Search Results for: "kantri muzika"

Festivalis „Tamsta muzika“ – jau šį savaitgalį

Festivalis „Tamsta muzika“ – jau šį savaitgalį

Jau šį savaitgalį vykstantis festivalis „Tamsta muzika“ nekantriai laukia lankytojų – nuo pat penktadienio popietės ten prasidės didysis džiaugsmingas sambrūzdis, kuris tęsis ištisas tris dienas. Iš viso pasaulio susirenkantys draugai ir festivalio svečiai galės džiaugtis ne tik kokybiška, gyvai atliekama muzika, bet ir įvairiomis pramogomis, kurių šiemet kaip niekad gausu.

Nelabai rimtai apie kartais rimtą muziką su Repo Seniais (interviu)

Nelabai rimtai apie kartais rimtą muziką su Repo Seniais (interviu)

Ruošdamiesi Repo Senių akustiniam koncertui Trakų gatvėje įsikūrusiame „Marse“ kalbamės su vienu iš jų. MC Klesnas mums pasakoja apie rimtą (ir nelabai) muziką, kuri tampa miesčionišku folkloru.

Drakono metus „Palėpės muzika“ pasitinka su naujais užmojais

Drakono metus „Palėpės muzika“ pasitinka su naujais užmojais

Į mūsų duris pasibeldus Naujiesiems metams „Palėpės muzika“ tikrai neišsigando. Ne todėl, kad mes jau penkti metai džiuginame Jūsų širdis ir ne todėl, kad šaltukas mums nebaisus, o dėl to, kad jau greitai ir vėl susitiksime! Šį sezoną mes pasitinkame nuotaikingai ir su malonumu dalinamės žinia, kad Jūsų laukia trys labai skirtingi koncertai.

Nekantriausiems „Lexicon Avenue“ gerbėjams C. Scotto muzikinis sveikinimas

Nekantriausiems „Lexicon Avenue“ gerbėjams C. Scotto muzikinis sveikinimas

Pirmąjį vasario penktadienį, vasario 3 – iąją, legendinės „Lexicon Avenue“ narys Chrisas Scottas į Lietuvą atskris tiesiai iš Meksiko. Lietuvos neaplenkęs didžėjus pasirodys klube „G”, o iki gyvo vizito, pats C. Scottas siūlo iš anksto pasiruošti jo sutikimui. Valandos trukmės įrašas specialiai Lietuvos klubinėtojams!

Muzika

Muzika, kuri „maitina“ mūsų smegenis

Klausydami savo mėgstamos muzikos, dažnai nesusimąstome apie jos dainų tekstus, o apie muzikantų gyvenimą taip pat dažnai nežinome įvairių subtilybių. Ir nors dažnai muzikos kūrimas daugeliui atrodo pramoga, nereikalaujanti labai aukšto IQ (visgi, tai ne tikslieji mokslai), labai intelektualių muzikantų yra tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje. Mūsų muzikos apžvalgininkas Mindaugas Peleckis pradeda paieškas…

