Search Results for: "arbatos"

Arbatos pagal Zodiako ženklą (II dalis)

Arbatos pagal Zodiako ženklą (II dalis)

Kokybišką arbatą galima atskirti pagal stiprumą, spalvą, skonį, aromatą ir plutelę, užsidedančią ant paviršiaus, kai užpilate žoleles. Kuo kokybiškesnė žaliava, tuo daugiau „plutelės“ plaukios paviršiuje.
Geriausia laikyti arbatą užpylus 4–5 minutes, ne daugiau.

Arbatos pagal Zodiako ženklą (I dalis)

Arbatos pagal Zodiako ženklą (I dalis)

Kiekvienas iš mūsų (nesvarbu, patinka mums tai, ar ne) gimsta po kuriuo nors iš 12 Zodiako ženklų, ir jis, kaip teigiama, visą gyvenimą daro mums stipresnę ar silpnesnę įtaką, paliesdamas pačias įvairiausias gyvenimo sritis. Sveikata ir arbatos gėrimas – ne išimtis.

15 naujų arbatos panaudojimo būdų

15 naujų arbatos panaudojimo būdų

Negalite išmesti to, kas galėtų būti pakartotinai panaudota ar perdirbta! Kilo mintis apie arbatą. Juk jos aš išgeriu du ir daugiau puodelių per dieną, o jei ateina svečių, prisikaupia visa krūva panaudotos arbatos. Taigi nusprendžiau interneto platybėse paieškoti naujų senos arbatos naudojimo būdų, žinoma, išskyrus jos pagrindinę funkciją. Naršiau visur: nuo užsienio internetinių svetainių iki lietuviškų pokalbių forumų. Galutinis rezultatas – 15 būdų! Būtinai praneškite, jei kažką praleidau…

1. Kilimų valymas: su panaudotais ir išdžiovintais žaliosios arbatos lapais galima išvalyti supelijusį, purviną kilimą. Tiesiog išbarstykite arbatą ant kilimo, mažumėlę patrinkite ir palikite dešimt minučių. Tegul arbata paskleidžia savo magiją! Po to viską nusiurbkite su siurbliu. Subtilūs persų bei rytų kilimai taip pat gali būti valomi su šiuo atveju beveik sausais žaliosios arbatos lapais. Juos, apibarsčius ir mažumėlę palaukus, reikia tiesiog nušluoti su šluota.

2. Medinių grindų valymas: taninas, esantis juodojoje arbatoje, suteikia blizgesio ir sodrią spalvą skietmedžio grindims. Kiekviena kartą, kaip ir paprastai valote grindis, užberkite žiupsnelį juodosios arbatos ir patrinkite, tuomet leiskite joms džiūti. Rezultatas bus matomas vos po keleto kartų!

3. Baldų šveitimas: plikoma arbata taip pat yra puiki priemonė mediniams baldams šveisti bei valyti. Suvilgykite minkštą audinį nedideliu kiekiu arbatos su tirščiais ir galite šveisti ir valyti stalus, kėdes ir kitus Jūsų namuose esančius medinius baldus.

4. Veidrodžių ir langų blizginimas: arbata gali pašalinti „užsispyrusius“ nešvarius pirštų antspaudus nuo stiklo ir padaryti jį žvilgančiu.Jums tiesiog reikia patrinti stiklą drėgnu arbatžolių maišeliu ar apipurkšti jį iš specialaus purškimo butelio su paruošta arbata. Ir jokios chemijos!

5. Klozeto dėmių naikinimas: sklinda gandai, kad panaudoti arbatos lapai gali magiškai pašalinti „užsibuvusias“ dėmes unitazo apačioje. Reikia tik įpilti, palikti kelioms valandoms, lengvai pašveisti ir nuleisti vandenį. Turite tai išbandyti!

6. Nudegimo gydymas: šlapi arbatos maišeliai gali nuraminti saulės bei kitus nedidelius nudegimus. Nudegus saulėje visą kūną, patariama gydytis arbatos vonioje.

7. Pavargusių akių nuraminimas: šilti, drėgti arbatos maišeliai gali sumažinti akių paburkimą ir skausmą. Arbatos maišeliai atrodo šiek tiek mažiau juokingi, nei agurko griežinėliai po akimis!

8. Kraujuojančių dantenų nuraminimas: vaikui, kai iškrenta pieninis dantukas, pabandykite prie tos vietos pridėti šaltą ir šlapią arbatos maišelį. Jis sumažina kraujavimą ir skausmą. Papildomai nepamirškite pasakyti, kad dantukas ataugs, tik dar tvirtesnis!

9. Sausų plaukų atgaivinimas: plikoma arbata yra puikus kondicionierius sausiems plaukams. Jei jūsų plaukai sausi, lūžinėja, perskalaukite juos su nesaldinta arbata ir tiesiog palikite džiūti. Ir pigu, ir natūralu!

10. Odos puoselėjimas: siekiant apsaugoti ir pagražinti odą, išmėginkite žaliosios arbatos voneles. Kitas plačiai rekomenduojamas odos puoselėjimo būdas – veido garinimas su ramunėlių arbata. Ryte atsibusite pajaunėję!

