Search Results for: "filmai apie Prancūziją"

Programoje „Kulinariniai filmai“ – pamišusiųjų dėl skanaus maisto ir gero vyno istorijos

Programoje „Kulinariniai filmai“ – pamišusiųjų dėl skanaus maisto ir gero vyno istorijos

Mėgstantiems nepriekaištingą maistą ir profesionalų kiną festivalis „Kino pavasaris“ pristatė programą „Kulinariniai filmai“. Programos partneris „Santa Maria“ kviečia žiūrovą mėgautis keturiomis skaniomis juostomis. Maisto gaminimo virtuozai festivalio lankytoją lydės po įvairiausių šalių virtuves – nuo Prancūzijos iki Indijos.

Ilgi ir „arthauziniai“ filmai triumfavo Lokarno kino festivalyje

Ilgi ir „arthauziniai“ filmai triumfavo Lokarno kino festivalyje

Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ komanda toliau tęsia keliones po pasaulyje vykstančius kino festivalius, rinkdami programą ateinančiam 2014-ųjų festivaliui. Rugpjūčio viduryje vykęs tarptautinis Lokarno kino festivalis Šveicarijoje pasižymėjo ypač „arthauzine“ konkursine programa ir ilgos trukmės filmais nugalėtojais.

Filmai

Filmai, kuriuos turite pamatyti iki 2013-ųjų vasaros (rekomendacijos)

Pasiklysti naujų filmų vandenyne labai paprasta, todėl „Kinomaistas“ eilinį kartą skubą į pagalbą. Šį kartą atrinkome naujus, iki šių metų vasaros pasaulio kino teatruose pasirodysiančius filmus, kuriuos būtina pamatyti. Keletas filmų šiame sąraše atsidūrė iš praėjusių metų, tačiau tik todėl, jog, manome, galėjo būti nepelnytai pamiršti arba dar nematyti. Kai kuriuos iš jų matėte šiųmetinio festivalio „Kino pavasaris“ metu.

Knygos apie Prancūziją – tarp perkamiausiųjų

Knygos apie Prancūziją – tarp perkamiausiųjų

Lietuvoje jau kurį laiką pastebimas prancūziškos kultūros bumas. Vis daugiau lietuvių žavisi prancūzų filmais, mokosi naujos kalbos, o naudodamiesi pigių skrydžių bendrovių paslaugomis, Paryžių gali pasiekti vos per kelias valandas. Nenuostabu, kad prancūziško gyvenimo knygos taip pat karaliauja perkamiausiųjų sąrašuose.

„Skalvijoje“ - viešai nerodyti ankstyvieji J.Jarmuscho filmai

„Skalvijoje“ – viešai nerodyti ankstyvieji J.Jarmuscho filmai

„Iš pradžių aš norėjau būti rašytoju, po to muzikantu – grojau roko grupėje, kol nufilmavau savo pirmą pilnametražį filmą „Amžinos atostogos“. Turiu prisipažinti, kad po jo norėjau viską mesti. Filmo montažas užėmė tiek laiko ir pareikalavo tiek lėšų, kad sukėlė man pasibjaurėjimą.“ J. Jarmusch
Lietuvos kino žiūrovai Amerikos nepriklausomo kino režisieriaus Jimo Jarmuscho filmus pamėgo nuo filmo „Negyvėlis“ (1995), kuris Lietuvoje buvo parodytas praėjus keleriems metams nuo jo sukūrimo. Iki tol šio režisieriaus kūryba nepatekdavo į lietuviškus kino ekranus. Todėl tęsdamas pažintį su kino klasika „Skalvijos“ kino centras šįkart nusprendė žiūrovams pristatyti gyvojo klasiko J. Jarmuscho ankstyvuosius filmus.
Gruodžio 2–8 d. „Skalvijos“ kino centre bus parodyta septynių filmų programa, iš kurios penki filmai dar nė karto viešai Lietuvoje nerodyti.
Poetas, muzikantas, kino režisierius Jimas Jarmuschas gimė Ohajo valstijoje 1953 m. Kinu susidomėjo ne iškart. Paauglystėje priklausė subkultūriniam jaunimui: domėjosi bitnikų bei hipių literatūra, vėliau Kolumbijos universitete studijavo amerikiečių ir britų literatūrą. Tačiau išvykęs į Paryžių, dienų dienom žiūrėdamas kiną prancūzų sinematekoje, „susirgo“ kinu. Grįžęs į Niujorką, apsisprendė imtis kino režisūros. Pamėginęs to mokytis Niujorko universitete, suprato, kad tik dirbdamas su režisieriais filmavimo aikštelėje gali kažko išmokti. Taip jis tapo Nicholaso Ray‘as asistentu, o Wimui Wendersui padovanojus kino juostos, sukūrė filmą „Keisčiau nei rojuje“, atnešusį tarptautinę šlovę.
Beje, Jarmuschas yra sakęs, kad įtaką jam padarė ir lietuvis poetas, rašytojas, filmininkas Jonas Mekas.

