Search Results for: "dirbtinė oda"

Pleiskanoja galvos oda ir slenka plaukai. Ką daryti?

Pleiskanoja galvos oda ir slenka plaukai. Ką daryti?

Dilgčiojanti, paraudusi, jautri galvos oda, juntamas tempimas, padidėjęs galvos odos riebalų išsiskyrimas, pleiskanos – tokios problemos vis dažniau kamuoja tiek vyrus, tiek moteris. Norint atsikratyti šių nemalonių pojūčių tikrai nereikia pirkti nemažus pinigus kainuojančių šampūnų, kaukų ar balzamų – pirmiausia reikia žinoti bei nustatyti viso to atsiradimo priežastis.

Gyva ar dirbtinė: kokią eglutę rinkis?

Gyva ar dirbtinė: kokią eglutę rinkis?

Kalėdinė eglutė – tiesiog būtinas švenčių atributas. Visgi, čia susiduriame su dilema, kokią žaliaskarę puošti – dirbtinę ar gyvą. Išsklaidyti mitus ir pasirinkti aplinkai draugiškiausią variantą padės Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Aplinkos apsaugos katedros docentė Aušra Zigmontienė.

Slapta misija: į nelegalią dramblio kaulo rinką išleista dirbtinė iltis su įtaisytu siųstuvu

Slapta misija: į nelegalią dramblio kaulo rinką išleista dirbtinė iltis su įtaisytu siųstuvu

Dramblio kaulo kontrabanda yra pelningas teroristinių grupuočių finansavimo šaltinis, dėl kurio kasmet žūsta maždaug 30 tūkst. afrikinių dramblių. Norėdama susekti neteisėtos prekybos kelius, Nacionalinės geografijos draugija užsakė pagaminti dirbtines iltis su paslėptais GPS sekimo prietaisais ir paleido juos į kontrabandininkų tiekimo grandinę. Visos slapto eksperimento, apie kurį iki šiol prasitarti buvo uždrausta ne tik jo dalyviams, bet ir „National Geographic“ žurnalo redaktoriams visame pasaulyje, detalės, netikėtumai ir pavojai, su kuriais teko susidurti, atskleidžiami „National Geographic Lietuva“ rugsėjo mėnesio numeryje.

Namų dekoravimo tendencijos: veidrodžiai

Namų dekoravimo tendencijos: veidrodžiai, minimalizmas ir natūralios medžiagos

Prasidėjus naujiesiems metams jau pradeda ryškėti šių metų namų interjero dekoravimo tendencijos. Planuojantys įsirengti ar atsinaujinti savo namus ir ieškantys šiuolaikinių sprendimų, turėtų žinoti, jog šiais metais interjero dizaino olimpe karaliaus modernaus, klasikinio ir Art deco stiliaus sprendimai.

Kaip rūpintis sveikata šaltuoju metų laiku?

Kaip rūpintis sveikata šaltuoju metų laiku?

Vėlyvas ruduo ir žiema – tai išbandymų metas mūsų organizmui: diena trunka vos trečdalį paros, daugiausia laiko praleidžiame šildomose, prasčiau vėdinamose patalpose, mažiau sportuojame ir būname gryname ore, geriame mažiau vandens, o neretai ir prasčiau maitinamės. Tad žiemą esame kamuojami įvairių problemų – nuo išsausėjusios odos iki sezoninės depresijos. Kaip atvėsus orams išvengti negalavimų, ligų, odos problemų, niūrios nuotaikos debesėlių ir kuo praskaidrinti tą pilką kasdienybę?

Kaip atrodyti nuotraukose gerai?

Kaip atrodyti nuotraukose gerai?

Jei kada nors žiūrėjote į save nuotraukoje, ir matomas vaizdas privertė susigūžti, vadinasi, puikai žinote, kad fotoaparatas, kaip ir veidrodis, niekada nemeluoja.

