Search Results for: "Skylė"

Kodėl kai kurios spurgos turi skyles? (+receptas)

Kodėl kai kurios spurgos turi skyles? (+receptas)

Visame pasaulyje spurgų vardas žinomas vis kitu pavadinimu ir kita išvaizda – raitytos, apvalios, su skyle viduje, su glaistu, įdaru ar tiesiog tarsi pynė. Tačiau ar kada nors girdėjote, kad senovėje šių skanėstų kepėjai pamatė, kad kepant spurgas su skylute, išimtas viduriukas taip pat gali būti naudingas. Tokį spurgos variantą netgi pavadino spurgos skyle! Jos yra nedidelės, vieno kąsnio, o ir gaminamos identiškai, todėl siūlome vasarą užklydusius svečius pavaišinti būtent spurgos skylėmis.

„Skylė“ pavasarį pasitinka ypatingu lygiadienio koncertu

„Skylė“ pavasarį pasitinka ypatingu lygiadienio koncertu

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ kviečia visus drauge išsinerti iš žiemos rūbo, žengti į gyvybės bei veiksmo kupiną metų laiką ir kviečia į tradicinius pavasario lygiadienio koncertus: kovo 22 d. – Klaipėdoje, Dramos teatre, kovo 25 d. – Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, kovo 26 d. – Kaune, „Žalgirio“ arenos amfiteatre.

„Skylės“ nuoma už daugiau nei minimalus lietuvio atlyginimas

„Skylės“ nuoma už daugiau nei minimalus lietuvio atlyginimas

Užsienio spauda praneša apie labiausiai pervertintas nuomos kainas viename brangiausių Amerikos miestų Los Andžele. Norint išsinuomoti sau butuką angelų mieste, vidutiniškai teks pakloti 1600 dolerių. Internetinis portalas „Business Insider“ pateikė keletą neitin kainos ir kokybės santykį atitinkančių variantų – už nemenką sumą siūloma išsinuomoti labai jau varganai atrodančius „apartamentus“, o tiksliau – lovą juose. Visgi, turint galvoje, jog amerikiečių atlyginimai gerokai didesni už lietuvių, savo šalyje tikrai rastume dar labiau pervertintų „skylių“…

Grupės „Skylė“ nariai apdovanoti „Už nuopelnus Lietuvai“

Grupės „Skylė“ nariai apdovanoti „Už nuopelnus Lietuvai“

Liepos 6-ąją Valstybingumo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Aistei Smilgevičiūtei ir Rokui Radzevičiui (grupė „Skylė“) įteikė apdovanojimus – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalius.

Ar jauti pramogų nuovargį

Ar jauti pramogų nuovargį, arba „Juodosios džiaugsmo skylės“ efektas

Ar tau yra kada taip buvę – po darbo savaitės pagaliau vėl gali daryti ką nori, smagiai leisti laiką su savo draugais ir pažįstamais, bet šįkart tavęs tai kažkodėl visai netraukia? Arba traukia daug mažiau nei anksčiau – išsiilgtų pramogų laukimas tapo atskiestas keistomis vidinėmis abejonėmis ir prieštaravimais.

Ar Tu Jauti Pramogų Nuovargį? Gali Būti

Ar Tu Jauti Pramogų Nuovargį? Gali Būti, Kad Tai Dėl „Juodosios Džiaugsmo Skylės“ Efekto.

Ar tau yra kada taip buvę – po darbo savaitės tu pagaliau vėl gali daryti ką nori, smagiai leisti laiką su savo draugais ir pažįstamais, bet šįkart tavęs tai kažkodėl visai netraukia?

Mūsų galaktikos juodoji skylė įtrauks dujų debesį

Mūsų galaktikos juodoji skylė įtrauks dujų debesį

Mokslininkai pastebėjo, kad milžiniškas dujų debesis artinasi prie mūsų galaktikos centre esančios juodosios skylės, informuoja BBC. Nors jau žinoma, kad juodosios skylės į save siurbia viską, kas atsiduria netoliese, tai bus pirma galimybė tai stebėti. Manoma, kad Paukščių tako galaktikos juodoji skylė dujų debesį įsiurbs 2013 m.