„Amžinos atostogos”
„Permanent Vacation“
Vaid. Chris Parker, Leila Gastil, John Lurie, Richard Boes, Sara Driver, Charlie Spademan
(drama, JAV, 1980, anglų k., liet. subt., 1.15)
2 d. – 19 val., 4 d. – 19 val.
Dvidešimtmetis jaunuolis Krisas Parkeris klajoja po Manheteno gatves, tuščias ir apgriuvusias lyg po karo. Jis sutinka spalvingų žmonių, filosofuoja apie vienišumą, svajoja sutikti savo mėgstamą saksofonininką Charlie Parkerį.
Tai debiutinis Jimo Jarmuscho pilnametražis filmas, kuriame jau išryškėja savitas režisūrinis braižas. Pagrindinį herojų sukūrė neprofesionalus aktorius.
„Jis nevaidino, kaip vaidina aktoriai, jis kalbėjo, judėjo, egzistavo lyg realiame pasaulyje. Teko spręsti svarbią dilemą: ar turiu jį koreguoti, versti greičiau vaikščioti, ar išsaugoti jo laisvą eiseną ir intonacijas? Prisiliečiau prie pačios režisūros esmės, kai turi rasti kompromisą tarp to, ką nori pasakyti, ir to, kaip visa tai geriau padaryti.“ (J. Jarmusch) (T)

„Keisčiau nei rojuje”
„Stranger Than Paradise“
Vaid. John Lurie, Eszter Balint, Richard Edson, Cecillia Stark, Danny Rosen, Tom DiCillo
(komiška drama, JAV, VFR, 1984, anglų k., liet. subt., 1.29)
2 d. – 20.30, 6 d. – 19.10
Žemutiniame Manheteno rajone gyvena vengras Vilis. Jis niekuo neužsiima, nuobodžiauja, kartais su bičiuliu Edžiu eina lošti kortomis ar stebėti arklių lenktynių. Vieną dieną pas Vilį atvyksta pusseserė Eva, kuri sutrikdo monotonišką gyvenimą. Tačiau neilgam; ji išvyksta į Klivlendą pas močiutę. Po metų Vilis ir Edis nusprendžia aplankyti Evą. Susitikusi trijulė patraukia į Floridą, į įsivaizduojamą rojų, „kur saulė, palmės ir merginos su bikiniais“.
J. Jarmuschas filme fiksuoja Amerikos nykynę, tačiau režisierius neslepia, kad jam patinka visi šie postindustriniai peizažai. „Juose yra nenusakomo liūdesio…“ – sako J. Jarmuschas, ir jie taip dera su jo pasimetusių herojų gyvenimais.
Pagrindinius ir savo pirmuosius vaidmenis kine sukūrė J. Jarmuscho draugai – muzikantai Johnas Lurie ir Richardas Edsonas. Lurie taip pat šiam filmui kūrė ir muziką.
1984 m. Kanų kino festivalyje už šį filmą J. Jarmuschas pelnė „Auksinę kamerą“, Lokarno kino festivalyje – „Auksinį leopardą“ bei specialų žiuri prizą Sandanso kino festivalyje (1985). (T)

„Už įstatymo ribų”
„Down by Law“
Vaid. Tom Waits, John Lurie, Roberto Benigni, Nicoletta Braschi, Ellen Barkin, Rockets Redglare
(komiška drama, JAV, 1986, anglų k., liet. subt., 1.47)
3 d. – 19 val., 6 d. – 21 val.
Naujasis Orleanas. DJ Zekas, meilužės išmestas į gatvę, pamėgina greitai ir lengvai užsidirbti pinigų. Jam tereikia perduoti vogtą automobilį. Tačiau Zeką pagauna policija ir jis atsiduria kalėjime. Į tą pačią kamerą uždaromas ir sąvadautojas Džekas, kurį pakišo jo kolega. Netrukus jų kompaniją papildo italas Roberto, menkai kalbantis angliškai. Žvitrus vyrukas pastebi, kad yra galimybė pabėgti iš kalėjimo. Trijulė ištrūksta į laisvę – į Luizianos pelkes.
Filme skamba Tomo Waitso dainos. Pats muzikantas sukūrė Zeko vaidmenį.
Kanų kino festivalyje filmas nominuotas „Auksinei palmės šakelei“ (1986), Danijoje Roberto filmų festivalyje išrinktas geriausiu užsienio filmu. (T)

