Search Results for: "eglė sirvydytė"

Australų muzikos kūrėją RY X Vilniuje pasitiks Eglė Sirvydytė

Australų muzikos kūrėją RY X Vilniuje pasitiks Eglė Sirvydytė

Metas dar labiau paryškinti raudoną apskritimą, žymintį liepos 4-ąją. Pranciškonų vienuolyno kieme tą vakarą įvyks vienas svarbiausių šios vasaros koncertų. Šiandien paaiškėjo, kad australų muzikos grynuolį RY X Vilniuje pasitiks daug talentų savyje talpinanti kūrėja Eglė Sirvydytė. Būtent Eglę iš tuzino kitų išsirinko australas ir jį atstovaujanti agentūra.

Grupių „mmpsuf“ ir „Kurak“ vokalistė Eglė Sirvydytė pristato premjerą – šiuolaikinės muzikos kompoziciją „Oša“

Grupių „mmpsuf“ ir „Kurak“ vokalistė Eglė Sirvydytė pristato premjerą – šiuolaikinės muzikos kompoziciją „Oša“

Šiandien, rugsėjo 25 dieną, kultūros bare „Kablys“ (Kauno g. 5, Vilnius) pristatomas garso, vaizdo ir muzikos meną apimantis projektas „Kabinti“. Pirmoje tarpdisciplininio projekto dalyje žiūrovai išvys šiuolaikinės menininkės Kristinos Inčiūraitės naujausių audiovizualinių kūrinių parodą, antrojoje – išgirs šiuolaikinės muzikos kompozitorės ir vokalistės Eglės Sirvydytės, žinomos iš muzikos grupių „mmpsuf“ ir „Kurak“, specialiai šiam renginiui sukurtą ir atliekamą šiuolaikinės muzikos kompoziciją „Oša“.

„Downtown Party Network“ hito „Space Me Out“ klipas – jau internete

„Downtown Party Network“ hito „Space Me Out“ klipas – jau internete

Pirmadienį visame pasaulyje išleistą dueto „Downtown Party Network“ singlą „Space Me Out“ vejasi vaizdo klipas. Melancholiškam kūriniui, kurio vokalinę partiją įdainavo projektų „mmpsuf“ ir „Kurak“ vokalistė Eglė Sirvydytė, sulaukus didelio susidomėjimo tarptautinėje rinkoje, neabejotina sėkmė laukia ir rudeniniame Vilniuje nufilmuotos istorijos.

„Silence“ šeima kviečia prisidėti prie naujo vaizdo klipo kūrimo

„Silence“ šeima kviečia prisidėti prie naujo vaizdo klipo kūrimo

Lietuviškų vaizdo klipų istoriją tokiais darbais, kaip „I’ll Be Gone“, „Who’s Shot The Silence?!“ ir „Changed“ pakeitusi muzikinė „Silence“ šeimyna vėl ruošia filmavimo aikštelę. Netrukus planuojamas filmuoti dueto „Downtown Party Network“ kartu su „mmpsuf“ vokaliste Egle Sirvydyte įrašyto kūrinio „Space Me Out“ vaizdo klipas, lėšas kuriam kūrybinė komanda renka publikos finansavimo platformoje „Kickstarter“.

Kelionė po Norvegiją (ir ne tik) su „Casiokids“

Kelionė po Norvegiją (ir ne tik) su „Casiokids“

„Fiordai, biatlonas, pigūs skrydžiai, lietuvių emigrantai, brangi šalis, metalas“, – taip Norvegiją įsivaizduoja vilniečių „Without Letters“ vaikinai. „Fiordai, kalnai ir t(r)oliai. Buvau ten dukart, ir abu kartus – žiemą. Apsnigtos kalnų kupros, švelnus pušynų kailis ant tų kalnų-it-žvėrių nugarų ir šaltos didžiulės jų iltys į jūrą fiorduose“, – poetizuoja vienas projekto „Kurak“ balsų Eglė Sirvydytė.

„Tamstos“ sezono uždaryme pasižymėk kaip draugas

„Tamstos“ sezono uždaryme pasižymėk kaip draugas

Jau šį penktadienį, gegužės 27-ąją, gyvos muzikos klubas „Tamsta“ rengia iškilmingą šeštojo sezono uždarymą. Muzikantai ir klubo darbuotojai nekantraudami renkasi šventinius batus, kaklaraiščius, pastebimiausius aksesuarus, kaupia gerą nuotaiką ir ruošiasi puotai iki ryto.

