Search Results for: "daržovės"

Daržovės su sūriu

Daržovės su sūriu

Jums reikės: 2-3 pomidorų 1 saldžiosios paprikos 100 gr. fermentinio sūrio 1 česnako skiltelės Druskos Majonezo Petražolių, bazilikų Kaip gaminti:…

Keptos daržovės

Keptos daržovės

Daržoves supjaustyti kubeliais. Keptuvėje įkaitinti aliejų, iš pradžių apkepti svogūnus su česnakais, tada sudėti kitus ingridientus. Maišant kepti kol suminkštės, sudėti druską ir prieskonius. Patiekti su ryžiais arba kuskusu. Galima pagardinti tarkuotu „Džiugo” sūriu.

Rudens karalienės – daržovės. Ką pasigaminti? (+receptai)

Rudens karalienės – daržovės. Ką pasigaminti? (+receptai)

Ruduo – metas, kuomet norisi ne tik keisti savo mitybos įpročius, bet ir sočiau pavalgyti. O, kad maistas nesukeltų „tingulio“ , o atvirkščiai – skatintų veikti, rinkitės lengvesnius daržovių patiekalus. Tad ką gi pasigaminti šaltą rudenį?

2017-ųjų maisto tendencijos: daržovės

2017-ųjų maisto tendencijos: daržovės, kruopos ir jautiena

Lietuvių mitybos įpročiai vis dar atsilieka nuo pasaulinių tendencijų, tačiau specialistai pripažįsta, kad ir čia jau prigyja svetur paplitusios gastronominės mados – žmonės darosi drąsesni ir išrankesni, norima kokybiškų ir natūralių produktų.

Gydytoja dietologė: „Netiesa

Gydytoja dietologė: „Netiesa, kad konservuotose daržovėse nėra vitaminų“

Šiuo metu turguose gausu Lietuvos ūkininkų užaugintų rudens gėrybių, tačiau prisivalgyti jų „už visus metus“ nepavyks. Viena iš išeičių – daržovių vaisių ir uogų konservavimas. Gydytoja dietologė Laura Romeraitė–Kuklierienė sako, kad ir konservuoti produktai gali būti neblogu vitaminų ir kitų naudingų medžiagų šaltiniu.

Boom! Prieš ką kovoja sprogstantys vaisiai ir daržovės? (foto)

Boom! Prieš ką kovoja sprogstantys vaisiai ir daržovės? (foto)

Į smulkius gabalėlius išsitaškantis obuolys, tiršta mase pavirstantis moliūgas, į visas keturias puses išlakstantis kukūruzas – ar tai gali būti ne tik keistokas pokštas, bet ir tikras ginklas? Pasaulinio garso fotografas Martinas Klimas tokiais savo darbais įrodė, kad atsakymas į šį klausimą visgi gali būti teigiamas – vokietis tokia nuotaukų serija kovoja prieš nesveiką, greitą maistą, jo vietoje siūlydamas organiškus, energijos suteikiančius vaisius ir daržoves.

Ką verta žinoti

Ką verta žinoti, perkant daržoves žiemą

Bendra taisyklė žiemą perkant daržoves prekybos centre – rinktis tas, kurių kelias iki prekystalio buvo kaip galima trumpesnis. Tai reiškia, kad jos buvo mažiau apipurkštos cheminėmis medžiagomis.

Juokingų formų daržovės: ir mielos

Juokingų formų daržovės: ir mielos, ir nešvankios (foto)

Motina gamta kartais mėgsta krėsti pokštus – tuo dar kartą galime įsitikinti pažiūrėję į šias linksmų daržovių nuotraukas. Nežinia, blogas oras, netinkamas dirvožemis ar kiti faktoriai lėmė, kad morkos, pomidorai, agurkai, pipirai bei kitos sodo gėrybės prarado savo įprastą pavidalą ir įgavo keistą, juokingą, mielą arba netgi nešvankią formą.

