Search Results for: "We Run Vilnius"

„Tallinn Music Week“ pradėjo muzikos atlikėjų ir dalyvių registraciją

„Tallinn Music Week“ pradėjo muzikos atlikėjų ir dalyvių registraciją

Didžiausia Baltijos šalyse kasmetinė muzikos konferencija ir festivalis „Tallinn Music Week“ (TMW) jau kviečia registruotis muzikos atlikėjus ir dalyvius. Registracija į šį renginį prasidėjo pirmadienį oficialioje jo svetainėje www.tmw.ee. Muzikos atlikėjų paraiškos bus priimamos iki gruodžio 1 dienos. Iki šios dienos galios ir ankstyvoji „Early Bird“ registracija dalyviams.

Brangiausi pasaulio miestai: Oslas

Brangiausi pasaulio miestai: Oslas, Ciurichas ir Ženeva. O kur Vilnius?

Nesvarbu, ar gyventojai nuomoja būstą Osle, Ciuriche ir Ženevoje, ar turi nuosavą, būdami šiuose miestuose jie tikrai jaučiasi brangiausiais pasaulio gyventojais.

Tokias išvadas priėmė trejus netus pokyčius pasaulyje stebėjęs Šveicarijos UBS bankas. 2009 m. pradėto ir kasmet atnaujinamo tyrimo „Kainos ir atlyginimai: perkamosios galios palyginimas pasaulyje“ (Preise und Löhne – Kaufkraft rund um die Welt) metu ekonomikos pokyčiai stebimi 73 pasaulio miestuose. Tyrimo duomenys nustatomi atsižvelgiant į 122 prekių ir paslaugų krepšelį, 122 su darbu, atlyginimu ir darbo laiku susiję klausimai paremti 14 profesijų duomenimis. Iš viso surinkta 30 tūkstančių anketinių duomenų.

Šių metų tyrimo ataskaitoje skelbiama, kad kainų atžvilgiu brangiausia gyventi yra Norvegijos sostinėje Osle, Šveicarijos miestuose Ciuriche ir Ženevoje. Kiek geriau šioje situacijoje Danijos sostinei Kopenhagai ir Švedijos sostinei Stokholmui.

veicarija, kaip ir Islandija, Norvegija ir Lichtenšteinas, nepriklauso Europos Sąjungai. Jos yra Europos Laisvos Prekybos Asociacijos ( ELPA) narės.

Londonas (Didžioji Britanija) pagal kainų ir paslaugų brangumą užima 15-ą, Dublinas (Airija) – 20-ą, Maskvą (Rusija) – 42-ą vietą. Pigiausiai už 122 prekes ir paslaugas mokėsite Delyje, Mumbajuje (Indija) ir Maniloje (Filipinai).

Vilniuje (60) gyventi pigiau nei Varšuvoje (Lenkija) (46), Šanchajuje (Kinija) (49), Prahoje (Čekija) (52), Rygoje (Latvija) (53) ar Taline (Estija) (56). Tačiau pagal brangumą Lietuvos sostinė lenkia Kijevą (Ukraina) (61), Meksiką (Meksika) (64).

Tyrimas parodė, kad dabar Jungtinių Valstijų miestuose gyventi pigiau nei ankstesniais metais. UBS vertinimu, didžiąja dalimi tam pasitarnavo JAV dolerio kurso kritimas kitų valiutų atžvilgiu.

Didžiausių algų sostinės – taip pat Ciurichas ir Ženeva. Jiedu šiemet į trečiąją vietą nustūmė Kopenhagą, 2009 m. tituluotą atlyginimo dydžio lydere. Visgi Danijos sostinėje po mokesčių valstybei gyventojo kišenėje liktų mažiau nei Osle ar Sidnėjuje (Australija). Šveicarijos priežastis – geresni šalies BVP rodikliai nei praėjusio tyrimo metu. Kopenhagoje šį augimą „sukramtė“ 2 metus augusi infliacija. Danijos ekonomikai įtakos turėjo ir euro nuosmukis. Tuo tarpu Šveicarijos frankas dabar išgyvena aukso amžių.

