Search Results for: "animaciniai filmai"

Suaugusiems skirti animaciniai filmai skinasi kelią į kino ekranus

Suaugusiems skirti animaciniai filmai skinasi kelią į kino ekranus

Birželio 22 dieną Lietuvos kino teatrus pasieks pirmoji suaugusiesiems skirta animacinė 3D komedija „Ronalas Barbaras“. Filme parodijuojamas barbarų genties gyvenimas, šaipomasi iš gyvenimiškų stereotipų, nevengiama necenzūrinės leksikos.

Geriausi Klermono-Ferano trumpametražių filmų festivalio animaciniai filmai

200 000 vaiduoklių Nijuman no borei 200 000 Phantoms Režisierius / Director: Jean-Gabriel Périot Montažo režisierius / Editor: Jean-Gabriel Périot…

Išdalinę apdovanojimus „Vilniaus kino šortai“ keliauja į kitus miestus

Išdalinę apdovanojimus „Vilniaus kino šortai“ keliauja į kitus miestus

Sostinėje kelionę baigęs sekmadienį, 9-asis tarptautinis trumpų filmų festivalis „Vilniaus kino šortai“ keliauja į kitus Lietuvos miestus. Jau nuo rytojaus, ketvirtadienio, geriausius trumpametražius filmus iš viso pasaulio pamatys Šiaulių, o nuo savaitgalio – Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio žiūrovai. Programose bus parodyti ir uždarymo metu tarptautinės komisijos geriausiais paskelbti vaidybiniai, dokumentiniai ir animaciniai filmai.

„Scanorama“: prasideda konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas“ intriga

„Scanorama“: prasideda konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas“ intriga

Septyniolika trumpametražių filmų – šeši lietuviški, aštuoni estiški ir trys latviški. Dešimt vaidybinių, trys dokumentiniai ir keturi animaciniai filmai. „Pirmasis kartas“, naktinis nutikimas autobuse, sidabrinės vestuvės, slapta kanapes auginančios šeimos operacija, Naujųjų metų sutiktuvės, ežiukų nuotykiai mieste. Tai tik dalis pasakojimų, kuriuos žiūrovai pamatys šiandien prasidedančioje Europos šalių kino forumo „Scanorama“ konkursinėje programoje „Naujasis Baltijos kinas“.

Stulbinantis panašumas: garsūs aktoriai ir princai iš animacinių filmų (foto)

Stulbinantis panašumas: garsūs aktoriai ir princai iš animacinių filmų (foto)

Užsienio portalas Buzzfeed.com padarė preliminarų kastingą ir atrinko aktorius, kurie puikiausiai tiktų princų vaidmenims, jei vieną dieną Disnėjaus kompanijos animaciniai filmai taptų vaidybiniais. Nesiginčysime, daugeliu atvejų panašumas tikrai stulbinamas, todėl su atrinktais kandidatais kviečiame susipažinti ir jus.

Kino programa „Pažadinti žvilgsniai“ stebins jaunąją auditoriją

Kino programa „Pažadinti žvilgsniai“ stebins jaunąją auditoriją

Šį penktadienį prasideda antroji tarptautinio filmų festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ programa „Pažadinti žvilgsniai“, kurioje jaunųjų kino centro „Garsas“ žiūrovų laukia net keletas staigmenų. Su džiaugsmu pristatome net tris lietuviškos animacijos naujienas, skirtas įvairaus amžiaus vaikams: „Mažosios pasakėlės“ – patiems mažiausiems, filmas „Šventės, pasakos ir sakmės“, skirtas pradinukams ir „Animacijos karuselė“ – vaikams bei jaunimui. Šios animacinės istorijos netikėtos, gražiai iliustruotos bei raginančios nusišypsoti.
Europos filmai, skirti jaunajai auditorijai, taip pat verti dėmesio. Lenkų filmas „Stebuklingas medis“ rekuomenduojamas vaikams, pasiilgusiems nuotykių ir netikėtumų. Kviečiame suskubti pamatyti šį filmą, kadangi „Garse“ bus rodomas vienintelis šio filmo seansas. Kita naujiena – slovakų filmas „Didelė pagarba“, skirtas jaunimo auditorijai. Šiame filme pasitelkiant komiškas situacijas nagrinėjami jaunimui aktualūs klausimai ir problemos.
Nuo balandžio 16 d. kino centre „Garsas“ kartu su kino festivaliu startuoja edukacinė programa, skirta 4-12 metų amžiaus vaikams „Pelėdžiukų mokykla“ ir programa jaunimui bei suaugusiems „Kino kalbos gramatika“. Keturis savaitgalius iš eilės domėsimės animacijos istorija, įvairiomis animacijos rūšimis ir kursime animacinį filmą. Užsiėmimų metu sukurti animaciniai filmai turės galimybę dalyvauti tradiciniame filmų kūrimo festivalyje „AŠ + MIESTAS = KINAS“.
Teorinius ir praktinius užsiėmimus ves profesionalūs kino kūrėjai iš Vilniaus – animatoriai Ilja Bereznickas, Valentas Aškinis, Algirdas Selenis. Šių animatorių darbai pelnė pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.
Iki balandžio 14 dienos kino centre „Garsas“ vyko piešinių konkursas „Generolo šuo, vardu Bonapartas“. Kiekvienas konkurso dalyvis liko apdovanotas kvietimu į festivalio programos, skirtos vaikams, filmą. Kino centro „Garsas“ lankytojai paroda galės grožėtis visą balandžio mėnesį.