„Plevėsos virtuvėlė“ pristato... Daržoves užkeptas feta

„Plevėsos virtuvėlė“ pristato… Daržoves užkeptas feta

„Plevėsos virtuvėlė“ tikrai nėra skirta nusivylusioms namų šeimininkėms, tai smagūs receptai tiems, kurie mieliau įsijungs gerą filmą, o ne valandų valandas sukiosis virtuvėje.

Kaip atskirti ekologiškas daržoves?

Kaip atskirti ekologiškas daržoves?

Tebesitęsia ekologinių produktų mada. Apie juos kalbama vis plačiau, o kartais ir gerokai gąsdinant paprastą vartotoją. Šiandien, kai apie ekologiškas daržoves kalbama daug ir dažnai, dažnas skuba į artimiausią turgų, kur moterytės prekiauja savo daržuose išaugintu derliumi. Ar įmanoma turguje atskirti ekologiškas daržoves nuo ekologiškų?

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistas Vidmantas Kanapienis sako, kad žodis ekologiškas reiškia visa, kas švaru, sveika ir saugu. Mūsų sveikata priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau labai svarbi yra mityba. Valgyti saugų, neužterštą maistą – svarbiausias dalykas. Tačiau sužinoti, ar pirkėjui siūloma daržovė tikrai yra ekologiška, leidžia tik atlikti tyrimai.

Pasak specialisto, jeigu žmogus savo darže augina daržoves, kurias tręšia tik mėšlu, nenaudodamas sintetinių trąšų, dar nereiškia, kad jis išaugino ekologišką produktą, nes visas ekologiškų daržovių auginimo procesas turi būti ypatingas. Jei ekologiniame ūkyje tikrinama dirva, vanduo, gyvuliai, kurių mėšlas naudojamas tręšimui, tai turgaus moterėlė tikrai to nedaro.

V. Kanapienis sako, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šiemet ekologiniuose Lietuvos ūkiuose atliko užaugintų daržovių pesticidų, nitratų ir sunkiųjų metalų liekanų tyrimus. Iš 105 ištirtų lietuviškų daržovių tik 22 buvo nustatyta leistiną normą viršijusi nitratų koncentracija.

Specialisto teigimu, kiekvienoje daržovėje yra nedidelis kiekis nitratų. Tačiau keisčiausia, kad žmonės dažniausiai perka neekologiškas daržoves. Ir dėl visai suprantamų priežasčių. Ekologiškų produktų kaina – gerokai didesnė. Šiuo metu 1 kg ekologiškų bulvių kainuoja 1,50 Lt, ekologiškos morkos – 1,60 Lt/kg, ekologiški kopūstai – 1,60 Lt/kg, ekologiški česnakai – 20 Ltt/kg ir t.t. Juos perka tie, kurie gali įpirkti, kiti, deja, perka neekologiškas daržoves.

Anot V. Kanapienio, dažnai iš kitų šalių atvežtos daržovės būna apipurkštos įvairiais preparatais, kad ilgai išlaikytų prekinę išvaizdą. Šias daržoves lengviau atskirti, jos būna tarsi padengtos plėvele. Ypač ji matoma ant pomidorų, nes jie labiau blizga. Agurkai neturi agurko kvapo. Visi žinome, kaip puikiai kvepia tik ką darže vasarą nuskintas agurkas. Pripurkštas yra bekvapis. Tačiau net ir labai norėdamas nesuprasi, ar svogūnai, raudonieji burokėliai, česnakai, morkos, kopūstai ir daugelis kitų daržovių yra ekologiški, nenupurkšti, ar juos nuplovęs gali dėti tiesiai ant stalo.

Tačiau esama ir paprastų receptų, kaip neutralizuoti ant daržovių paviršiaus esančias chemines medžiagas. Onkologijos instituto gydytojas biologas Juozas Ruolia yra pastebėjęs, kad beveik visos daržovės gali būti nekenksmingos. Parnešus į namus jas reikia pusvalandžiui pamerkti į vandenį su soda: pavyzdžiui, į 1 litrą vandens įbėrus 1 šaukštą valgomosios sodos. Po to daržoves reikia dar kartą nuplauti, ir galima valgyti be jokios baimės.