Londone (22) prieš mokesčius gyventojų gaunamas atlyginimas yra 20 vietoje, dydžiu panašus į gaunamą Majamyje (JAV) ir Vienoje (Austrija). Maskvoje (41) gaunamos algos lygis mažai skiriasi nuo Taipėjaus (Taivanas), Singapūro ir Honkongo.

Taline (46) darbo užmokesčio dydžiai beveik nesiskiria nuo Prahos, Varšuvos ir Stambulo (Turkija). Vilnius pagal šiuos rodiklius – tik 52 vietoje. Jame ne ką geriau nei Bratislavoje (Slovakija), Dohoje (Kataras), Bogotoje (Kolumbija) ar Rygoje (55).

Mažiausi prieš mokesčius atlyginimai – Nairobyje (Kenija), Maniloje, Mumbajuje.

Daugiausiai sau leisti gali Ciuricho, Sidnėjaus ir Liuksemburgo (Liuksemburgas), Majamio ir Los Andželo (JAV) gyventojai. Jų perkamoji galia didžiausia tuo atveju, jeigu jie pirktų savo šalyje pagamintus produktus ir vietoje teikiamas paslaugas.

Maskva pagal šį rodiklį užima 37-ą, Talinas – 43-ą, Praha – 46-ą, Varšuva – 52-ą vietas.

Vilniaus ir Rygos padėtis dar prastesnė – jie atitinkamai dalinasi 54 ir 57 vietomis. Šios Baltijos šalių sostinės rodikliais yra panašios į Santjagą (Čilė) ir Buenos Aires (Argentina). Kijevas pagal šiuos paskaičiavimus – 68-as.

Gal vertėtų ir nenusivilti… Savo šalyje pagaminto „tipiško prekių krepšelio“ beveik neįperka Meksiko, Manilos, Nairobio ir Džakartos (Indonezija) gyventojai.

Visus tyrimo duomenis rasite UBS internetiniame puslapyje.

Šie rodikliai dar ne kartą keisis. Valiutų kursai tai kyla, tai leidžiasi. JAV doleris neseniai buvo smukęs kaip niekad žemai, vis daugiau kritikos sulaukia euras. Šių metų rugpjūtį Šveicarijos frankas buvo pasiekęs neregėtas aukštumas, o dabar yra vėl kiek „palengvėjęs“.
O kas bus rytoj?
Nerijus Drochneris

ARTVILNIUS mugės vadovė: šį renginį kuria entuziastai (Interviu)

ARTVILNIUS mugės vadovė: šį renginį kuria entuziastai (Interviu)

Lietuvos meno galerininkų asociacijos prezidentė Diana Stomienė, kuriai per tris mėnesius pavyko organizuoti renginį, 8000 kv. m. plote talpinsiantį 65 galerijas iš 17 valstybių, šiemet tikisi sulaukti 30 tūkst. ARTVILNIUS`11 lankytojų.

Maratonų sezonas įsibėgėja: 7 olimpinės čempionės patarimai bėgikams

Maratonų sezonas įsibėgėja: 7 olimpinės čempionės patarimai bėgikams

Maratono bėgimas tapo dažno miestiečio neatsiejama laisvalaikio dalis. Neseniai įvyko rekordinis bėgimas pajūryje, tačiau sparčiai artėja visa eilė draugiškų varžybų: gegužės 22d. sostinės gyventojai ir svečiai bėgs renginyje „We Run Vilnius”, birželio 12 d. estafetę perims Kauno maratonas, bėgikų renginius rudens pradžioje pratęs „Danske bank Vilniaus maratonas”. Planuojantiems bėgti, atletė, Olimpinių žaidynių medalio laimėtoja Elena Govorova skuba patarti, kaip tą daryti lengvai ir sėkmingai.

