Search Results for: "kaip nepersivalgyti per šventes"

Šventės

Šventės, kaip nepersivalgyti?

Laukiame švenčių su įvairiapusiais jausmais. Smagioji pusė: laukiame susitikimo ir pasisėdėjimo su šeima, perkame dovanas ir spėliojame ką gausime, mąstome apie skanius patiekalus, kuriuos skanausime švenčių metu.

Kuo pavojingas persivalgymas?

Kuo pavojingas persivalgymas?

Nors populiarėja sveikas gyvenimo būdas, tačiau ir šiais metais po švenčių nemažai pacientų kreipėsi į medikus pagalbos dėl persivalgymo. Daugiausiai darbo turėjo gastroenterologai ir dietologai konsultuodami suaugusius ir vaikus dėl sutrikusio virškinimo persivalgius. Medicininių tyrimų laboratorijos sausio pirmosiomis dienomis taip pat fiksavo išaugusį kraujo tyrimų skaičių kepenų ir kasos funkcijų sutrikimams diagnozuoti. Nemaža dalis žmonių persivalgę griebiasi virškinimą skatinančių preparatų, bando gydytis patys ir į medikus visai nesikreipia.

Medikai įspėja: persivalgymas gali sukelti daugybę sutrikimų

Medikai įspėja: persivalgymas gali sukelti daugybę sutrikimų

Artėja didžiosios metų šventės – Šv. Kalėdos ir Naujieji metai, kai stalai lūžta nuo įvairiausių patiekalų ir skanumynų. Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai įspėja – mėgaukitės maistu saikingai ir nepersivalgykite švenčių metu.

Valgome, kad gyventume, ar gyvename, kad valgytume? Atrodytų, kiekvienam aiškus atsakymas į šį mitybos specialistų dažnai užduodamą klausimą. Deja, per didžiąsias šventes dažnas žmogus nieko kito neveikia, tik ištisas dienas kemša į savo skrandį viską, kas yra ant stalo…

Švenčių metu valgomas įvairus maistas. Per Kūčias dominuoja – silkė ir grybai. Tai sunkiai virškinamas maistas. Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė J. Kapočiūnienė pataria į tai atkreipti dėmesį sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Jie turėtų atsargiau žiūrėti į patiekalus iš grybų ir vengti persivalgymo. Per Kalėdas iškyla didžiausia rizika persivalgyti, nes žmonės valgo labai įvairaus maisto, pamiršta apie maisto derinimą: saldumynai po keptų patiekalų, saldus po sūraus, daug riebaus maisto…

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė J. Kapočiūnienė pataria kokį maistą bevalgytumėte, nepamirškite, kad pagrindinis priešas sveiko žmogaus skrandžiui – per didelis maisto kiekis.

Persivalgymas gali virsti į valgymo sutrikimą. Žmonės linkę persivalgyti pradeda skųstis padidėjusiu svoriu, nutukimu. Bendra sveikatos būklė dar labiau pablogėja, nes pasireiškia kiti simptomai: aukštas kraujospūdis arba padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, sutrinka širdies veikla ar tulžies pūslė, susergama diabetu.

Turintiems šį valgymo sutrikimą dažnai sumažėja pasitikėjimo savimi jausmas, kamuoja depresija, dingsta noras bendrauti su aplinkiniais.

Kai kuriems persivalgymas tėra vienkartinis neapdairumas. Esame linkę persivalgyti per šventes, kai stalas nukrautas skaniais valgiais. Tiems, kurie nekontroliuoja savo mitybos raciono ir persivalgo du tris kartus per savaitę, reiktų rimtai susirūpinti ir apsilankyti pas dietologą.

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė J. Kapočiūnienė pataria, kaip sužinoti ar persivalgote.

Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į porcijos dydį, kurį ruošiatės suvalgyti vienu prisėdimu. Jei jis didesnis už daugumai jūsų amžiaus žmonių pakankamą pietų normą, vertėtų sunerimti. Pirmosios persivalgymo priepuolių minutės gali būti malonios, tačiau po to dažniausiai apima kaltės jausmas, netgi pasišlykštėjimas. Kai kurie valgydami jaučia pasibjaurėjimą, tačiau niekaip negali liautis. Šio valgymo sutrikimo kamuojami ligoniai maistą valgo labai greitai, beveik nesukramtę.

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras linki jog valgymas būtų malonus ritualas. Valgykite ir kramtykite pamažu, mėgaukitės kiekvienu kąsniu, rinkitės subalansuotą mitybą. Sočių, skanių ir saikingų Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų!

Šventinis stalas ir kūno linijos. Kaip nepersivalgyti?

Šventinis stalas ir kūno linijos. Kaip nepersivalgyti?

Gražių kūno linijų puoselėtojams žiemos šventės – didelis išandymo metas! Gausiai nukrauti šventiniai stalai, gardžiai kvepiantys namuose kepti kepiniai ir malonūs susitikimai su artimaisiais, pokalbių, ragavimo ir užkandžiavimų fone.

Didelis išbandymas skrandžiui ir valiai. O pasibaigus šiam maratonui… papildomi kilogramai, prie švenčių ritmo pripratęs skrandis – diskomfortas, kuris užpuola daugelį iš mūsų.

Išeitis yra! Siūlome keletą patarimų, kaip nepersivalgyti per šias dienas:
Prie šventinio stalo nesėskite tuščiu skrandžiu. Jei nėra galimybės pavalgyti, tai bent išgerkite stiklinę sulčių ar vandens
Paragauti visų patiekalų – nėra blogas pasirinkimas. Tačiau, norime atkreipti dėmesį į žodį „paragauti“.
Valgyti reikėtų lėtai, mažais kąsniais ir kramtyti kol bus sukramtyta.
Valgydami bei užkandžiaudami turėkite po ranka gėrimą. Geriausia, kad tai būtų vanduo, kuris palengvintų virškinimą.
Alkoholis nėra blogai, priešingai, jis gali palengvinti žarnyno darbą, tačiau per daug alkoholio tik apsunkins.
Patartina nesėdėti ištisą dieną prie stalo. Padarykite pertraukėles.
Būtinai išeikite pasivaikščioti. Pakvėpuoti grynu oru ar net su vaikais leistis rogumėtis nuo kalnų būtų pati geriausia mankšta.

Linkime skanių vaišių stalo ir mėgautis viskuo saikingai!

Gera savijauta šventinio maratono metu

Gera savijauta šventinio maratono metu

Kaip nepersivalgyti šventiniu periodu ir išlaikyti žvalią savijautą? Paruošę gausų švenčių stalą pasiruoškime tinkamai juo pasinaudoti. Pateikiame keletą svarbiausių taisyklių, kurios padės mėgautis šventinėmis vaišėmis.

Gruodžio mėnesio horoskopas

Gruodžio mėnesio horoskopas

Ką gruodžio mėnesiui prognozuoja horoskopas? Tam, kad pajudintumėte reikalus iš vietos, turite nepalikti jų kitiems. Tačiau nepersistenkite – neskubėkite reikšti savo kategoriškos nuomonės, o stenkitės įsiklausyti ir į kitus. Būkite dėmesingas artimiesiems, nebijokite reikšti jausmų. Gali būti, kad vyksite į kelionę, tačiau ne poilsio, o darbo reikalais.