83 –ieji „Oskarai“: didieji spėjimai

83 –ieji „Oskarai“: didieji spėjimai

Jau šį sekmadienį kino pasaulio atstovų mintys ir kalbos suksis apie vieną – „Oskarų“ nakties įvykius. Ne paslaptis, jog būtent šis apdovanojimas yra kiekvieno kino industrijai save paaukojusio menininko aukščiausias įvertinimas. Kiekvienuose apdovanojimuose atsiranda naujų ir naujai įvertintų asmenybių, kurių darbai dar ilgai būna aptariami kino mėgėjų draugijoje.
Trumpai apžvelgsime pagrindinių „Oskarų“ nominacijų pretendentus, pabandydami įspėti galimus statulėlės savininkus.
Geriausias filmas:
• „Juodoji gulbė“ (22 is 70), 8,5
• „Kovotojas“
• „Pradžia“
• „Vaikams viskas gerai“
• „Karaliaus kalba“ (21 is 68), 8.5
• „127 valandos”
• „Socialinis tinklas” (51 is 53), 8,2 (8 oskarai)
• „Žaislų istorija 3”
• „Tikras išbandymas“ (13 iš 54), 8.1
• „Vinterio kaulai“
Pagrindiniai varžovai: „Juodoji gulbė“ , „Karaliaus kalba“, „Socialinis tinklas”, „Tikras išbandymas“. Pirmiausia reikėtų bandyti nuspėti – kokiu principu vadovausis šioje nominacijoje – ar inovatyvumo (prisiminkime „Išminuotojų būrį“), ar klasikinio filmo pricipu (prisiminkime „Lušnyno milijonierių“)?
Tačiau vertinant racionaliai, daugiausiai dėmesio iš šių filmų yra sulaukęs „Socialinis tinklas“, net 51 apdovanojimas ir dar 53 nominacijos. Nors turint galvoje, kad šis filmas pasirodė anksčiausiai už tris minėtuosius, tai nedaug ką nusveria. Kita vertus, aišku yra viena, visų šių filmų atstovai bus pakviesti ant garbingos pakylos, jei ne vienoje nominacijoje, tai kitoje. Na, bent jau taip turėtų įvykti…
Geriausias režisierius:
• Darren Aronofsky („Juodoji gulbė“)
• Joel Coen ir Ethan Coen („Tikras išbandymas“)
• David Fincher („Socialinis tinklas”)
• Tom Hooper („Karaliaus kalba“)
• David O‘Russell („Kovotojas“)
Pagrindiniai varžovai: Darren Aronofsky, David Fincher, Joel Coen ir Ethan Coen, Tom Hooper. Tiesą sakant, šioje nominacijoje labiau kovoja trys režisieriai – broliai Coenai jau yra tarsi „Oskarų“ veteranai, jų turi net keturis, kai tuo tarpu likusiems trims režisieriams tai būtų pirmasis „Oskaras“. Kritikų teigimu, didžiausia konkurencija šioje nominacijoje yra tarp Darren Aronofsky ir David Fincher, įdomu, kas vis dėlto laimės.
Geriausias aktorius:
• Javier Bardem („Biutiful’)
• Jeff Bridges,(„Tikras išbandymas“)
• Jesse Eisenberg („Socialinis tinklas”)
• Colin Firth („Karaliaus kalba“)
• James Franco („127 valandos”)

