Search Results for: "gitaros muzika"

Gitaros meistras M.Kuliavas: „Niekada nemėgau konkurencijos ant scenos“

Gitaros meistras M.Kuliavas: „Niekada nemėgau konkurencijos ant scenos“

Jau liepos 8-13 dienomis klausytojų pamėgtas gitaros virtuozas Martynas Kuliavas į Lietuvos scenas lips kartu su iš JAV atkeliausiančiu violončelininku Ian Maksin. Koncertus organizuojančios prodiusavimo kompanijos ARTS Libera International kvietimu, Ian Maksin į Lietuvą šiemet sugrįžta jau antrą kartą. Apie tai, kokį naują savo kūrybos veidą atskleis muzikantai ir kaip pavyksta ruoštis koncertams per atstumą, M. Kuliavas sutiko papasakoti mūsų skaitytojams.

Pavasarinis antidepresantas – gyva muzika PIANO.LT koncertų salėje

Pavasarinis antidepresantas – gyva muzika PIANO.LT koncertų salėje

Geriausias būdas kovoti su pavasariniu liūdesiu – muzika! PIANO.LT koncertų salė kviečia pasitikti pavasarį kartu. Nuo kovo 12 dienos iki pat gegužės pabaigos PIANO.LT koncertų salėje galėsite išgirsti daugiau nei penkiolika skirtingų kamerinės muzikos koncertų!

Apie Rytų ir Vakarų muzika jas tarpusavyje derinančio žmogaus lūpomis (interviu)

Apie Rytų ir Vakarų muzika jas tarpusavyje derinančio žmogaus lūpomis (interviu)

Po ilgos pertraukos į Lietuvą sugrįžta unikalus bliuzo atlikėjas Harry Manxas iš Kanados. Jo kūryba – tai anksčiau negirdėtas eksperimentas, kuriame bliuzas jungiamas su klasikinėmis Indijos raga tradicijomis.

Festivalio „Mėnuo Juodaragis“ muzika - nuo ramios magijos iki ugningo šėlsmo (video)

Festivalio „Mėnuo Juodaragis“ muzika – nuo ramios magijos iki ugningo šėlsmo (video)

Rugpjūčio 23-25 dienomis Zaraso ežero saloje vyksiantis festivalis „Mėnuo Juodaragis XVI“ šiemet akcentuoja latvių temą ir sukvietė kaip niekad gausų būrį kaimyninės šalies kūrėjų. Tačiau senas tradicijas puoselėjančiame tarptautiniame renginyje pasirodys ir keletas itin originalių, Lietuvoje dar nekoncetravusių kolektyvų iš tolimesnių kraštų – Didžiosios Britanijos, JAV ir Rytų Europos šalių.

Brazilijos muzikos žvaigždės kūryba – lyg astronauto atliekama čiabuvių muzika (interviu)

Brazilijos muzikos žvaigždės kūryba – lyg astronauto atliekama čiabuvių muzika (interviu)

Liepos 30-31 d. Lietuvoje viešės ryški Brazilijos world muzikos žvaigždė – Makely Ka, kuris tituluojamas vienu geriausiu savo kartos kompozitoriumi ir atlikėju. Jo kūryba – tai išskirtinė šiuolaikinės braziliškos muzikos jėga: gilūs ir ironiški dainų tekstai, netikėtos kūrinių formos bei neįprasta, sunkiai pamirštama dainavimo maniera.

Festivalio TARP viešnia Jenny Hval: „Mano kūryba – šiek tiek autsaiderių

Festivalio TARP viešnia Jenny Hval: „Mano kūryba – šiek tiek autsaiderių, atsiskyrėlių muzika“

Spalio 25 dieną klube „Kablys“ (Vilnius, Kauno g. 5, II aukšte), nuo 21 val. pasigirs skandinavišos muzikos garsai. Lietuvių klausytojams savo paskutiniojo albumo „Viscera“ programą pristatys muzikos atlikėja, poetė ir vizualiųjų menų kūrėja Jenny Hval iš Norvegijos, reikšmingiausia šių metų „TARP“ festivalio viešnia. Artimesnei pažinčiai – interviu su atlikėja.

Spalį Lietuvoje koncertuos vienas geriausių gitaros virtuozų pasaulyje Steve Vai

Spalį Lietuvoje koncertuos vienas geriausių gitaros virtuozų pasaulyje Steve Vai

Legendinis atlikėjas vienintelį pasirodymą surengs spalio 27 d. „Ūkio banko teatro arenoje“, Vilniuje.

„Blusų festivalyje“ - muzikantai iš Italijos

„Blusų festivalyje“ – muzikantai iš Italijos, Estijos ir Latvijos

„Blusų festivalis“ vyks birželio 30 dieną, šeštadienį, Karpiškių kaime, Varėnos rajone.

