Search Results for: "anglų kalbos lygiai"

Ar įmanoma išmokti lietuviškai per vienerius metus?

Ar įmanoma išmokti lietuviškai per vienerius metus?

Globalėjant pasauliui didėja poreikis mokytis užsienio kalbų. Kalbėti angliškai šiandien – savaime suprantamas dalykas. O kaip lietuvių kalba? Kalbėdami gimtąja kalba net nesusimąstome, ar sunku ją išmokti užsieniečiui? Ar įmanoma išmokti kalbėti viena seniausių išlikusių indoeuropiečių kalbų per vienerius metus?

Maratonininkė M. Juodeškaitė Tanzanijos vaikus moko sportuoti ir kalbėti angliškai

Maratonininkė M. Juodeškaitė Tanzanijos vaikus moko sportuoti ir kalbėti angliškai

2016 metų olimpinį maratono normatyvą įvykdžiusi, bet likusi už laimingojo trejeto ribos Monika Juodeškaitė 2017 metus pradėjo neįprastame vaidmenyje – išvyko į Tanzaniją vaikus mokyti anglų kalbos. „Kauno maratono klubo“ narė vaikams taip pat veda sporto užsiėmimus ir nuvežė klubo dovanų. Su bėgike kalbėjomės apie gyvenimą Afrikoje, liūdną vaikų kasdienybę ir nemažėjantį norą bėgioti.

„Positivus“ festivalyje britų „The Kooks“ pasirodymas

„Positivus“ festivalyje britų „The Kooks“ pasirodymas

„Positivus“ festivalis jau džiugino pranešimais, apie tai, kad Latvijos pajūrio miestelį Salacgrīvas liepos 18-20 dienomis aplankys elektroninės muzikos pionieriai „Kraftwerk“. Kiek vėliau pridūrė – sparčiai populiarėjantys britai „BΔSTILLE“ ir Laura Mvula irgi bus. Vis dar abejojantiems ar vykti, šiandien atvertos dar kelios kortos. Didžiausiame Pabaltijo festivalyje į sceną lips „The Kooks“, „Daughter“, „of Montreal“ ir „Birth Of Joy“.

Kino pusryčiuose: bulgarų „Vienišas keleivis“ - viešinam žiūrovui lietuviui (video)

Kino pusryčiuose: bulgarų „Vienišas keleivis“ – viešinam žiūrovui lietuviui (video)

Bulgarų flmas „Vienišas keleivis“ (He Who Travels Alone / Който tръгнал e cам) – nešvari dokumentika, labiausiai traukianti galimybe nors trumpam suartėti su kitokiais nei tu, išdrįsusiais gyventi taip, apie ką žiūrovas sau leidžia lyg tarp kitko pasvajoti.

Tatuiruotėmis ir auskarais pasipuošušios savižudės merginos

Tatuiruotėmis ir auskarais pasipuošušios savižudės merginos

Pristatome projektą „Suicide Girls“, kuris pateikia tatuiruotų ir auskarais pasipuošusių merginų erotiškas nuotraukas. Gražu? Nedera moteriai? Per daug? Mes vertinti nesiimsime.

Atliekų rinkimas – populiarėjantis gyvenimo būdas?

Atliekų rinkimas – populiarėjantis gyvenimo būdas?

Nuo gruodžio 3 d. Skalvijos kino centre pradėtas rodyti Mindaugo Survilos filmas „Stebuklų laukas”. Po filmo žiūrovams buvo suorganizuotas susitikimas su pačiu režisieriumi ir filmo idėjos autore – socialinių mokslų daktare Donata Petružyte.

