Search Results for: "grafikos dizainerė"

Grafikos dizainerė G. Čekanauskaitė: „Biznio tvarkyti važiuodavome dviese ant rožinio dviračio“

Grafikos dizainerė G. Čekanauskaitė: „Biznio tvarkyti važiuodavome dviese ant rožinio dviračio“

Žinia apie šių metų „Jaunojo dizainerio prizo“ laimėjimą grafinio ir komunikacijos dizaino kategorijoje Gintarę Čekanauskaitę pasiekė viešint JAV. Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedros bakalaurė, pripažinimą pelniusi už keturių knygų seriją „Ta ribų Lietuva“, už Atlanto žada paviešėti tik pusmetį, tačiau kartu sako, kad viskas priklauso nuo aplinkybių, sutinkamų žmonių ir atsirandančių galimybių. Apie tai, kodėl prizą laimėjusiame darbe dizainerė ėmėsi nagrinėti 1989-2013 m. valstybės sampratą ir ką planuoja veikti toliau, paklausėme pačios G.Čekanauskaitės.

Fotografijų serija „Motina ir dukra“ - ne apie skirtumus

Fotografijų serija „Motina ir dukra“ – ne apie skirtumus, o apie panašumus

Štai jums ir puiki dovanos idėja mamai ir sau, juo labiau, kad nenumaldomai artėja Motinos diena. Grafikos dizainerė, fotografė Carra Sykes, dar save pristatanti, kaip „nenuilsančią pasaulio tyrinėtoją“ iš JAV, sukurė fotografijų seriją „Mother and Daughter“ („Motina ir dukra”). Nuotraukose vaizduojamos mama ir dukra imituojančios viena kitą: čia jos vienodai apsirengusios, vienodomis veido išraiškomis bei identiškoje aplinkoje – lyg ir tokios pačios, bet tuo pačiu skirtingos. Šia fotografijų serija kūrėja norėjo pažerti šiek tiek žaismingesnį požiūrį į gyvenimą, tuo pačiu, kitokiu kampu pažiūrėti į dviejų moterų santykius. Kiekviena nuotrauka byloja apie giminystės panašumus, kuriuos išskiria tik plonas drabužio audinio sluoksnis.

Lietuvos dizainerių duetas susilažino dėl populiariausios kitų metų spalvos

Lietuvos dizainerių duetas susilažino dėl populiariausios kitų metų spalvos

Šių metų „Mados infekcijoje“ kolekciją „2012” pristačiusios dizainerės Diana Kuzmickaitė ir Aušra Urbanavičiūtė tapo netikėtų lažybų dėl kitų metų populiariausios spalvos dalyvėmis.

Jei pasiteisins dizainerių dueto prognozė, kad 2012 m. spalva vartotojai išrinks oranžinę, buitinės technikos kompanija „Electrolux“ dizainerėms padovanos naujausio modelio „UltraOne“ siurblį, kurio korpusui kitąmet bus panaudota būtent tokia spalva, kaip spėja mados kūrėjos.

Šios lažybos gimė iš to, jog iki šiol „Electrolux“ metų spalvą naujoms siurblių serijoms pasirinkdavo pagal interjero, automobilių bei mados industrijose dominuojančias tendencijas bei ateities įžvalgas, tačiau šiemet nusprendė pasielgti kitaip ir leisti 2012 metų spalvą išrinkti patiems vartotojams.

Šiuo tikslu iki rugsėjo 12 d. internete eksponuojami šešių spalvų, kurios kaip prognozuojama, bus madingos 2012 m., modeliai, o vartotojai, balsuodami už juos, išrinks tą spalvą, kuri bus pasitelkta kitų metų siurblių serijos „UltraOne“ masinei gamybai. Interaktyvaus vartotojų teismo laukia romantiška rožinė, magnetizuojanti oranžinė, gelianti geltona, žadinanti žalia, azartiška akvamarino ir viliojanti violetinė spalvos.

Tuo tarpu šiemet daugiausia šansų tapti šių metų spalva-karaliene, pasak „Electrolux“ grafikos dizainerės Elisabeth Piper-Mäkitalo, turėjo šokoladinė ruda. Atsižvelgdamas į šią tendenciją, šią spalvą “Electrolux” pasirinko savo naujausiai “UltraOne” dulkių siurblių serijai.

2009 m., kuomet “UltraOne” debiutavo rinkoje, populiariausia spalva buvo vario. Prie šio siurblio trejus metus užtrukusio kūrimo dirbo įvairių sričių specialistų komanda: siurblių ir smulkių buities prietaisų dizaino direktorius, pramoninis dizaineris, akustikos inžinierius, dulkių surinkimo inžinierius bei grafinis dizaineris. Ši modelį geriausiu rinkoje pripažino net 11-oje pasaulio šalių surengti nepriklausomi vartotojų testai.