„Paslaptingas traukinys“
“Mystery Train”
Vaid. Masatoshi Nagase, Youki Kudoh, Screamin‘ Jay Hawkins, Cinqué Lee, Rufus Thomas, Jodie Markell, Joe Strummer
(komiška drama, JAV, Japonija, 1989, anglų, jap. k., liet. subt., 1.50)
3 d. – 21 val., 7 d. – 19 val.
Filmas sudėliotas iš trijų vienu metu vykstančių istorijų. Jų susilietimo taškas – naktis, 2:17, kai vienoje radijo stotyje suskamba Elvio Preslio daina „Blue Moon“.
Du jaunuoliai iš Japonijos traukiniu vyksta į Memfį – rokenrolo karaliaus Elvio Preslio miestą. Jų didžiausia svajonė – bent kiek prisiliesti prie savo dievaičio – aplankyti įrašų studijas, kuriose jis dirbo, prisėsti skvere priešais jo skulptūrą. Preslį gerbėjai įžiūri visur. Jis panašus į Madoną ir į Laisvės statulą. Memfyje įstrigusiai italei rokenrolo karalius – tik vaiduoklis. O vietinius Memfio gyventojus Preslis erzina. „Po velnių, kodėl jis visur? Jaučiuosi persekiojamas“, – sako filmo herojus, dėl panašumo vadinamas Presliu.
Filme apie rokenrolo karalių vaidina net keli garsūs muzikantai – Memfio karalius, bliuzo legenda Rufus Thomas, britų pankroko garsenybė Joe Strummeris ir Screamin‘ Jay Hawkinsas.
Filmas 1989 m. nominuotas „Auksinei palmės šakelei“. (T)

„Naktis Žemėje“
“Night on Earth”
Vaid. Winona Ryder, Gena Rowlands, Lisanne Falk, Alan Randolph Scott, Armin Mueller-Stahl, Rosie Perez
(komiška drama, Prancūzija, Didžioji Britanija, Vokietija, JAV, Japonija, 1991, anglų, pranc., it., suomių k., liet. subt., 2.09)
4 d. – 20.30, 8 d. – 18.30
Penki taksi, penki miestai, viena naktis. Skambant Tomo Waitso dainai, kamera iš aukštybių pirmiausiai nusileidžia į Los Andželą. 19:10. Jauna, be perstojo rūkanti taksistė veža delikačią aktorių agentę. Per trumpą kelionės laiką jos išsiaiškina, kas kiekvienai svarbiausia gyvenime. 22:10, Niujorkas. Jaunas tamsiaodis mėgina susistabdyti taksi. Į Brukliną važiuoti nedaug norinčių. Prie jo sustoja buvęs klounas, emigrantas iš Vakarų Vokietijos. 4:10 ryto Paryžiuje. Juodaodis taksi vairuotojas, vežantis du savo rasės žmones, patiria rasistinį išpuolį, o paėmęs akląją suvokia, kad aklumas kartais padeda matyti daugiau, nei galima įsivaizduoti. Tuo pačiu metu Romoje. Ekspresyvus, nenutylantis taksistas nenorom sustoja prie arkivyskupo. Veždamas šventiką, vairuotojas nusprendžia atlikti išpažintį. Helsinkyje tuo metu – 5:10. Trys draugai, apraudoję prie butelio vieno jų darbo praradimą, grįžta namo. Važiuodami jie supranta, kad gyvenime būna ir didesnių bėdų, nei girtuoklio draugo problemos.
J. Jarmuschas filme atskleidžia kiekvieno miesto dvasią, žmonių bendravimo ypatumus ir trumpų pažinčių reikšmingumą. (T)