Intelektualiausieji… kaip atsirinkti?
Kandidatų į protingiausio muzikanto sostą – išties daug. Todėl pavardinsiu bent kelis variantus (galbūt skaitytojai su manimi nesutiks, gal turės kitų favoritų).
Užsieniečiai muzikos mėgėjų tinklaraščiuose yra balsavę, kas intelektualiausias. Daugiausia pagyrų sulaukė: Jimas Morrisonas („The Doors“), Janis Joplin, Jimis Hendrixas, Davidas Bowie, Brianas May‘us („Queen“), Marilyn Mansonas, Rory‘s Gallagheris, Nickas Drake‘as, Nickas Cave‘as, Blixa Bargeldas („Einsturzende Neubauten“), Z‘EV (Stefanas Weisseris), Davidas Tibetas („Current 93“), Tony‘s Wakefordas („Sol Invictus“), Kurtas Cobainas, Frankas Zappa, Robertas Frippas („King Crimson“), Alice Cooperis, Gene‘as Simmonsas („Kiss“), Johnas Lennonas, George‘as Harrisonas (abu – „The Beatles“), Bobas Dylanas, Leonardas Cohenas, Bono („U2“), Stevenas Wilsonas („Porcupine Tree“), Jordanas Rudessas („Dream Theatre“), Borisas Grebenščikovas, Viktoras Cojus…
Tiesą sakant, šį sąrašą galima tęsti dar ilgai. Intelektualusis art rokas, prog (progresyvusis) rokas ir metalas, dainuojamoji poezija (bardai, singer-songwriter), įvairių atmainų eksperimentinė muzika – tai intelektualiausieji muzikos stiliai. Vienas jų net vadinasi IDM (intelligent dance music) – intelektualioji šokių muzika (Lietuvoje tai būtų „Pieno Lazeriai“, „BrassBastardz“, „Happyendless“, IJO, Leonas Somovas ir Jazzu, Mario Basanovas ir kt.). Tarp Lietuvos eksperimentininkų taip pat daug intelektualų: pradėkime nuo Maestro Giedriaus Kuprevičiaus, unikalaus kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus, genialaus kūrėjo Viačeslavo Ganelino bei jo kolegų trio „GTČ“ – Vladimiro Tarasovo ir Vladimiro Čekasino. Tai intelektualiausias Lietuvos džiazas, pripažintas visame pasaulyje. Be abejo, yra daug džiazo kūrėjų, kurie nenusileidžia intelektualumu ir dabar: tai Petras Vyšniauskas, Liudas Mockūnas, Vytautas Labutis, Vytis Nivinskas, Dainius Pulauskas ir begalė kitų. Turime itin intelektualių klasikos atlikėjų: prestižinį Julliardą baigęs pianistas ir muzikos mokslų daktaras Edvinas Minkštimas, Petras ir Lukas Geniušai, Rūta ir Zbignevas Ibelhauptai, Šarūnas Nakas, Gintaras Sodeika ir begalė kitų. Liaudies ir kantri muzikos žinovas Algirdas Klova, kantri legenda Virgis Stakėnas, šviesaus atminimo bardas ir rokeris Vytautas Kernagis… Taip pat negalime pamiršti Veronikos Povilionienės, Aistės Smilgevičiūtės („Skylė“), Alinos Orlovos, Algirdo Kaušpėdo („Antis“), Sauliaus Urbonavičiaus („Bix“) ir, be abejo, Andriaus Mamontovo. O jei dar negana – Igorio Kofo („Lemon Joy“), „Spički“, Makso Melmano ir „Biplan“, grupių „Siela“, „Avaspo“, „Donis“, „Liberte“, „The Earth Confession“ kuriama muzika taip pat yra intelektuali.
Žmonės-mįslės
Šie žmonės ir dar daug, kurių visų čia nesuminėsiu dėl vietos stokos, kuria ir kūrė itin kokybišką muziką, kuri ne tik pripildyta gyvybinės energijos, bet ir „maitina“ smegenis. Ar kam nors galėtų šauti į galvą, kad genialiojo Freddy Mercury „kolega“ – „Queen“ gitaristas“ Brianas May‘us – yra astrofizikas, mokslų daktaras, garsios mėnesinės dokumentinės BBC televizijos programos „The Sky at Night“ bendraautoris. Tai ilgiausiai transliuojama televizijos laida (nuo 1957 m. balandžio 24 d. į eterį išėjo jau 700 laidų!) pasaulyje. B. May‘us garsėja ir tuo, kad, kaip ir mūsų pirmieji bigbito ansambliai, pats susikonstravo gitarą (ji iki šiol veikia). Šis muzikantas, skirtingai nei daugelis, kuriuos įtraukė priklausomybių liūnas, niekada nerūkė, negėrė ir nevartojo narkotikų (skirtingai nei kiti „Queen“ nariai). Sudėtingą jo sukurtą „Queen“ dainą „The Prophet‘s Song“ jis susapnavo. Tai ilgiausia „Queen“ daina (trunka aštuonias minutes). B. May‘aus sapne buvo Didysis Tvanas, Biblija ir Nojaus arka. B. May‘aus vardu pavadintas asteroidas, kurį 1998 m. atrado čekų astronomai. Tai – „52665 Brianmay“.
Ne mažiau paslaptingas – ir Davidas Bowie, pramintas roko chameleonu. Tarp keliasdešimties jo albumų – ir svajinga hipiška dainuojamoji poezija, ir glam rokas, ir roko eksperimentai, ir popmuzika ir elektroninė muzika, ir dar daug visko D. Bowie apibūdinti galėtų jo paties dainos pavadinimas: „Hello, spaceboy…“
„Tje Doors“ lyderis Jimas Morrisonas rašė puikią poeziją, deja, jo gyvenimas nutrūko 27-erių. Lietuviškai išleista jo poezijos knygelė, tačiau vertimas – gana prastas… Menininkas save vadino Karaliumi Driežu (The Lizard King), Mr. Mojo Risin‘ (tai „Jim Morrison“ vardo anagrama). Štai vienas iš J. Morrisono poezijos šedevrų:
Vidinės laisvės akimirka
Kai protas atsivėręs ir
Atsiskleidusi vidinė visata
O siela klajonėms palikta
Sumišusi, be vietos, ieškanti
Draugų ir mokytojų – ir ten, ir čia
Vienas nesuprantamiausių muzikantų ir poetų yra Borisas Grebenščikovas. Tai eruditas, besidomintis daug kuo, tačiau tuo pačiu kyla įtarimas, kad jis tik žaidžia žodžiais ir prasmėmis, tarsi įvaro klausytoją į labirintą (panašų į D.Bowie, kurį kažkada jis mėgdžiojo) ir liepia paklusti psichodelinės poezijos taisyklėms. Iš daugybės B. Grebenščikovo (arba tiesiog BG) tekstų pasirinkau šmaikštų „Pasakėčia nr. 2“, kur rašoma Ezopo stiliumi:
Viena lapė beržely gyveno
Atėjo meška ir pradėjo į ją spoksot
Tada atėjo šalčiai
Viskas užšalo
Lapė nuėjo į kreditą
Meška prišalo prie medžio
Ir vis dar spokso
Pamoka čia paprasta:
Nebūk kaip ta meška –
Atėjai, ir nėra čia ko žiūrėt

