Search Results for: "darbas"

Sėdimas darbas ir sveikatos problemos: kaip išvengti papildomų kilogramų?

Sėdimas darbas ir sveikatos problemos: kaip išvengti papildomų kilogramų?

Biuras ir kompiuteris – tai įprasta daugumos šiuolaikinių žmonių darbo aplinka. Net jei esate kūrybinės specialybės atstovas, tikėtina, kad vis tiek didžiąją dalį laiko praleidžiate prie kompiuterio. Dar daugiau, kompiuteris tapo pagrindiniu ne tik darbo, bet ir pramogų įrankiu, todėl dalis žmonių prie jo praleidžia kone ištisą dieną. Tuo tarpu mokslininkai ir sveikatos specialistai jau senokai skambina pavojaus varpais – ilgas sėdėjimas ne ką mažiau pavojingas sveikatai nei rūkymas ir jis ne tik augina papildomus kilogramus, bet ir trumpina gyvenimo trukmę.

„Nepriklausomybės dienos“ kūrėjų naujas darbas „Globalinė audra“: kas nutiktų

„Nepriklausomybės dienos“ kūrėjų naujas darbas „Globalinė audra“: kas nutiktų, jei išmoktume kontroliuoti orus?

Pastaruoju metu pasaulyje apstu katastrofų – ne tik žmonių namus, bet ir gyvenimus griauna audros, tornadai, žemės drebėjimai. Būtent todėl naujojo „Nepriklausomybės dienos“ kūrėjų darbo – veiksmo trilerio „Globalinė audra“ žinutė šiandien tampa itin aktualia ir priverčia susimąstyti. Naujausių kompiuterinių efektų kupinoje juostoje iškeltas klausimas: o jei būtų sukurta sudėtinga palydovų sistema, galinti kontroliuoti ir keisti pasaulio orus?

Naujausias M. Gibsono darbas „Pjūklo ketera“ pagerbs karo didvyrį

Naujausias M. Gibsono darbas „Pjūklo ketera“ pagerbs karo didvyrį, neiššovusį nė vienos kulkos

Vienas didžiausių Amerikos karo didvyrių, kuris nė karto neiššovė kulkos. Būtent taip apibūdinamas herojus, apie kurį filmą „Pjūklo ketera“ sukūrė dviejų „Oskarų“ laureatas Melas Gibsonas.

„The Roop“ pristato debiutinį albumą: „Tai darbas

„The Roop“ pristato debiutinį albumą: „Tai darbas, kuriame sudėtos visos mūsų svajonės“

Vilniaus pop rock kolektyvas „The Roop“ išleidžia savo debiutinį albumą. Diską „To Whom It May Concern“ gerbėjai jau šiandien gali atsisiųsti nemokamai arba perklausyti grupės oficialioje „Spotify“ paskyroje.

Darbas stovint padidina produktyvumą

Darbas stovint padidina produktyvumą, koncentraciją ir kūrybiškumą

Vinstonas Čerčilis, Thomas Jefferson‘as, Otto von Bismarck‘as, Charles Dickens‘as, Vladimiras Nabokovas ir Ernestas Hemingvėjus dirbti mėgo stovėdami, atkreipę dėmesį, kad jų koncentracija ir kūrybiškumas taip itin pagerėja. Praėjus dešimtmečiams gerąją praktiką stovėti prie darbo stalo atgaivino Steve‘as Jobs‘as, kompanijų „Google“, „Facebook“ ir naujųjų startuolių kūrėjai, pastebėję, kad, iš darbuotojų „atėmus“ kėdes, jų produktyvumas ženkliai pagerėjo. Kaitaliodami sėdimą darbinę poziciją su stovima susidūrė ir su kitu „šalutiniu“ stovėjimo efektu – pagerėja ne tik darbuotojo kūrybingumas, bet ir jo sveikata.

Geriausiu „Scanoramos“ konkursinės programos filmu pripažintas estės darbas

Geriausiu „Scanoramos“ konkursinės programos filmu pripažintas estės darbas

Šiandien Vilniuje baigėsi vienuoliktasis Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Festivalio uždarymo metu buvo paskelbti konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas” nugalėtojai bei parodytas norvegų dueto Joachimo Rønningo ir Espeno Sandbergo nuotykių filmas „Kon-Tiki“.

Populiarėjanti tendencija: darbas – Vilniaus centre

Populiarėjanti tendencija: darbas – Vilniaus centre, pietūs – gamtoje

Šiemet vilniečius, kaip ir kitų miestų gyventojus, džiugina itin karštas birželis. Savaitgaliais sostinė ištuštėja – poilsiautojai skuba ištrūkti į gamtą prie ežerų ir upių. Tačiau daug kam ir to negana – darbo dienomis pavargę nuo tvankaus oro savo ofisuose, nemaža dalis vilniečių per pietų pertrauką, parduotuvėse nusipirkę maisto ar kavinėse pasiėmę jo išsinešimui, skuba į artimiausius skverus ar parkus.