Be muzikinės programos, kurioje geriausiais hitais, netikėtais susitikimais ir seniai matytais „Tamstos“ draugais stebins net 19-os žmonių orkestras „A.I.R Funk Orchestra“, klubo komanda žada ir kitų staigmenų.

Iš anksto ruošiamasi bus ir sparčiai artėjančiam festivaliui „Tamsta muzika 2011“. Visi norintys iš anksto pajusti linksmybių Dzūkijos miškuose dvasią, galės pasipuošti būsimos šventės logotipu. Galimybę juo pagražinti drabužius ar aksesuarus turės visi norintys „Tamstos“ draugai.

Turite nenešiojamą palaidinę? Nusidėvėjusius šortus? O gal ant džinsų matomiausioje vietoje dėmė? Neškite drabužius į „Tamstą“ ir juos atnaujinkite arba tiesiog ant mėgstamų marškinėlių pasižymėkite, juk jūs – klubo draugas! Jei dar nenusprendėte, ar vykti šiemet į „Tamstą muziką“, ateikite – festivalio logotipais išsipuošę entuziastai pažers jums dešimtis priežasčių, kodėl negalima praleisti tokių linksmybių.

Nemokamai papuošę drabužį „Tamsta muzika“ logotipu tikrai būsite pastebėtas festivalio metu, o gal iš anksto rasite pakeleivių? Išmėginkite laimę penktadienį.

„Tamstos“ 6-ojo sezono uždarymas vyks gegužės 27 d., penktadienį, 22 val. Bilieto kaina – 15 – 20 Lt.

Beje, festivalis „Tamsta Muzika 2011“ šiemet vyks liepos 22 – 24 dienomis, Varėnos Dainų slėnyje. Čia gyvai gros amerikietis, kultinio kūrinio „I Need A Dollar“ atlikėjas Aloe Blacc, lietuviai: „Happyendless“, „Empti“, „G&G Sindikatas“, „Brassbastardz“, „Bix“, „Poliarizuoti Stiklai“, „Saulės Kliošas“, Eglė Sirvydytė, „Despotin Fam“, „Freaks on Floor“, „Tofu Bubble“ ir daugelis kitų. Bilietus platina „Tiketa“. Bilieto kaina trims dienoms – 80 Lt.

Menų spaustuvės edukacinė programa renka naują „kursą“

Menų spaustuvės edukacinė programa renka naują „kursą“

Kaip ir kasmet nuo 2003 metų, Menų spaustuvė pradeda jaunųjų talentų „šaukimą“: iki vasario 28 dienos jaunųjų scenos menininkų programa „Atvira erdvė“ laukia drąsių, kūrybingų, novatoriškų idėjų scenai. Atrinktoms meninėms idėjoms įgyvendinti bus pasiūlytos ne tik Menų spaustuvės erdvės, finansiniai, techniniai ištekliai, galimybė „išeiti į viešumą“, bet ir patyrusių scenos menininkų pagalba.

„Atviros erdvės“ programoje gali dalyvauti individualūs menininkai ir neformalios kūrybinės grupės, bet ne profesionalios kūrybinės organizacijos. Idėją teikiančios kūrybinės grupės branduolį sudaryti turėtų jauni menininkai – bestudijuojantys profesionalius menininkus ruošiančiose švietimo įstaigose arba neseniai jas baigę. Tačiau „Atviros erdvės“ dalyvių amžius ar išsilavinimas nėra ribojamas – visos teikiamos paraiškos bus įdėmiai perskaitytos ir įvertintos pirmiausiai atsižvelgiant į meninį turinį.

Paraiškas gali teikti teatro, šokio, naujojo cirko spektaklių, performansų, multimedijų kūrėjai.

Jauniesiems menininkams skirta programa – tai erdvė, kurioje galima žengti pirmuosius žingsnius profesionaliojoje scenoje, nebijant eksperimentuoti ir klysti, suburiant bendraminčius nebūtinai tradicinio žanro sceniniams projektams.

„Atviros erdvės“ kuratorė Ingrida Ragelskienė teigia, kad šiemet bus siekiama sustiprinti edukacinį programos aspektą: „Norėtume, kad tai būtų ne vien pareiškimas apie save, bet ir praktinė mokykla. Todėl pasiūlysime projekto dalyviams keletą kuratorių – profesionalių, jau turinčių patirties scenos menininkų, kurie norintiems galės patarti praktiniais režisūros, choreografijos, scenografijos ar kitais klausimais“.