Šia linksma nata ir norėčiau baigti trumpus patyrinėjimus apie intelektualius muzikantus. Išties tai didžiulio straipsnio tema, tačiau išvadą galima padaryti ir iš šio, nediduko: protingų muzikantų yra daug, o ir intelekto sąvoka ne taip paprastai apibrėši. Vieniems tai IQ skaičiukai, kitiems – gilesnė nei paprastai muzika ir dainų žodžiai, kuriuos kuria neeiliniai žmonės.
Mindaugas Peleckis

Muzikali ir spalvinga festivalio „Velnio akmuo“ programa

Muzikali ir spalvinga festivalio „Velnio akmuo“ programa

Jau visai netrukus, liepos 15-17 dienomis Dainuvos slėnį sudrebins trečiąkart rengiamas muzikos festivalis „Velnio Akmuo“. Kaip ir ankstesniaisiais metais festivalis žada ne tik daug gyvos muzikos, bet ir kitų turiningą atmosferą kuriančių akcentų.

Nekantriausiems „Velnio Akmens“ svečiams vartai atveriami jau ketvirtadienį. Trys jaunos lietuviškos grupės didžiųjų koncertų išvakarėse pradės festivalio programą, kuri vyks kone be pertraukos visą sunkųjį savaitgalį.

20 ekstremalios muzikos kolektyvų iš įvairių pasaulio šalių pasirodys trijuose koncertuose penktadienį ir šeštadienį. Jiems pasibaigus festivalio lankytojus kaskart įsisukti į naktinį veiksmą kvies tradicinė rokoteka „Rocktheque“ aikštelėje, kur skambėsianti muzika nukels į 1960-1989-ųjų laikotarpį. Festivalio DJ Mr.Evilized kruopščiai atrinko gražiausias, to meto dvasią ryškiausiai atspindinčias skirtingų žanrų melodijas nuo folk, country, blues iki jazz ir įvairiausio roko.

Viso festivalio metu vyks kūrybinės dirbtuvės – Muzikos laboratorija – kurioje save išbandyti kviečiami muzikuojantys, grojantys ir dainuojantys entuziastai. Lauko sąlygomis įrengtoje repeticijų ir įrašų studijoje su profesionalia įranga ir muzikos instrumentais užsiregistravę dalyviai turės sukurti po vieną „Velnio akmenį“ atspindintį kūrinį. Visą savaitgalį repetavę kolektyvai savo bendrą programą atliks sekmadienį, festivaliui baigiantis. Čia pat, Muzikos laboratorijoje, gebėjimus galės pademonstruoti būgnininkai, siekdami rekordo Greičiausio būgnininko varžybose, ir vokalistai, vienas prieš vieną susirėmę „MC Growl“, „stipriausios“ gerklės, „aštriausio“ balso konkurse.

Naktį veiksmo užteks visiems nemiegantiems. Be rokotekos bus galima rinktis ir naktinio kino programą, kurioje bus rodoma kultinė, unikali 8-10 dešimtmečių animacija, žymima „X-rated“ / „S“ ženklu. Tai radikalus animacijos menas, skirtas suaugusiems, persmelktas juodojo humoro, kupinas šokiruojančių scenų, tačiau tuo pačiu yra lengvai žiūrimas, smagus ir nuotaikingas, patraukiantis dėmesį ir prikaustantis nuo bet kurio filmo epizodo. Be šios animacijos žiūrovai turės progą išvysti ir dokumentinį filmą „Trys dienos“ apie legendinę Anykščių black / thrash metalo grupę „Dissimulation“.

Aktyviausi festivalio lankytojai, žaidžiantys futbolą, galės sudalyvauti futbolo turnyre šeštadienį, iš anksto užsiregistravę komandose po penkis. Trofėjus nugalėtojams – tradicinis profesionalių menininkų sukurtas akmens, medžio ir metalo dirbinys – „Velnio akmuo“.