„Rinkis profesiją“. Jaunam radijo žinių vedėjui Edvardui darbas – laisvalaikis (interviu)

„Rinkis profesiją“. Jaunam radijo žinių vedėjui Edvardui darbas – laisvalaikis (interviu)

Edvardas Kubilius – tik ką baigė žurnalistikos bakalaurą Vilniaus Universitete ir jau dirba žinių vedėju LRT radijuje. Vaikinas kilęs iš Joniškio, kaip pats sako, buvo paprastas vaikas, visą laiką įsikibęs į mamos ranką. Tačiau kai Edvardui atėjo metas pasirinkti profesiją, jis tvirtai nusprendė būti spaudos žurnalistu. Norėdamas išbandyti šią sritį, vaikinas įsidarbino viename Joniškio laikraštyje. Tokia patirtis tik dar kartą padėjo Edvardui įsitikinti, kad jo vieta žurnalistikoje. Dar bestudijuodamas jis pradėjo dirbti LRT radijuje.

„Rinkis profesiją“: kelionių vadovo darbas – tik stiprioms asmenybėms (interviu

„Rinkis profesiją“: kelionių vadovo darbas – tik stiprioms asmenybėms (interviu, foto)

Justina Bubulytė, baigusi muzikos, teatro ir pramogų verslo vadybą Polo Makartnio menų institute Liverpulyje, lyg ir turėjo visas galimybes dirbti pagal savo specialybę. Visgi pomėgis keliauti jai nedavė ramybės. Pabaigusi studijas ji išlėkė į savo gyvenimo kelionę, kuri, kaip juokauja pati mergina, nesibaigė iki šiol – Justina jau antrus metus dirba kelionių vadove Azijos šalyse ir padeda lietuvaičiams pažinti egzotiškus kraštus.

Svajonių darbas – skraidymas parasparniu! (interviu

Svajonių darbas – skraidymas parasparniu! (interviu, foto)

Nuo seno žmonės svajojo skraidyti. Vieni vis dar svajoja apie tai, kiti tuo tarpu sėkmingai skraido. Veikiausiai niekaip kitaip, o tik skraidant juntama didžiulė laisvė. Ypač skraidant parasparniu. Tai – laisvė keliauti, pakilti, skristi, o nusileidus visą reikiamą įrangą tiesiog susipakuoti į kuprinę ir judėti toliau. Apie parasparnį ir skrydžio romantiką kalbamės su bene labiausiai įkvepiančiu parasparnio pilotu Lietuvoje – Tadu Sidaravičiumi. Pradėjęs skraidyti 14 metų, jis tapo pirmuoju lietuviu užkopusiu į Monblaną ir nuo jo nusileidusiu parasparniu. Jaunuolis dirba instruktoriumi ir įkvepia žmones pakilti į orą bei mėgautis laisvu skrydžiu!

Darbas už ekologišką stogą ir maistą - į kaimą savanoriais veržiasi būriai miestiečių

Darbas už ekologišką stogą ir maistą – į kaimą savanoriais veržiasi būriai miestiečių

WWOOF – tai ne sunkus atodūsis, nukasus sniegą kieme. Ši santrumpa išvertus iš anglų kalbos reikštų – „Plačios pasaulinės galimybės ekologiškuose ūkiuose“. Toks savanorių tinklas įkurtas tam, kad būtų populiarinamas ekologiškas gyvenimo būdas, keičiamasi turima patirtimi.

Geriausiu „Scanoramos“ trumpu filmu išrinktas estų darbas „Baltas kvadratas“

Geriausiu „Scanoramos“ trumpu filmu išrinktas estų darbas „Baltas kvadratas“

Sekmadienį sostinėje pasibaigė 10-asis Europos šalių kino forumas „Scanorama“. „Labai noriu sustabdyti šią akimirką, kuri man ypač brangi ir jos laukiau daugelį metų“, – kreipdamasi į festivalio uždaryme dalyvavusią Europos kino legendą, Ingmaro Bergmano mūzą Liv Ullmann, sakė Gražina Arlickaitė, „Scanoramos“ vadovė.

Juodas darbas svetur – dideli pinigai? (pasidalinimas patirtimi)

Juodas darbas svetur – dideli pinigai? (pasidalinimas patirtimi)

Vienais iš rugsėjo numerio pašnekovų tapo išmainiusieji trijų mėnesių poilsį į juodą darbą užsienyje. Pakalbinome jaunus žmones, kurie, įsitikinę, kad sąskaitos pačios neapsimoka, paliko nuomojamą butą prižiūrėti draugams ir iškeliavo vasarą plauti indų, nurinkinėti prišnerkštų stalų, valyti tualetų, skinti braškių… Iš jų lūpų išgirdome ir žiauroką plano „greitai pralobti“ tiesą.

Darbas pagal autorinę sutartį: kuo skiriasi nuo darbo pagal Darbo sutartį

Darbas pagal autorinę sutartį: kuo skiriasi nuo darbo pagal Darbo sutartį

Kas yra autorinė sutartis ir kuo ji skiriasi nuo darbo sutarties? Visų pirmiausia Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas nurodo, kad autorių teisių objektai yra originalūs literatūros, mokslo ir meno kūriniai, kurie yra kokia nors objektyvia forma išreikštas kūrybinės veiklos rezultatas. Vieni iš pavyzdžių gali būti kaip knygos, literatūros kūriniai, muzikos kūriniai tiek su tekstu, tiek be jo, fotografijos kūriniai ir t.t.