„Tamstoje“ karaliavo A.Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ (Foto)

„Tamstoje“ karaliavo A.Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ (Foto)

Antradienio vakarą muzikos klube „Tamsta” karaliavo Aistė Smilgevičiūtė su grupe „Skylė”. Pastaraisias metais temos, kurių imdavosi grupė „Skylė“ savo kūryboje, buvo ganėtinai rimtos ir sudėtingos. „Tačiau kuo gilesni ir sudėtingesni išgyvenimai ruošiant rimtą programą, tuo labiau tai atlikus norisi atsipūsti ir nuveikti ką nors lengvai ir neįpareigojančiai“ , – sakė kompozitorius ir grupės vedlys Rokas Radzevičius.

Patriotiškas A. Smilgevičiūtės ir grupės Skylė koncertas (Foto)

Patriotiškas A. Smilgevičiūtės ir grupės Skylė koncertas (Foto)

Penktadienio vakarą klube „New York“ įvyko pakartotinis Aistės Smilgevičiūtės ir grupės Skylė koncertas, kuriame netrūko bundančio patriotiškumo, broliškumo ir gerų emocijų, kurias pripildė lyriškas A. Smilgevičiūtės balsas ir kariški Skylės gaudesiai. Tad albumo pavadinimas taikliai apibūdina, kam skirtas visas kelių metų darbas.

Kumpiu įdarytos bulvės

Kumpiu įdarytos bulvės

Bulves nuplaukite ir išskobkite vidų, t.y. išilgai bulvės padarykite „tuneliuką‘. Virkite pasūdytame vandenyje apie 5 min. Atvėsinkite ir nulupkite. Kiaulienos kumpį supjaustykite juostelėmis, susukite ir įdėkite į bulvėje padarytą skylę.

Išklokite skardą kepimo popieriumi, šiek tiek patepkite riebalais ir sudėkite įdarytas bulves. Pašlakstykite alyvuogių aliejumi, pabarstykite druska, pipirais ir kmynais. Kepkite iki 200 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje 25 min. Patiekite su kečupu.

Kaip meluoja Zodiako ženklai

Kaip meluoja Zodiako ženklai

Kodėl ir kaip meluoja skirtingi Zodiako ženklai ir kaip galima atskirti jų melą?

Pragaro vartai: didžiausių pasaulyje smegduobių dešimtukas

Pragaro vartai: didžiausių pasaulyje smegduobių dešimtukas

Tiek smegduobių dydis, tiek jų gylis gali būti stulbinantis. Nuo kelių šimtų metrų gylio ir net šimtų kilometrų skersmens. Tiesa, šie didingi gamtos paminklai miestų teritorijose nėra „laukiami svečiai“. Gamtoje atsirandančias topografines įgriuvas ar duobes sukelia didelio vandens kiekio pasišalinimas iš dirvožemio ar pamatinių uolienų.

Bereznikų smegduobė

Platėjanti smegduobė netoli Bereznikų (Rusija) pirmąkart užfiksuota 1986 metais, kai netoliese patošo (K2CO3) kasyklos vandeniui išplovus pamatines uolienas įgriuvo žemė. Ji nesunkiai gali „pasiglemžti“ šalia esančią geležinkelių liniją ir pastatus, tarp jų – ir druskos fabriką. Artimiausias gyvenamasis kvartalas – vos už 1 kilometro. Smegduobės ilgis – apie 80 metrų, plotis – apie 40 m, gylis – 200 m.

Ši duobė – nei didžiausia, nei giliausia, tačiau yra svarbi tarptautiniu mastu. 10 procentų viso pasaulio patošo išgaunama šioje srityje, o smegduobė ypatingai trukdo jo pasisavinimą.