Pagrindiniai varžovai: Colin Firth ir James Franco. Kozirį šioje nominacijoje turi Colin Firth, kuris jau spėjo susižerti nominacijų ir apdovanojimų glėbį, tačiau kritikai negali nutylėti ir kalbant apie James Franco vaidmenį, kuriam drąsiai anonsuojami „Oskaro“ laurai.
Geriausia aktorė:
• Annette Bening („Vaikams viskas gerai“)
• Nicole Kidman („Triušio narvas“)
• Jennifer Lawrence („Vinterio kaulai“)
• Natalie Portman („Juodoji gulbė“)
• Michelle Williams („Mėlynasis Valentinas“)
Pagrindiniai varžovai: Jennifer Lawrence ir Natalie Portman. Abi aktorės lygiavertės, tačiau panašu, kad fortūna vis dėlto čia labiau Natalie pusėje. Gausus nominacijų ir apdovanojimų sąrašas, o ką jau kalbėti apie aktorės motinystę, sužadėtuves ir kitas geras naujienas pasirodančias spaudoje, tad sunku būtų netikėti, kad ne ji stovės ceremonijos pakyloje.
Geriausias dokumentinis filmas
• „Išėjimas per siuvenyrų krautuvę“
• „Dujožemis“
• „Viduje“
• „Restrepo“
• „Sąvartynas“
Pagrindiniai varžovai: „Restrepo“ ir „Išėjimas per siuvenyrų krautuvę“. Visiškai skirtingi tarpusavyje filmai, tačiau daugiau dėmesio sulaukęs visgi yra „Išėjimas per siuvenyrų krautuvę“, skirtumas net septynioms nominacijom. Įdomu vėlgi, ar kritikai vertins pagal išraiškos formų inovatyvumo prizmę, ar klasikos ir aktualijos.
Geriausias animacijos filmas“
• „Kaip prisijaukinti slibiną“
• „Iliuzionistas“
• „Žaislų istorija 3”
Tiek „Kaip prisijaukinti slibiną“, tiek „Iliuzionistas“ yra puikūs animaciniai filmai, tačiau logiškai mąstant, kai animacinis filmas pretenduoja geriausio filmo kategorijoje, ar gali taip būti, kad jis nelaimės žanrinėje nominacijoje?
Pabaigai norėtųsi pasidžiaugti, jog Lietuvos kino platintojai, kino teatrai rūpinasi ir gerbia Lietuvos žiūrovą. Festivalių metu ar kino teatrų repertuaruose puikavosi ir dar tebesipuikuoja šių kino filmų pavadinimai. Jei dar nespėjote pamatyti kino filmo, pretenduojančio į pagrindinę „Oskarų“ programą, dar galite tai padaryti. Visų Lietuvos kino teatrų repertuarus rasite Laikas.lt kino repertuarų rubrikoje.

Animacijos ir video žaidimų festivalyje – „Piktųjų paukščių“ autoriaus vizitas ir dešimtys filmukų

Animacijos ir video žaidimų festivalyje – „Piktųjų paukščių“ autoriaus vizitas ir dešimtys filmukų

Trečią kartą organizuojamas BLON animacijos ir video žaidimų festivalis ruošia išskirtinę šventę šio žanro gerbėjams ir profesionalams. Vasario 2-5 dienomis Klaipėdoje bus galima išvysti ne tik geriausius animacijos vaikams ir suaugusiems kūrinius, bet ir lietuvių sukurtus animacinius filmus. Festivalio, skirto Šiaurės ir Baltijos šalių regiono kūrybai, metu bus rengiami susitikimai su žinomais kūrėjais, industrijos profesionalais, tarp kurių ir kultinio serialo „Piktieji paukščiai“ (Angry Birds Toons) režisierius suomis Kim Helminen.

Garsiam iliustracijos meistrui iš Australijos apdovanojimus skinti padeda ir lietuviškos šaknys

Garsiam iliustracijos meistrui iš Australijos apdovanojimus skinti padeda ir lietuviškos šaknys

Kūrybinės studijos „Petpunk“ ir Vilniaus dailės akademijos iniciatyva Lietuvoje pirmą kartą vieši pasaulinė animacijos ir iliustracijos žvaigždė bei originalių vinilinių žaislų kūrėjas Nathan Jurevicius. Lietuviškų šaknų turintis menininkas Vilniuje pristatė personalinę parodą „Albumas procese“ ir iki spalio 14 dienos ves kūrybines dirbtuves studentams.

Viename svarbiausių animacijos festivalių antrus metus – lietuviškas filmas

Viename svarbiausių animacijos festivalių antrus metus – lietuviškas filmas

Šiandien prasidėjusiame tarptautiniame Ansi animacinių filmų festivalyje Prancūzijoje antrus metus bus rodomas lietuviškas filmas – režisierių Skirmantos Jakaitės ir Solveigos Masteikaitės „Neeuklidinė geometrija“. Taip pat šio festivalio metu vykstančioje tarptautinėje animacinių filmų mugėje (MIFA) Lietuvos kino stende bus pristatyta mūsų šalies animacijos industrija.