Kaip ir ankstesniaisiais metais festivalio lankytojai bus kviečiami ragauti jau pamėgtas, rinktines žolelių, prieskonių ir kitų sudėčių arbatas, kurias festivaliui paruošia ir rekomenduoja arbatos meistrai, tuo pačiu skatindami arbatos vartojimo kultūrą.

Pagaliau, festivalio lankytojus atsigaivinti vilios Šventoji upė ir įspūdžių suteiks čia pat esantis, kultūros paveldu garsėjantis Anykščių miestelis bei šį kraštą supanti nepaprasta gamta.
Iki festivalio liko mažiau nei dvi savaitės.

Aukštaitijoje - tradicinis kantri muzikos festivalis “Visagino country”

Aukštaitijoje – tradicinis kantri muzikos festivalis “Visagino country”

Kasmet tradiciškai rugpjūčio viduryje nuostabiame Aukštaitijos gamtos kampelyje, ant vaizdingo ežero kranto įsikūrusiame jauniausiame šalies mieste Visagine vyksta tarptautinis kantri muzikos festivalis “Visagino country”.

Nicole‘s Kidman šeimoje – pagausėjimas

Nicole‘s Kidman šeimoje – pagausėjimas

Aktorės Nicole‘s Kidman ir kantri muzikanto Keitho Urbano šeimoje džiugios naujienos – pora susilaukė dukros.

Pranešama, kad mergaitė yra biologinė garsios poros dukra, tačiau ją išnešiojo ir pagimdė surogatinė motina. Faith Margaret Kidman Urban gimė 2010-ųjų gruodžio 28 dieną Tenesio mieste, Nešvilyje, JAV, tačiau šeimos privatumą itin saugantys N. Kidman ir K. Urbanas apie dukrelės gimimą pasauliui pranešė tik šią savaitę.

„Mūsų šeima yra tiesiog palaiminta ir nepaprastai dėkinga už tokią dovaną – dukrelę Faith Margaret, – išplatintame pranešime spaudai teigia pora, – Jokiais žodžiais neįmanoma išreikšti kokį dėkingumą mes jaučiame tiems, kurie palaikė mus visą šį laikotarpį, ypač dukterį išnešiojusiai moteriai.“

Pora jau augina vieną biologinę dukterį – 2008 metais gimusią Sunday Rose. Iš ankstesnės santuokos su aktoriumi Tomu Cruise‘u N. Kidman turi du įvaikius – aštuoniolikmetę Isabella Jane ir šešiolikmetį Connorą Anthony.

Šiuo metu N. Kidman galima pamatyti Lietuvos kino teatruose rodomoje dramoje „Triušio urvas“. Juostoje aktorė su Aaronu Eckhartu įkūnija sūnaus netekties prislėgtą sutuoktinių porą.

„Visagino Country“ organizatorė: „Į pirmus festivalius žmonės ateidavo su vakarinėmis suknelėmis ir kostiumais“

„Visagino Country“ organizatorė: „Į pirmus festivalius žmonės ateidavo su vakarinėmis suknelėmis ir kostiumais“

Festivalis, augęs kartu su nepriklausoma Lietuva, „Visagino country“ šiemet vyks jau 23 kartą. Miesto simboliu tapęs kantri muzikos renginys per savo gyvavimo laikotarpį nemažai keitėsi, kaip ir keitėsi į jį atvykstantys dalyviai. Aukštakulnius pakeitė kaubojiški batai, atsirado ir daugiau pramogų. Apie šiuos pokyčius kalbėjomės su viena iš pagrindinių renginio organizatorių, ir šiuo metu festivalio prodiuserių – Elena Čekiene.

Kino pusryčiai: meilė ir mirtis skambant bliugrasui. Bet ar verta gaišti 111 min.?

Kino pusryčiai: meilė ir mirtis skambant bliugrasui. Bet ar verta gaišti 111 min.?

Charizmatiškas bliugraso grupėje bandža grojantis barzdočius Didieras (aktorius Johanas Heldenberghas), kino gerbėjams pažįstamas iš puikios belgų komedijos „Nelaimėliai“ (The Misfortunates, 2009), sutinka seksualią tatuiruotoją Elise (aktorė Veerle Baetens), turinčią ne tik dieviškas kojas, bet ir visai neblogas balso stygas. Ką daryti, kai išsitatuiruoji vaikino vardą, o vėliau su juo išsiskiri? Ogi ant viršaus tiesiog išsitatuiruoji ką nors kitą. Tokių po rašalu palaidotų vardų ant Elise kūno ne vienas. Tik šį kartą viskas rimčiau – ištatuiruotas Didiero vardas tampa ne tik meilužio, bet ir dukters tėvo inicialais. Mergaitė ilgai negyvena, ją pasiglemžia vėžys. Tada viskas pradeda ristis žemyn. Neatskleisiu tolimesnių siužeto vingių, nes, tikiu, atsiras norinčiųjų šį filmą pažiūrėti.