Trečias NOMEANSNO kartas nemeluos

Trečias NOMEANSNO kartas nemeluos

Ši grupė – pankroko sėkmės istorija, anot pačių muzikantų, gerai paslėpta nuo muzikinės industrijos radarų. Birželio 21 d. menų fabrike „Loftas” pasirodys vienas įdomiausių pasaulinės pankroko scenos reiškinių NOMEANSNO iš Kanados. Po kelių metų pertraukos grupė įtraukė Vilnių į savo daugiau nei 30-ies koncertų turą Europoje. Broliai Wright’ai ir kompanija į Lietuvą atvyksta trečią kartą ir yra kupini ryžto šį kartą nemeluoti.

Viena esminių pankroko savybių – neigti įprastas normas. Kanadiečiai NOMEANSNO jau daugiau kaip tris dešimtmečius sėkmingai laužo daugelį stereotipų. Manai, jog pankrokas primityvi paauglių muzika? Įspūdinga grojimo technika ir sudėtingos kompozicijos – NOMEANSNO vizitinė kortelė. Jų kūryboje girdėti tokių džiazo virtuozų kaip Charles Mingus, Elvin Jones, Art Blakey, Jimmy Blanton, Paul Chambers manieros atgarsiai. NOMEANSNO būgnininko įtaką pripažįsta net tokios žvaigždės kaip Dave Grohl (ex-Nirvana, Foo Fighters). Kalbant apie paauglystę, šie trys vyriškiai yra daugelio mūsų tėvų bendraamžiai.

Na, o įdomiausia, kad šie muzikantai laužo ir patį pankroko stuburą. Pastarasis lieka daugiau požiūriu į gyvenimą, o muzikoje girdime džiazo, post-hardkoro, math rock ir progresyvaus pankroko lydinį, apipintą juodojo humoro tekstais.

Pankroko aušroje broliai Džonas ir Robas Wright’ai apsilankė keleto būsimųjų stiliaus klasikų koncertuose ir tai jiems suteikė stiprų kūrybinį impulsą. Jau 1979-aisiais jiedu savo tėvų rūsyje įrašinėjo pirmuosius NOMEANSNO kūrinius, kuriuos kritikai apibūdino kaip „Devo” džiazo kelionėje, meno mokyklą baigę Motörhead arba steroidų apsivalgę Wire.” Netrukus duetas pradėjo koncertuoti kaip „balsas-būgnai-bosas” grupė. 1982 m. pasirodė pirmasis brolių albumas „Mama”, kuriame jau aiškiai girdėti specifinis NOMEANSNO skambesys.

Po metų prie grupės prisijungė gitaristas Andy Kerr, papildęs asketišką NOMEANSNO skambesį. Vilniuje su broliais Wright’ais pasirodys 1993-aisiais Kerr’ą pakeitęs Tom Holliston. 1989 m. trio išleido jau klasika tapusį albumą „Wrong” ir jo vedami įsitvirtino elitinėse pankroko pajėgose. Nuo tada kiekvienas naujas kanadiečių įrašas alternatyvinės muzikos gerbėjų sutinkamas su didžiuliu susidomėjimu.

1996-ųjų birželį keli šimtai jaunos nepriklausomos valstybės melomanų sveikino NOMEANSNO ant tuometinės Geležinkeliečių rūmų (taip vadinamo „Kablio”) scenos. Muzikantai susidūrė ne tik su jais, tačiau ir su Vilniaus vagišiais. Pastarieji bandė išplėšti grupės autobusiuką, tačiau jį apsaugojo ten miegojęs vienas brolių. Po kiek daugiau nei 10 metų kanadiečiai drebino sausakimšo sostinės klubo „Intro” sienas. Birželį džiazuojantis progresyvaus pankroko trio trečią atvyksta į Vilnių, kur pasirodys menų fabriko „Loftas” erdvėje. Nuolat gastroliuojanti grupė daug dėmesio skiria garso kokybei ir kiekybei, todėl galima tikėtis preciziškai ir virtuoziškai atliekamų kūrinių, kurie gyvai skamba vienu metu inteligentiškai, akcentuotai, mąsliai, aistringai, aršiai, intensyviai ir žaismingai. Ir, be abejo, džiaugsimės neišsenkančia grupės narių ironija.