Bimmaho smegduobė

Vieną iš labiausiai Bimos (Omanas) gyventojus stebinančių gamtos paminklų vilioja ir turistus. Beveik vandens parkas po atviru dangumi.

Didžioji žydroji skylė

Vos 97 metrų nuo Belizo miesto (Belizas), yra visiškai apvali 305 metrų skersmens ir 123 metrų gylio „Didžioji žydroji skylė“ (Great Blue Hole). Didelė povandeninė smegduobė driekiasi šalia Ambergris Caye salos Karibų jūroje.

Ši smegduobė – žinomiausias atolas Belizo barjeriniame rife. Mezoamerikos barjerinių rifų sistemai priklausančios įdubos susiformavo dar ledynmečio metu. Dabar tai narų-ekstremalų traukos centras.
Atolu vadinama žema žiedo formos koralų sala su viduryje esančia lagūna. Sausumos žiedo aukštis virš jūros lygio – vos keli metrai, o skersmuo – nuo kelių iki 90 km. Atolas susiformuoja iš nunykusios vulkaninės salos vietoje susidariusio rifo.

Gvatemalos smegduobė (2007)

Milžiniška pseudokarstinė įgriuva, kurios gylis siekė 100 metrų, Glatemalos sostinės neturtingųjų rajone 2007-ųjų vasarį pasiglemžė keletą namų. Tuomet žuvo mažiausiai trys žmonės. Žiniasklaidoje šis darinys neteisingai įvardijamas kaip smegduobė. Dėl tokių smarkių liūčių sukeltų nuošliaužų kalčiausia sena ir neprižiūrima lietaus kanalizacijos sistema, o ne gamta.

Gvatemalos smegduobė (2010)

Po tropinės audros „Agatha“ sukeltų liūčių 2010 metų gegužę Gvatemalos sostinėje stovėjęs 3 aukštų pastatas tiesiog prasmego į žemę. Geologų teigimu, nelaimė įvyko požeminio vandens srautams paplovus kalkakmenio klodus. Ši pseudokarstinė įgriuva buvo 21 m skersmens ir 60 m gylio.

Minėti reiškiniai Gvatemalos sostinėje gali ir toliau kartotis, kadangi netvarkingi vamzdynai ir toliau plauna vulkaninės kilmės uolienas, virš kurių ir įsikūręs miestas. Atsivėrusios karstinės įgriuvos viena nuo kitos nutolusios vos 2 kilometrus.

Mount Gambier

Mount Gambier, antras pagal dydį Pietų Australijos miestas, turintis unikalų kraštovaizdį. Čia apstu įdomių olų, vulkaninių kraterių, ežerų, kalkakmenių ir paslaptingų požeminių vandenų, požeminių smegduobių ir karstinių daubų. Vandens apsemti urvai ir daubos traukia smalsuolius iš viso pasaulio. Akvalangistų pamėgti Ewenso tvenkiniai, vienos iš trijų apsemtų kalkakmenio daubų šiose vietovėse. Į turistinius maršrutus taip pat įtraukti Piccaninnie tvenkiniai, Tantanoolos urvai, Umpherstono smegduobė ir Engelbrechto urvas, kuriuos galima ne tik pamatyti iš arti, bet ir juose paplaukioti.

Neskęstanti duobė

„Neskęstanti duobė“ (Neversink Pit), drėgna kalkakmenio duobė Alabamos valstijoje (JAV), atsivėrė dar 1998 m. Apie 15 m gylio duobė praminta „retų rūšių paparčių namais“. Paskutiniajame 20-ojo amžiaus dešimtmetyje ją įsigijo grupė urvų entuziastų, siekdami išsaugoti šį darinį ateities kartoms.