Kiek monetų gatvės muzikanto kepurėje?

Kiek monetų gatvės muzikanto kepurėje?

Ženklų, kad į miestą jau atėjo pavasaris – kiekviename žingsnyje: daugiau dviratininkų, mažiau kepurių ir striukių, daugiau meilės. Tačiau tikrasis pavasaris neprasideda tol, kol neįmetama pirmoji moneta į gatvės muzikanto kepurę ar gitaros dėklą. Kai išgirsti Pilies gatvę skambant – dažniausiai tai įvyksta kovo pabaigoje – žinai, kad žiema jau įveikta. Bet šiandien ne apie muziką. Šiandien apie monetas.

O monetų nėra daug. Bent jau nepakankamai, kad gatvėje muzikuojantieji galėtų verstis vien grojimu ir nesukti galvos, kaip sumokėti buto nuomą. Yra tų, kurie gali, pavyzdžiui Robertas Burckas, geriau žinomas kaip „Naked Cowboy“. Tiesa, jis gyvena Niujorke ir groja prisidengęs tik apatiniais, kaubojiškais batais ir skrybėle. Ir taip jau 14 metų, bene kasdien, centrinėje miesto aikštėje. Skaičiuojama, kad per metus jis uždirba 250 tūkst. JAV dolerių.

Lietuvos miestai gatvės muzikantams ne tokie palankūs. Čia mažiau praeivių, trumpesnis grojimo sezonas, o dėl poros rusų folkloro perlus grojančių apgirtusių bardų ir įkyriai pinigų prašančių, bet mažai ką pasiūlyti turinčių pseudopankų grupelių gatvės muzikanto statusas Lietuvoje yra nuvertintas.

Vis dėlto grojančių yra, kaip ir jiems aukojančių.

Per valandą – iki 300 Lt

„Lietuvoje per valandą surenku 50–300 Lt. Kai grojau Vokietijoje – per pusvalandį surinkdavau 100 eurų, Olandijoje – 15 eurų. Gal netinkamą vietą ten buvau pasirinkusi“, – sako aštuonerius metus gatvėse gitara grojanti Ugnė Valinčiūtė. Jos repertuare – „Coldplay“, „Kings of Leon“, „Radiohead“ ir kitų modernių roko grupių kūriniai.

„Galima tikrai nemažai užsidirbti. Žinoma, turi kažkuo sužavėti žmones – ne tik grojimo ypatumais, bet ir balsu. Be to, svarbu pasirinkti „judrią“ vietą“, – detales atskleidžia Ugnė.

Atrodytų, įspūdingos sumos. Tačiau muzikuoti gatvėje nėra tas pats, kas dirbti biure nuo 8 iki 5. Groti ir dainuoti praktiškai gali iki trijų valandų per dieną. Antraip rizikuoji susigadinti balsą, o ir pirštai vėliau pradeda nebeklausyti. Be to, šiame „versle“ itin daug lemia atsitiktinumai. „Kartą Palangoje už vieną dainą davė 200 eurų!“, – prisimena Ugnė. Štai ir visos savaitės uždarbis.

Sėkmės receptas: maža mergaitė, grojanti ne gitara

Dažnai muzikos kokybė nėra tiesiogiai susijusi su uždirbta suma. Yra dešimtys faktorių, kurie priverčia praeivius išsitraukti pinigines. Ir tai nebūtinai yra profesionalus grojimas ar dainavimas.

Dvejus metus gatvėse gitara džiazą grojantis Vadimas Stankevičius pusiau ironizuodamas, pusiau rimtai pateikia formulę. Įsivaizduokime, kad yra suma „x“, kurią gali uždirbti potencialus gatvės muzikantas, ir stebėkime, kaip ši suma kinta keičiantis pačiam muzikantui.

„Jei groja mergaitė – tuomet plius 50 proc., jei ji maža – dar plius 50 proc. Jei groja graži panelė – plius 200 proc. Jei ji dar ir dainuoja – plius 150 proc. Jei groja ne su gitara – plius 50 proc. Jei atrodo kaip vargšelė – plius 150 proc. Jei groja berniukas – jau minus 20 proc. Jei suaugęs vyras – minus 40 proc. Jei jis groja vienas – minus 80 proc. Jei groja su gitara – minus 80 proc. Jei nedainuoja – minus 100 proc. Žiauri tiesa!“, – šypsosi Vadimas.

Jo manymu, didžiausia problema, kad praeiviai vertina pastangas, o ne rezultatą. Dėl to daug dėmesio ir pinigų sulaukia, pavyzdžiui, prastai grojantys, bet labai besistengiantys maži vaikai.