Taigi, kai esate visuomenės dėmesio centre, ir papracai seka fotoobjektyvais kiekvieną Jūsų žingsnį, būtina ne tik elgtis padoriai, bet ir išmanyti, kaip įvairiomis aplinkybėmis padarytose nuotraukose visada atrodyti geriau. Ir vargu ar kas žino šias gudrybes geriau nei čekų kilmės JAV multimilijonierė Ivana Trump, viena iš labiausiai fotografuojamų pasaulio moterų.
Štai jos patarimai:
KAIP ELEGANTIŠKAI IŠLIPTI IŠ AUTOMOBILIO
Išlipančios iš automobilio sijonuotos moterys yra vienas mėgstamiausių paparacių vaizdų, nes ne tik atskleidžia fotografuojamo asmens elegantiškumą, bet ir teikia daug galimybių užfiksuoti juokingą kadrą… Pavojingiausia tokiose situacijose – iškeliant kojas nevalingai pademonstruoti pasauliui savo apatinius rūbelius. Svarbiausia, išlipant iš automobilio, stenkitės nepakelti kelių aukščiau strėnų, ir, prieš atidarant duris, būkite prie jų kiek įmanoma arčiau. Išlipant iškart tieskite kūną – taip atrodysite oriau.
ŽIŪRĖKITE Į OBJEKTYVĄ PER PETĮ
Tokia poza beveik garantuoja gerą kadrą, nes atrodo natūrali ir nesurežisuota, be to, žaisminga. Kita priežastis –žiūrint per petį, fotokamera užfiksuos tik tris ketvirčius Jūsų veido, ir jis nuotraukoje atrodys siauresnis. Net kai nežiūrite į fotografą pro petį, galite išgauti tą patį efekltą, lengvai pasukdama galvą į dešinę ar į kairę. Žiūrint tiesiai į kamerą, veidas nuotraukoje atrodys apvalesnis.
KODĖL REIKIA SUKRYŽIUOTI KOJAS
Nuotraukoje sukryžiuotos kojos tiesiog siaurina strėnas (užpakalį). Taip pat patartina viršutinės kojos pėdą nulenkti žemyn, nes tai sukelia įspūdį, kad koja yra keliais centimetrais ilgesnė – jokia pasaulio moteris tikrai neužpyktų, jei jos kojos būtų dar ilgesnės. Tačiau kas kita sukryžiuotos ant krūtinės rankos – jos įrėmina viršutinę Jūsų kūno dalį ir sukelia griežtą bei atstumiantį įspūdį. Taip pat neleiskite rankoms kadaruoti šalia šonų, nes atrodys, kad jaučiatės nepatogiai. Geriausia rankomis į ką nors atsiremti – tokia poza rodo, kad Jūsų atsipalaidavusi ir turite gerą laiką.
KAIP SEDĖTI
Jei būsite fotografuojama sėdinti, verčiau sėskite ant sofos ar minkštasuolio ranktūrio, nei ant pačio baldo. Tai padarys Jūsų sedėseną tiesesne, be to, Jūsų kojos nebus priplotos prie sofos (o tuo pačiu, ir nebus pastorintos). Be to, patartina nuo fotoaparato kiek nusisukti, nes sukelia liekninantį efektą, ir atrodysite plonesnė, nei sėdinti tiesiai prieš objektyvą.
APŠVIETIMAS
Venkite aplinkos, kuri verčia Jus prisimerkti. Jei saulė spigina Jums tiesiai į akis, paprašykite fotografo pereiti į kitą vietą. Be to, saulės šviesa neišvengiamai sukurs šešėlius ant Jūsų veido, tad geriausia stovėti atvirame šešėlyje, pavyzdžiui, po medžiu. Profesionalus fotografų apšvietimas balina spalvas, todėl, fotografuojantis su tokio tipo apšvietimu (pavyzdžiui, atelje) patarinta naudoti tamsesnį makiažą, nes su šviesiais tonais atrodysite kaip Adamsų šeimynėlės narė. Tačiau, jei Jūsų maskara yra pernelyg tamsi, akys nuotraukoje atrodys mažesnės nei iš tiesų yra. Ir nesusigundykite užsidėti daugiau makiažo, nei priklauso, nes nuotraukose bet koks veidas visada atrodo labiau kaip kaukė.
Netiesa, kad negalima fotografuotis, kai objektyvas atsuktas į šviesą. Iš tiesų, nėra geresnio būdo paslėpti savo veido bruožų trūkumus, kaip atsistoti nugara į šviesos šaltinį. Be to, blykstė visada išryškina raukšles bei pabrėžia veido raudonį. Geriausia fotografuotis atvirame ore, per saulėlydį arba saulėtekį, tada apšvietimas būna „minkščiausias“.
KAIP ŠYPSOTIS
Visada šypsokitės – rimtu veidu atrodysite įsitempusi ar prisisėmusi vandens į burną. Tačiau dirbtinė šypsena yra dar blogiau – ji visada akivaizdžiai nenatūrali. Geriausias būdas išgauti tinkamą šypseną – įsivaizduoti, kad fotografas yra Jūsų geriausias draugas. Galvokite apie kažką malonaus, bet būkite atsargi, neperlenkite lazdos – pernelyg plati šypsena išryškins raukšles apie akis.
PAREMKITE VEIDĄ RANKA
Taip Jūs automatiškai atrodysite atsipalaidavusi. Galva neabejotinai bus palenkta į vieną pusę, ir taip atrodysite prieinama bei gundanti. Galų gale, tokia poza tinka ir kalbantis su mielu draugu… Flirtuokite su kamera, o jei fotografas Jums patrauklus – flirtuokite ir su juo – tik, aišku, įsitikinusi, kad šalia nėra Jūsų vyro ar draugo…
KAIP LAIKYTI GALVĄ
Truputį pakeltas smakras sumažina dvigubą pagurklį ir vizualiai mažina nosies dydį. Palenktus galvą žemyn, ant Jūsų veido atsiras tamsių šešėlių, todėl tikrai yra daugiau priežasčių fotografuojantis laikyti galvą iškelta. Yra nedidelė gudrybė, kaip suteikti savo burnai ir žemesniajai veido daliai geresnę formą – prispauskite liežuvį prie vidinės viršutinių dantų pusės. Keistai jausmas, sutinku, tačiau jis tikrai duoda gerus rezultatus.
Ilgaveidžiams geriau žvelgti į objektyvą šiek tiek pakėlus smakrą aukščiau. Tačiau plačių šnervių ir mėsingos nosies savininkams verčiau žvelgti į objektyvą iš padilbų.
APRANGA
Pagrindinė taisyklė – nesifotografuoti fone, kurio spalva sutampa su Jūsų aprangos spalva. Antra, balti vyriški marškiniai niekada neatrodo tvarkingai nuotraukose – ji išskaido žmogaus figūros kontūrus, o vaizdajuostėje išbalansuoja kitas baltas spalvas. Dar blogiau nei balti marškiniai – žali arba violetiniai: jie suteikia veidui nenatūralų atspalvį ir iškraipo veido bruožus. Geriausiai šiuolaikinių fotoaparatų matricos perteikia mėlyną spalvą.
FIGŪRA
Nuotraukos centre esantis asmuo visada atrodys storesni, nei stovintys jam iš šonų.
KO NEREIKIA DARYTI:
Nevalgykite ir nesišypsokite tuo pačiu metu. Taip visada atrodysite įsitempusi, ir šypsena atrodys dirbtinė. Verčiau užsidenkite burną ranka, nes kramtantis žmogus bet kuriuo atveju nuotraukose atrodo juokingai.
Nesifotografuokite atviroje saulėje. Būsite priversta prisimerkti, ir ant veido atsiras šešėlių.
Nepūskite lūpyčių ir atvirai nerodykite nepasitenkinimo, kai šalia yra fotografas. Fotoaparatas yra negailestingas užverstoms akims ar piktoms veido išraiškoms.
Kai kurie fotografai mano, kad vienos akies mirktelėjimas atrodo seksualiai, tačiau momentinėse nuotraukose to užfiskuoti praktiškai neįmanoma – visada atrodysite kaip tinginė ar prisigėrusi alkoholio. Pataupykite mirtelėjimus tiems, kuriems išties norite tai padaryti.
Vienintelis žmogus, kuriam leidžiama pamatyti visus Jūsų dantis, yra stomatologas. Šypsotis atvira burna yra gerai, tačiau niekam nemalonu matyti, kiek Jūs turite plombuotų dantų…