Programa „Atvira erdvė“ kasmet paremia 2-7 projektus, o nuo 2003 m. publikai pristatyti iš viso 29 jaunųjų menininkų darbai: šokio, teatro spektakliai ir tarpdisciplininiai projektai.

Be šokio ir teatro spektaklių, „Atviroje erdvėje“ pasitaiko ir žanrų ribas trinančių tarpdisciplininių darbų – 2006 m. čia įvyko pirmasis Lietuvoje audiovizualinės poezijos spektaklis „Tarp…“ (rengėja poetė ir dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė), o metais vėliau nustebino analogų neturintis kaunietės grafikės Auksės Petrulienės silikoninių lėlių teatras („Psilikono teatras“). 2008 m. žanrų įvairovę papildė ir spektaklis-opera „Izadora“, kurį inicijavo neformali kūrybinė grupė „Operomanija“.

2007 m. šioje programoje spektakliu „Kelionė į kambario vidų“ debiutavęs LMTA studentas Artūras Areima per pastaruosius metus tapo vienu ryškiausių jaunosios kartos režisierių, o Dalios Jokubauskaitės 2005 m. sukurtas spektaklis „Bestuburiada“ atstovavo Lietuvai prestižiniame Torūnės teatro festivalyje (Lenkija). Šokėjos Loretos Juodkaitės ir režisieriaus Valentino Masalskio kūrybinio dueto darbas „Salamandros sapnas. Paveikslas“ (2006 m.) ne tik pelnė du „Auksinius scenos kryžius“ Lietuvoje, bet ir yra nuolatinis įvairių užsienio festivalių svečias, o tai tik įrodo, kad jaunatviško entuziazmo ir brandžios patirties derinys gali būti puikus pamatas kūrybai. 2009 metais programoje spektaklius kūrė Vidas Bareikis, Tautvilas Gurevičius, Mindaugas Valiukas ir Rugilė Barzdžiukaitė.

2010-aisiais po „Atviros erdvės“ vėliava išėjo keturios premjeros: spektaklis visai šeimai „Neklausinėk, Julyte!” (režisierė Agnė Dilytė), spektaklis „Mono sapiens“ (režisierius Vaidas Kublinskas), šokio teatro spektaklis „Šventė“ (choreografė ir atlikėja Rūta Butkus), šokio ir muzikos duetas „Mono Tyla“, kurį kartu kūrė šokėja bei choreografė Giedrė Ubartaitė bei kompozitorė Eglė Sirvydytė.

Šiemet dalyvių paraiškų Menų spaustuvė laukia iki vasario 28 dienos, o atrankos rezultatai bus paskelbti iki kovo 21 d.

Menų spaustuvė ruošiasi „monų“ antplūdžiui

Menų spaustuvė ruošiasi „monų“ antplūdžiui

Tyčia ar netyčia, bet kitą savaitę įvyksiančias Menų spaustuvės jaunųjų menininkų programos „Atvira erdvė“ premjeras lydi sutapimai ir sąskambiai: maža to, kad jos seka viena kitą laike, bet „rimuojasi“ ir naujai išleidžiamų spektaklių pavadinimai. Lapkričio 19 ir 20 dienomis pirmą sykį pasirodo „Mono sapiens“, lapkričio 21 ir 27 dienomis – „Mono tyla“.

Todėl kitą savaitę Menų spaustuvė „oficialiai“ keičia pavadinimą į Monų spaustuvę ir siūlo žiūrovams „šviežiai spaustų“ monų.

Be abejo, spektaklių forma, turinys ir net gi žanrai skiriasi. „Mono sapiens“ – keturių mono spektaklių ir vieno mono miuziklo junginys, kurį „Atvirai erdvei“ kuria režisierius Vaidas Kublinskas ir aktoriai Tuomas Tulikorpi, Šarūnas Banevičius, Mantas Stonkus, Aistė Lasytė ir Dominykas Vaitiekūnas (kitaip tariant – „Trupės liūdi“ žmonės).

„Mono tyla“ – šokio ir muzikos dialogas, kurį premjerai ruošia kūrybinis dviejų menininkių duetas: choreografė ir šokėja Giedrė Ubartaitė bei kompozitorė ir atlikėja Eglė Sirvydytė.