11. Spuoguotos odos gydymas: tinkamiausias spuoguotos odos gydymas – veido plovimas su žaliąja arbata.

12. Mėsos minkštinimas: jei ruošiatės gaminti „kietą“ mėsą ir nežinote jos minkštinimo būdų, labai geras patarimas iš namų šeimininkių forumo – pamirkykite ją juodojoje arbatoje ir ji beregint taps minkštesnė!

13. Komposto gamyba: įpilkite į kompostą stiprios arbatos – tai paspartins šį procesą ir paskatins gerųjų bakterijų augimą.

14. Kambarinių gėlių „lepinimas“: retkarčiais, vietoj vandens, ant paparčių ir kitų kambarinių gėlių užpilkite arbatos. Dirvožemis tampa panašus į rūgštinį, kuris gėlėms labiausiai tinka ir „patinka“. Taip pat galite ant kiekvienos gėlės vazonėlio padėti po šlapią arbatos maišelį, tai suteikia dirvai maistingų medžiagų. Jūsų gėlytės atsidėkos žydėjimu!

15. Dažų gamyba: žalioji ir juodoji arbata jau nuo seno yra naudojamos dažų, audinių bei popieriaus gamyboje. Jos audiniui suteikia dirbtinį antikvarinį ar smėlio potepį.

Populiariausios pasaulio arbatos

Populiariausios pasaulio arbatos

Juoda, balta, žalia, raudona, – arbatos rūšių ir apdorojimo būdų skaičius stulbinamas. Jei jau nutarėte susipažinti su kasdieninėmis ir egzotinėmis rūšimis, nuo ko pradėsite? O ką jei pirmiausia susipažintume su augalu, iš kurio lapelių gaminamos visos pasaulio arbatos?

Ramybė tuštumos namuose: japonų arbatos ceremonija

Ramybė tuštumos namuose: japonų arbatos ceremonija

Japonams neatrodo, kad pasikviesti kelis draugus ir išgerti arbatos puodelį yra paprastas dalykas. Dailė, gėlių komponavimas, poezija, choreografija, filosofija, religija ir kulinarija susilieja į vieną, neskaidomą tradicinės japonų arbatos ceremonijos meną .

Kuo naudingos arbatos?

Kuo naudingos arbatos?

Arbata – ne tik aromatingas gėrimas, bet ir… gana efektyvus vaistas, galintis apsaugoti jus nuo pačių įvairiausių negalavimų. Norite sustiprinti imunitetą, įveikti peršalimą ir virškinimo problemas, pamiršti nemigą arba sureguliuoti kraujospūdį? Gerkite arbatą!

Pasidaryk pats. Rankų darbo arbatos maišeliai (foto)

Pasidaryk pats. Rankų darbo arbatos maišeliai (foto)

Artėjančios Motinos dienos proga ir ne tik, galime išmokti pasigaminti rankų darbo arbatos maišelius. Arbatos žoleles taip pat galima auginti patiems (mėtas, melisą ir kt.). Rankų darbo arbatos maišeliai gali būti įdomus užsiėmimas ir sekmadieniniame draugų susibūrimo vakarėlyje. Be to, tai gali būti puiki dovana mamai. Savo gamybos arbatos maišelius galima pasigaminti dviem būdais: siuvant ir nesiuvant.

Puodelyje arbatos slypi daugialypė nauda organizmui

Puodelyje arbatos slypi daugialypė nauda organizmui

Kiekvienas savo kailiu patiria, kad rudenį ir žiemą sulėtėja medžiagų apykaita, tad organizmas ima terštis, jame daugėja sveikatai pavojingų laisvųjų radikalų, grasinančių įvairiomis vėžio formomis. Riziką dar labiau didina rūkymas, alkoholio, riebaus, rūkyto maisto, nesaikingas kavos vartojimas – mūsų kepenys nebespėja pačios valyti organizmo, todėl žmonės jaučiasi apsunkę, nuolatos pavargę. Kad kūnas apsivalytų, specialistai rekomenduoja subalansuoti savo mitybą, bent du kartus per metus daryti iškrovos dienas, o bent kartą per mėnesį – vartoti detoksikuojančių arbatų.

Ketvirtadienis „Menų spaustuvėje“: aršios kartų diskusijos prie puodelio arbatos

Ketvirtadienis „Menų spaustuvėje“: aršios kartų diskusijos prie puodelio arbatos

Menų spaustuvės diskusijų klubas, lapkričio 14 d. 18 val. prie taikaus arbatos puodelio kvies pasikeisti nuomonėmis apie teatro alma mater, visų teatralų šaltinį–Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Ramią šio ketvirtadienio arbatos gėrimo procedūrą gali sutrikdyti tik tema, kuri nepalieka abejingų buvusių, esamų ir būsimų studentų – „Kokį teatrą žada studijos LMTA?“

Klubas „Prie arbatos“ kviečia į diskusiją „Teatro festivalių vaidmuo Lietuvos visuomenėje“

Klubas „Prie arbatos“ kviečia į diskusiją „Teatro festivalių vaidmuo Lietuvos visuomenėje“

Menų spaustuvės Infotekoje pradedamas ketvirtasis diskusijų klubo „Prie arbatos“ sezonas. Pirmojo susitikimo, kuris vyks jau šį ketvirtadienį, spalio 24 d. 17.00 val., tema – Teatro festivalių vaidmuo Lietuvos visuomenėje.