„Negyvėlis”
„Dead Man”
Vaid. Johnny Depp, Gary Farmer, Lance Henriksen, Crispin Glover, John Hurt
(drama, JAV, Vokietija, Japonija, 1995, anglų k., liet. subt., 2 val.)
5 d. – 19 val., 7 d. – 21.10
Filmo herojus Viljamas Bleikas atvyksta į Laukinių Vakarų miestelį, kur jam pažadėta buhalterio vieta. Tačiau niekas čia jo nelaukia. Gindamas merginą, Viljamas įsivelia į konfliktą ir jam tenka sprukti. Pasiklydusį ir sužeistą vyrą suranda keistas indėnas, vardu Niekas. Jis įsitikinęs, jog sužeistasis – iš mirusiųjų prisikėlęs garsusis anglų poetas Williamas Blake‘as. Kartu jie leidžiasi į mistinę kelionę.
Filme indėnas nuolat klausia Bleiko, ar šis neturįs tabako, į ką šis atsako, kad nerūko. Tabako motyvas „Negyvėlyje“ atskleidžia reikšmingus kultūrinius skirtumus. Baltiesiems rūkymas – blogis. Amerikos čiabuviai tabaką naudoja šventoms apeigoms, maldoms, sielai apvalyti.
Filmas Kanų kino festivalyje nominuotas „Auksinei palmės šakelei“ (1995), o operatorius Robby Mülleris už šį filmą apdovanotas Niujorko kino kritikų sąjungos apdovanojimu. (T)

„Šuo vaiduoklis: samurajaus kelias”
“Ghost Dog: The Way of the Samurai”
Vaid. Forest Whitaker, John Tormey, Isaach De Bankolé, Cliff Gorman, John Tormey, Henry Silva
(kriminalinė drama, Prancūzija, Vokietija, JAV, Japonija, 1999, anglų, pranc. k., liet. subt., 1.56)
5 d. – 21.10, 8 d. – 21 val.
Šunimi vaiduokliu pramintas juodaodis samdomas žudikas besalygiškai paklūsta vienam iš mafijos narių Luji, kuris kažkada jam išgelbėjo gyvybę. Šuo vaiduoklis žavisi samurajų papročiais, jų garbės kodeksu ir zen filosofija, gyvena ant stogo, o jo geriausi draugai – balandžiai. Jie jo ryšininkai, atnešantys užduotį – žudyti. Tačiau ne visi šiame žaidime laikosi garbės kodekso, ir Šuo vaiduoklis tampa taikiniu.
Filme skamba originali hip hopo kūrėjo RZA muzika. Viename epizode prasilenkdamas jis pasisveikina su Šunimi vaiduokliu.
Filmas Kanų kino festivalyje nominuotas „Auksinei palmės šakelei“ ir prancūzų „Cezariui“ kaip geriausias užsienio filmas. (T)

„Scanorama“ - geri filmai rodomi gerai

„Scanorama“ – geri filmai rodomi gerai

Ar laukėte „Sacnoramos“? Taip, taip, laikas bėga greitai ir žiūrovų akis vėl džiugins šis Europos šalių kino forumas, kuris, kaip ir kasmet, pristatys gausybę filmų. Žiūrovų teismui – net vienuolika programų, per šimtą filmų ir net trijose Lietuvos miestuose. Ir jau kitą savaitę.

Animacijos pionieriaus V.Starevičiaus filmai

Šiais metais Lietuvos animacija švenčia didingą jubilietų – 100-ąsias pirmojo lėlių animacinio filmo sukūrimo metines. Kaune 1910 metais Vladislavo Starevičiaus…

Geriausi Klermono-Ferano trumpametražių filmų festivalio animaciniai filmai

200 000 vaiduoklių Nijuman no borei 200 000 Phantoms Režisierius / Director: Jean-Gabriel Périot Montažo režisierius / Editor: Jean-Gabriel Périot…

Geriausi Klermono-Ferano trumpametražių filmų festivalio vaidybiniai ir dokumentiniai filmai

Dženė ir kirminas Jenny & the Worm Režisierius / Director: Ian Clark Scenarijaus autorius / Screen writer: Ian Clark Operatorė…

Animacijos ir video žaidimų festivalyje – „Piktųjų paukščių“ autoriaus vizitas ir dešimtys filmukų

Animacijos ir video žaidimų festivalyje – „Piktųjų paukščių“ autoriaus vizitas ir dešimtys filmukų

Trečią kartą organizuojamas BLON animacijos ir video žaidimų festivalis ruošia išskirtinę šventę šio žanro gerbėjams ir profesionalams. Vasario 2-5 dienomis Klaipėdoje bus galima išvysti ne tik geriausius animacijos vaikams ir suaugusiems kūrinius, bet ir lietuvių sukurtus animacinius filmus. Festivalio, skirto Šiaurės ir Baltijos šalių regiono kūrybai, metu bus rengiami susitikimai su žinomais kūrėjais, industrijos profesionalais, tarp kurių ir kultinio serialo „Piktieji paukščiai“ (Angry Birds Toons) režisierius suomis Kim Helminen.