Paskutinis ŠMC parodų savaitgalis

Paskutinis ŠMC parodų savaitgalis

Šį sekmadienį, paskutinę parodų veikimo dieną, kviečiame nemokamai apžiūrėti šias parodas: Diane Arbus: retrospektyva spaudoje, 1960–1971 Makoto Aida. Diena ir naktis
Jason Dodge. Personalinė paroda

Šią savaitę dar galima apžiūrėti legendinės amerikiečių fotografės Diane’os Arbus darbus, išspausdintus Amerikos žurnalų puslapiuose tarp 1960 ir 1971 metų. Netradiciniais portretais garsėjusi menininkė per visą savo karjerą surengė tik dvi parodas, tačiau bendradarbiavo su daugybės žurnalų redakcijomis. Ši paroda, kurią sumanė Prancūzijos menininkas Pierre Leguillon, pirmą kartą buvo rodyta Kadist meno fonde Paryžiuje ir jau susilaukė išskirtinio žiūrovų ir kritikos dėmesio. Į Šiuolaikinio meno centrą paroda atvyko iš Olandijos, kur didžiausio menui skirto žurnalo „Metropolis M“ redaktorius jau spėjo tituluoti ją geriausia šių metų paroda. Retrospektyvą lydi nemokamas lietuvių kalba išleistas bukletas, kuris supažindina lankytojus su fotografės publikacijomis ir jos įtaka fotografijos menui.

Kitoje ŠMC vykstančioje parodoje didžiausio lankytojų dėmesio sulaukia Tokijo baro kopija, stebinanti savo mažumu. Parodos lankytojai kviečiami internetu bendrauti su menininkais ir meno pasaulio žmonėmis, apsilankiusiais tikrajame, lygiai tokio pat dydžio bare Japonijoje. Abu barus įrengė Japonijos menininkas Makoto Aida, kuris protestuoja prieš anglų kalbos dominavimą ir skatina bendrauti pasitelkiant jo sudarytą žodynėlį ir vaizdines priemones. Nors milžiniškas sieninės tapybos darbas, kurį Makoto Aida sukūrė japoniškų komiksų stiliumi, jau iškeliavo į parodą Vokietijoje, žiūrovai dar gali susipažinti su daugybe kitų šio autoriaus kūrinių, sukurtų Fluxus meno-pokšto dvasioje.

Berlyne gyvenančio konceptualisto Jasono Dodge’o paroda įnešė į Šiuolaikinio meno centrą gryno oro net ir tiesiogine šių žodžių prasme: menininko prašymu visiškai atnaujinta Šiaurinės parodų salės architektūra ir atverti stoglangiai. Tarp nedaugelio matomų parodos eksponatų – pagalvės, ant kurių yra miegoję tik mokslininkai, kurių tyrimai susiję su įvairiomis laiko sampratomis, ir jautrios svarstyklės, nukreiptos į įsivaizduojamą „pasaulio viršų“ – Šiaurę. Parodos žemėlapį pasiėmę žiūrovai sužinos ir apie kitus, nematomus parodos kūrinius, kurie saugomi to paties pastato sienose ar banko saugykloje Kaune.

Visos trys parodos šią savaitę dar veiks kasdien nuo 12 iki 20 valandos. Bilieto kaina 8 litai, studentams ir moksleiviams – 4 litai, paskutinę parodos dieną – šį sekmadienį – lankymas nemokamas.

Plačiau apie šias parodas: http://www.cac.lt/lt/exhibitions

Iliustracija: Pierre Leguillon parodos “Diane Arbus: retrospektyva spaudoje, 1960-1971” ekspozicijos fragmentas. Fotografas: Kęstutis Stoškus

Diane’os Arbus retrospektyva organizuota bendradarbiaujant su Amerikos centru ir Prancūzų kultūros centru Vilniuje.

Pasaulio futbolo čempionatų šeimininkų rinkimai - triumfavo Rusija ir Kataras

Pasaulio futbolo čempionatų šeimininkų rinkimai – triumfavo Rusija ir Kataras

Šiandien bus nuspręsta, kurios iš šalių kandidačių rengs 2018-ųjų ir 2020-ųjų pasaulio futbolo čempionatus. Pastaruoju metu netyla kalbos, kokios šalys tai turėtų būti. Itin svarbus įvykis

Iš pažiūros tai atrodo gana nesudėtingas sprendimas, tačiau iš tikrųjų nėra taip lengva. Futbolo čempionatui populiarumu ir prestižu prilygsta tik olimpinės žaidynės. Renginys atneša bilionus dolerių pelno, o organizuojančiai šaliai prideda labai daug teigiamo įvaizdžio. Nenuostabu, kad šalys kandidatės investuoja milžiniškas s