Pats Vadimas atitinka beveik visus „minuso“ kriterijus, tad konkurenciją išlaikyti bando grodamas kartu su fleitininku. Fleita – neįprastas instrumentas, patraukiantis praeivių akį ir ausį. Kaip ir akordeonas, saksofonas, smuikas. Ar jais grojama kokybiškai – vėlgi ne taip svarbu.

Vidutinis Vadimo uždarbis grojant dviese – 50–150 Lt per 3–4 valandas. Netikėta tai, kad, muzikanto teigimu, nebūtinai geriausia groti tada, kai daugiausia praeivių.

„Kai šilta, daugiausia žmonių pasirodo vidudienį, nuo 12 val. Bet tada meta labai retai. O vakare, apie 22 val., kai žmonių visai nedaug, meta beveik kiekvienas. Galbūt tai alkoholio poveikis, o galbūt suveikia mąstymas, kad kas gi kitas įmes – juk nieko aplinkui nėra“, – svarsto muzikantas.

Po 1,5 metų jis baigs muzikos studijas ir taps profesionalu. Šiuo metu pašnekovas yra pradėjęs groti džiazo grupėje, koncertuoja kavinėse, restoranuose. Ar ir toliau gros gatvėje, jis kol kas negali atsakyti.

Nori pagroti Amsterdamo centre – lauk eilėje

Dar vienas itin aktyvus Vilnius gatvės muzikantas – „The Beatles“ dainų repertuaru garsėjantis Romanas Gorodeckis, geriau žinomas Holmso pseudonimu. Profesionalus programuotojas šiuo metu gyvena Olandijoje, Amsterdame. Kai nedirba kompiuteriu, Holmsas eina į atokesnes miesto gatves ir per porą valandų grodamas surenka iki 40 eurų. Yra bandęs ištempti ir iki penkių valandų, tačiau 50 eurų ribos viršyti nepavyko.

Lietuvoje šio muzikanto uždarbis – panašus, tik kita valiuta: „Priklauso nuo sezono. Vasarą, kai atvažiuoja daug turistų, per valandą pavyksta „padaryti“ 40–50 Lt. Ne sezono laiku – duok Dieve, 20–30 Lt.“

Didesnį honorarą jis galėtų gauti grodamas pačiame Amsterdamo centre, tačiau ten laukia konkurencija. „Norint pagroti centrinėse aikštėse, reikia laukti eilėje. Ir jei jau nusprendi tai daryti, turi būti pasiruošęs nuotaikingai ir be klaidų atlikti visą programą. Neturi teisės prarasti žiūrovų, nes jei išeina bent penki, išeina ir visi kiti“, – sako Holmsas.

Amsterdamo aikštėse groja palyginti aukšto lygio muzikantai. Jų uždarbis siekia nuo 100 iki 300 eurų per valandą, tačiau šių pinigų neskubama išleisti. Dažniausiai didžioji dalis uždarbio atidedama žiemai, kad būtų galima iškeliauti groti į šiltesnius kraštus. Šiame mieste nemažai gatvės muzikantų grodami išgyvena visus metus.

Gali susidaryti įspūdis, kad gatvės muzikantams pati muzika – antraeilis dalykas. Tarsi svarbiausias rodiklis būtų uždirbti pinigai, viskas daroma tik dėl jų. Tačiau bent jau Lietuvos muzikantų atveju, atrodo, yra priešingai. Tokią mintį diktuoja ne tik ribotas kalbintų muzikantų uždarbis, bet ir jų repertuaras. Nė vienas iš pašnekovų nepataikauja publikai dainuodamas „Ilgą kelią“, o bando supažindinti vilniečius su gan rafinuota muzika, nesvarbu, ar tai būtų Ugnės „Coldplay“, Vadimo bossa nova ar Holmso „The Beatles“.

Be to, kaip teigia Holmsas, jei eini groti, nes labai reikia pinigų – lyg tyčia jų niekas neįmeta.

„Kai grojimas tampa darbu, o ne malonumu, mažėja ir uždarbis. Tai man pasitvirtina kiekvieną kartą, kai išeinu groti vien dėl pinigų“, – prisipažįsta šešerius metus gatvėse grojantis muzikantas.

Grupės UEBANDA narkotikai – muzika ir meilė (Interviu)

Grupės UEBANDA narkotikai – muzika ir meilė (Interviu)

Girdėti iš kavinės „Balti drambliai“ sklindančią gyvą muziką – įprastas dalykas. Tačiau taip linksmai ir energingai dar neteko. Beje, koncertas nemokamas. Tą vakarą grojusios grupės iš Estijos UEBANDA vokalistė tualete lyg tarp kitko užsiminė: „Gaila, kad žmonės nešoko.“