidas (Foto, video)

„Robonautas 2“ taps pirmuoju robotu-pagalbininku, dalyvausiančiu vasario 24 d. prasidėsiančioje 39-ojoje kosminio erdvėlaivio „Discovery“ misijoje STS-133 į Tarptautinę kosminę stotį (TKS).

11 dienų vyksianti Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) misija bus paskutinė šiam – vienam iš trijų JAV „Space Shuttle“ programoje naudotų erdvėlaivių.

Pirmadienį Kenedžio kosminių skrydžių centre (Florida, JAV) kelionei pradėtas ruošti erdvėlaivis „Discovery“ dar pernai metų lapkritį turėjo vykti į paskutinę misiją, tačiau planus sužlugdė nesandarus kuro bakas ir dujų nuotėkis, skelbia „Daily Mail“.

NASA mokslininkė: atsakymą

NASA mokslininkė: atsakymą, ar mes vieni, sužinos jau ši karta

Viena „NASA Ames“ centro Silicio slėnyje vadovių Rose Grymes į Lietuvą atvyksta dalyvauti Vilniaus inovacijų forume „Innovation Drift“. Ekspertė pasakoja, kodėl milijoniniai kosmoso projektai atsiduria studentų rankose, kada keliausime į kitas planetas ir svarsto, jog atsakymą ar Saulės sistemoje kada nors buvo kitų gyvybės formų greičiausiai sužinos jau šiandien dirbantys mokslininkai.

Į NASA išvykstančių studentų tikslas – užmegzti ilgalaikę partnerystę

Į NASA išvykstančių studentų tikslas – užmegzti ilgalaikę partnerystę

Kelionė, kuri gali atverti naujų perspektyvų duris. Šansas, kurį gauna toli gražu ne kiekvienas. Taip arba panašiai galima apibūdinti Lietuvos studentams atsivėrusią galimybę įžengti į prestižines Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) laboratorijas. Mokslo inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) paskelbė, jog šiais metais galimybę stažuotis NASA Ames tyrimų centre laimėjo šeši lietuviai. Net keturi konkurso nugalėtojai studijuoja Kauno technologijos universitete (KTU) ir nekantrauja leistis į vieną svarbiausių gyvenimo nuotykių.

„Mokslo sriuba“: norite tapti kosmoso turistu? Bilieto kaina – 250 tūkstančių JAV dorelių

„Mokslo sriuba“: norite tapti kosmoso turistu? Bilieto kaina – 250 tūkstančių JAV dorelių

JAV prezidentas Džonas Kenedis 1961 m. inicijavo „Apollo“ programą. Prie šios sudėtingos ir nesuvokiamai brangios programos įgyvendinimo prisidėjo apie 400 000 įvairių specialistų bei daugiau nei 20 000 įmonių ir universitetų. Pirminis programos tikslas – sukurti raketą, galinčią žmones nuskraidinti į Mėnulį.

„Sirenos“ kviečia patirti teatrą

„Sirenos“ kviečia patirti teatrą

Kaip ir kasmet rugsėjo pabaigoje Vilniuje prasidės tarptautinis teatro festivalis „Sirenos”. Antrajį dešimtmetį skaičiuojantis festivalis jau skelbia programą ir kviečia pažinti įdomų ir aktualų Europos teatrą. Rengėjai pirmiesiems bilietams į šių metų užsienio spektaklių programą siūlo 25% nuolaidą visą birželio mėnesį.