Velnio smegduobė

122 metrų gylio „Velnio smegduobė“ (Devil’s Sinkhole) Teksase (JAV) pirmą kartą aptikta 1867 metais. Šiandien tai nacionalinė gamtos istorijos vertybė, įtraukta į „National Natural Landmark“ sąrašą. Valstybės saugomas objektas yra gausiai lankomas turistų. Vasarą „Velnio duobė“ tampa daugiau kaip keturių milijonų Meksikos buldoginių šikšnosparnių (free-tailed bats) namais.
Šie vakarais palieka urvus iš skrenda maitintis. „Vakarinių viešnagių pas šikšnosparnius“ metu čia besilankantys turistai, matyt, šiuos įvykius vertina labiau nei pačią smegduobę kaip unikalų gamtos stebuklą.

Ik-Kilo senotas

Vandens mėgėjų pamėgtas Ik-Kilo senotas to paties pavadinimi eko-archeologiniame parke vos už 3 kilometrų nuo majų šventyklų miesto Čičen Ico Jukatano pusiasalyje, Meksikos teritorijoje. Šis karstinių ežerėlių tipas paplitęs Mezoamerikoje, susidarė lietaus vandeniui išplovus paviršinį klinčių sluoksnį ir susijungus su požeminiais urvais. Majai šias vietas laikė šventomis, tikėta, kad tai vartai į požeminę mirusiųjų karalystę. Dar vadinamame „Šventajame senote“ veši augalija, daug krioklių.

Žiemos parko smegduobė

1981-ųjų gegužę po rekordiškai mažo kritulių kiekio Floridoje (JAV) po miesto baseinu atsivėrė didžiulė „Winter Park“ smegduobė. Vos vienos dienos prireikė ir ji padidėjo iki 98 m skersmens ir 27 m gylio. Buvo paralyžiuotas automobilių importo verslas, sunaikintas baseinas, gatvių atkarpa. Smegduobė „prarijo“ ir dviejų aukštų namą. Įvykis, kuriame žmonės nenukentėjo, turėjo ir naudos. Tų metų vasarą šioje vietoje apsilankė daug turistų, imta prekiauti balionais, marškinėliais, ir maistu su minėto įvykio atributika.

Neapgyvendintuose Žemės toliuose atsirandančios smegduobės žavi unikaliu grožiu, tuo tarpu dėl miestuose prasiveriančių grėsmingų „skylių“ kaltos institucijos, nesugebančios pasirūpinti visuomenės saugumu.

Lietuvoje gamtos paminklo statusą turi „Geologų duobė“, „Jaronio karstinė įgriuva“, „Klevų duobė“, „Lapės Ola“, „Velykų duobė“, „Ievos duobė“, „Karvės Ola“, „Kruopio duobė“. Biržų rajone yra net trys smegduobių draustiniai – Karajimiškio, Kirdonių-Tatulos ir Kirkilų.

Stephen Hawking bando atsakyti į klausimus apie visatą „National Geographic Channel“ dokumentinėje laidoje „Genijus“

Stephen Hawking bando atsakyti į klausimus apie visatą „National Geographic Channel“ dokumentinėje laidoje „Genijus“

Kas aš esu? Kodėl aš esu čia? Ar mes esame vieni? Per daugelį metų mokslininkai ir išradėjai pasiekė didelių laimėjimų įvairiose mokslo srityse, tačiau neatsakytų klausimų vis dar yra. Naujas dokumentinių laidų ciklas „Genijus“ ir Stephen Hawking atskleis, jog kiekvienas iš mūsų gali lengvai suprasti didžiuosius žmonijos mokslo atradimus ir inovacijas.

Festivalis „Mėnuo Juodaragis“ - stebuklingas vasaros vainikas

Festivalis „Mėnuo Juodaragis“ – stebuklingas vasaros vainikas

Devynioliktasis savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“ šiemet vyks rugpjūčio 26-28 dienomis. Šventiškai pabaigti vasarą jis kvies įsikūręs naujoje erdvėje – Dūburio ežero saloje prie Antazavės, Zarasų rajone. Ilgametes tradicijas puoselėjantis nepriklausomas renginys atskleidžia gausios kultūrinės programos temą ir skelbia pirmuosius muzikos scenų dalyvius.