Kaip ir 2007-aisiais, underground’o sunkiasvorius apšildys Vilniaus pankroko scenos veteranai SC. Grupės istorija siekia juodai baltus 1991-uosius. Ilgą laiką tai buvo tik kiemo draugų žaidimas, tačiau ilgainiui grupė atrado savo skambesį, kuriame taip ir neatsirado vietos… gitarai. Fizikos mokslininkas, programuotojas, masažuotojas ir grafikos dizainerė – tokie įvairiapusiški grupės narių užsiėmimai puikiai atspindi margaspalvę SC kūrybą. Kažkada propagavusi straight edge idėjas, šiandien SC susilaiko nuo bet kokių ideologinių bei stilistinių apibrėžimų ir ironiškai šaiposi iš juos supančios aplinkos. 20-metį švenčiantys SC savo paskutinį įrašą „Baltijos tigras” nemokamai platina internetu ir aktyviai dalyvauja Lietuvos „pasidaryk pats” scenos gyvenime.

Pokalbis su rašytoja Jurga Adomo. „Kai mokinys pasiruošęs

Pokalbis su rašytoja Jurga Adomo. „Kai mokinys pasiruošęs, mokytojas atsiranda“

Mūsų šalies knygynuose neseniai pasirodė Jurga Adomo pasivadinusios rašytojos knyga „Aš – MB = nauja pradžia“. Tai antroji romano „Aš + MB = Aš“ dalis. Šiuose dviejose knygose autorė dienoraščio stiliumi pasakoja savo skaudžią patirtį užtikus mylimą vyrą lovoje su kita moterimi, atskleidžia dvasines paieškas badaujant, medituojant, išbandant kitas iš Rytų atkeliavusias praktikas, aprašo sąmoningėjimo kelią, ieškant laimės šaltinio, pagaliau pradžiugina skaitytoją atrasta ramybe, sutikta nauja meile, užsimezgusia gyvybe..

LAPALAI

LAPALAI, „Rokenbau“, „Precizus“ ir kt. „Kalėdinio daiktų turgaus“ burtažodžiai

Nenumaldomai artėja didžiosios metų šventės su daug šilumos, vaišių ir, žinoma, dovanų. O jų dar neturite? Ne bėda. Į pagalbą skuba tradicija tampantis „Kalėdinis daiktų turgus“. Gruodžio 14–15 d. Vilniuje šurmuliuosiantis turgus pasiūlys išskirtinių dizaino meistrų darbų. Norintieji savo artimiesiems padovanoti unikalią rankų darbo dovaną – čia išties turės iš ko rinktis. Šiemet dizaino turguje dalyvaus net 60 dalyvių. Su keliais iš jų siūlome susipažinti iš arčiau jau šiandien.

Žiūrovams

Žiūrovams, pasiilgusiems jaukumo ir geros knygos – nauja Vilniaus mažojo teatro forma ir pirmoji premjera

Š. m. gruodžio 3 dieną Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre – premjera. Literatūrinių etiudų vakaras pagal žymaus austrų rašytojo S. Zweigo noveles „24 valandos iš moters gyvenimo“. Tai nebus spektaklis, nebus ir tiesiog skaitoma literatūra. „Mažasis teatras. Mažoji forma“ – taip šį reiškinį pristato aktorės Virginija Kochanskytė, Valda Bičkutė ir Daiva Rudytė. Mažosios formos išskirtinumas – mobilumas ir galimybė etiudus rodyti ne tik teatre, bet ir kitose erdvėse – muziejuose, bibliotekose, ten, kur didesnės apimties spektakliams trūksta erdvios scenos, didelės salės ar daug žiūrovų.

Kokį logotipą pasirinkti?

Kokį logotipą pasirinkti?

Sėkmingam verslui nebepakanka aukštų pardavimų ir gerai žinomo vardo – vizualiniai elementai tapo neatsiejama populiarumo dalimi. Pirma dėmesį atkreipianti detalė – grafinis ženklas, tačiau iš kur žinoti, kaip turi atrodyti naujausias tendencijas atitinkantis įmonės ženklas?

Europą apkeliavusioje airių parodoje – ir lietuvės fotografijos

Europą apkeliavusioje airių parodoje – ir lietuvės fotografijos

Po sėkmingo turo po Europą, šiuolaikinio meno paroda 40/40/40 grįžo į Airiją ir vakar (rugpjūčio 29 d.) lankytojams duris atvėrė „Rathfarnham” pilyje, Dubline. Parodoje – ir lietuvės menininkės Jurgos Rakauskaitės darbai.

Socialinių tinklų bateliai (Foto)

Socialinių tinklų bateliai (Foto)

Socialiniai tinklai nenumaldomai veržiasi į mūsų gyvenimus – dizainerė iš Venesuelos juos perkėlė net ir į batus.