Tiesa, darbinis „Mono sapiens“ pavadinimas buvo „5 monai“. Pasak spektaklio režisieriaus Vaido Kublinsko, berepetuojant kompanija nusprendė, kad žodis „monas“ (šmėkla, vaiduoklis, burtas, melas, akių dūmimas, fokusas) netinka spektaklio reprezentacijai. „Monas – apgavystė. O mes nusprendėme žmonėms nemeluoti“, – tvirtina spektaklio režisierius. Dėl to Vaidas Kublinskas su bendražygiais sugrįžo prie nesulietuvinto žodžio „mono“, kuris neklaidindamas kreipia į vieno aktoriaus vaidinimo žanrą.

Žodžių junginys „Mono sapiens“ reiškia vienas žmogus, tam tikra prasme – monologinis žmogus. Pilną spektaklio koncepcijos „išlukštenimą“ paliksime premjeros žiūrovams. Užsiminsime tik tiek, kad penkis skirtingų žanrų ir intonacijų mono spektaklius vienija mintis apie tam tikrą žmogaus vienatvę, neišsipildančias svajones, savo kelio ieškojimus.

Giedrės Ubartaitės ir Eglės Sirvydytės judesio spektaklis „Mono Tyla“ taip pat imasi subtilaus žaidimo paradoksais. Nors pavadinime yra žodis „mono“, visas spektaklio kūrimo procesas buvo paremtas dueto principu: šokis kuriamas kartu su muzika, muzika – išvien su šokiu. Spektaklio metu šokėja Giedrė Ubartaitė vizualiai bus viena scenoje, tačiau – apsupta Eglės Sirvydytės muzikos. Dar vienas paradoksas – nekalbant, kalbėti apie… tylą.

Šiuolaikinio šokio atlikėja ir kūrėja Giedrė Ubartaitė (šoko Airos Naginevičiūtės, Vyčio Jankausko, Aistės Kriukelytės ir kt. spektakliuose) ir muzikantė, kompozitorė, autorinės dainos kūrėja Eglė Sirvydytė susipažino psichologijos studijose. Galbūt neatsitiktinai pirmajame savo bendrame spektaklyje jos imasi netipiškos ir pakankamai sudėtingos užduoties – judesio ir muzikos kalba perteikti tam tikras psichikos būsenas: mono tylą, stereo triukšmą, mono triukšmą, stereo tylą ir t.t.

„Spektaklyje nagrinėjama žmogaus vidinio garso ir judesio fizika, tylos tvermės dėsniai. Keliame prielaidą, kad vidinė pusiausvyra yra įmanoma tik tada, kai sugebame priartėti prie savojo triukšmo anatomijos, išnagrinėti jos atskiras linijas, jungtis ir kapiliarus, sugebėti pakelti tylą, susikoncentruoti ties savimi“, – teigia spektaklio kūrėjos.

Du scenos menų „monus“ lydės spaustuvės fojė pristatomas dviejų scenografių – Simonos Finkelšteinaitės ir Šarūnės Pečiukonytės – taip pat „Atvirai erdvei“ sukurtas video darbas „Ne(su)(si)(šne)kėjimai“.

Dėmesio, akcija: „Monų“ savaitę (lapkričio 15-21 d.) į spektaklius „Mono sapiens“ ir „Mono Tyla“ einame su vienu bilietu! Akcijos bilietus galima nusipirkti valandą prieš spektaklį Menų spaustuvėje, jų skaičius – ribotas.

Elektroninės muzikos grupės „mmpsuf“ koncertu jau gali mėgautis ir internautai

Elektroninės muzikos grupės „mmpsuf“ koncertu jau gali mėgautis ir internautai

LRT metų muzikos iniciatyva „LRT Opus Ore“ turi naują koncerto įrašą. Gruodžio 4 d. radijo įrašų studijoje užburiantį, svajingą ir šiek tiek mistišką koncertą surengė elektroninės muzikos grupė „mmpsuf“. Kaip jau tapo įprasta, koncertas buvo filmuojamas ir tiesiogiai transliuojamas radijo bangomis, o sekmadienį parodytas per televizijos programą LRT Kultūra.

Naujausios Mario Basanov plokštelės premjera – kalėdiniame „Silence“ turguje

Naujausios Mario Basanov plokštelės premjera – kalėdiniame „Silence“ turguje

Plokštelė – tinkamiausia dovana melomanui. Tuo tvirtai tiki „Silence“ šeimos atstovai, kviečiantys prieššventinį sekmadienį praleisti improvizuotame muzikos turguje. Senamiestyje įsikūrusioje „Vinylshop.lt“ parduotuvėje gruodžio 22-ąją bus pristatytas ir naujausias kompanijos leidinys – Mario Basanov singlas „Machinarium“.