Straipsnį parengė Giedrius Drukteinis
elegancija.eu

Akys ir saulė: draugai ar priešai?

Akys ir saulė: draugai ar priešai?

Dauguma gyventojų laukia šiltų saulės spindulių, tačiau kartu supranta ir jų keliamas rizikas. Vis dėlto dažnai saugantys savo kūną nuo saulės žmonės pamiršta, kad reikia pasirūpinti ir savo akimis.

Top 3 makiažo klaidos

Top 3 makiažo klaidos, kurių geriau nekartoti

Apie makiažo klaidas buvo kalbama labai daug, buvo rašomas ne vienas straipsnis, tačiau kartais, pasižvalgius po miesto gatves ar naktines pasilinksminimo vietas, atrodo, kad niekaip nesugebame pasimokyti iš svetimų nelaimių. Taigi, pristatome tris pagrindines makiažo klaidas, kurių vis dar nepavyksta išvengti.

Už uždarų laboratorijos durų: ką veikia biomechanikai?

Už uždarų laboratorijos durų: ką veikia biomechanikai?

Išgirdus žodį „biomechanika“ dažnam kyla klausimas: kas sieja iš biologijos mokslų girdėtą priešdėlį „bio“ su fizikai būdingu terminu „mechanika“? Atsakymas paprastas – biomechanikai yra inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos. „Šiuolaikiniai biomechanikos specialistai nagrinėja gyvūnų ir žmogaus judėjimą, jų struktūras ir funkcijas. Svarbiausias mokslininkų uždavinys – kuo geriau suprasti žmogaus raumenų, skeleto judėjimo ypatumus, kad būtų galima kuo efektyviau padėti neįgaliesiems, sukurti tobulesnius implantus, dirbtines galūnes ir kita“, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Biomechanikos inžinerijos katedros vedėjas doc. dr. Julius Griškevičius.

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Dar visai neseniai manyta, kad žmonės nustojo vystytis labai seniai. Atsiradus galimybei ištirti genomą paaiškėjo, kad iš tiesų mūsų organizmas ir toliau keičiasi prisitaikydamas prie konkrečios aplinkos. Tačiau, pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. Žurnale „National Geographic Lietuva“ teigiama, kad atotrūkį panaikinti ir pranašumo žmonijai suteikti gali nauji moksliniai metodai ir technologiniai sprendimai – skaičiuojama, kad jau dabar Žemėje vaikšto apie 20 tūkst. kiborgų, t. y. žmonių, nešiojančių vienokius ar kitokius ypatingų gebėjimų suteikiančius implantus.