Išrink bėgimo dainai pavadinimą ir laimėk bėgimo batus

Išrink bėgimo dainai pavadinimą ir laimėk bėgimo batus

Po pusės metų darbo Radistai kartu su Justinu Jaručiu pristato specialiai bėgimo renginiui „Nike We Run Vilnius/DNB pusmaratonis“ sukurtą dainą. Pasak kūrėjų, naujoji daina – puikus bėgimo fonas, leidžiantis atsipalaiduoti, patikėti savo jėgomis ir kas kartą priimti vis naujus bėgimo iššūkius. Kūrinys kol kas dar be pavadinimo – jį sugalvoti ir išrinkti galimybė suteikta bėgimo entuziastams.

5 klausimai bėgikei Eglei Balčiūnaitei

5 klausimai bėgikei Eglei Balčiūnaitei, arba kaip pasiruošti geram startui?

Bėgimo takuose Eglė Balčiūnaitė jau nuo septintos klasės. Ilgas ir atkaklus darbas sportininkei šiandien duoda saldžių vaisių – ji džiaugiasi tokiais pasiekimais, kaip penktas rezultatas Lietuvos 800 m bėgimo stadione istorijoje, pagerintas nuo 1983 m. galiojęs 400 m bėgimo rungties Lietuvos rekordas, pirmosios lietuvių lengvaatletės, patekusios į Pasaulio uždarų patalpų čempionato rungties finalą, vardas.

Pristatomas bėgimo dainos pavadinimas ir vaizdo klipas

Pristatomas bėgimo dainos pavadinimas ir vaizdo klipas

Populiarieji „Radistai“ kartu su atlikėju Justinu Jaručiu pristato naują dainą „Run for no reason“. Pasak kūrėjų, dainos pavadinimas leidžia nuspėti apie ką ji: pagrindinis akcentas – bėgimas, kuris šiandien siejasi ne tik su sportu, bet ir su pačiu gyvenimu, iššūkiais, pasitikėjimu savimi. Dainai išskirtinumo suteikia faktas, kad ji kurta specialiai kaip bėgimo hitas, o jos pavadinimą išrinko gerbėjai.

Kodėl verta rinktis studijas Lietuvoje?

Kodėl verta rinktis studijas Lietuvoje?

Svajoji apie tarptautinę karjerą, tad net neabejoji, jog studijuoti vyksi į užsienį? Turime puikių naujienų – Lietuva – viena geriausių vietų siekti tarptautinės karjeros! „Ar galima Lietuvoje paruošti specialistą, siekiantį sėkmingos tarptautinės karjeros? Vienareikšmiškai taip,” – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Tarptautinių ryšių prorektorė Asta Radzevičienė, sutikusi pasidalinti mintimis apie studijų bei tarptautinės karjeros perspektyvas Lietuvoje. Kviečiame susipažinti!

Antanas Guoga: „Kaip Lietuvai laimėti iš Brexit?“

Antanas Guoga: „Kaip Lietuvai laimėti iš Brexit?“

Londono City‘is yra visos Europos Sąjungos finansinis branduolys. Per pastaruosius 30 metų City‘is augo ir plėtėsi. Šiandien čia – didžiausias pasaulio bankų, valiutų, kitų finansinių paslaugų centras. Tapti pasaulio finansų lyderiu Londono City‘čiui padėjo stabilumas, ilgaamžės tradicijos, patogi laiko juosta, jungianti JAV ir Aziją ir (!!!) buvimas viena iš Europos Sąjungos sostinių. Akivaizdu, kad dabar prasidės naujos pažadėtosios žemės paieškos.

„Sirenos“ kviečia patirti teatrą

„Sirenos“ kviečia patirti teatrą

Kaip ir kasmet rugsėjo pabaigoje Vilniuje prasidės tarptautinis teatro festivalis „Sirenos”. Antrajį dešimtmetį skaičiuojantis festivalis jau skelbia programą ir kviečia pažinti įdomų ir aktualų Europos teatrą. Rengėjai pirmiesiems bilietams į šių metų užsienio spektaklių programą siūlo 25% nuolaidą visą birželio mėnesį.