Search Results for: "Australija"

Per kiek laiko siunta pasieks Pietų Korėją

Per kiek laiko siunta pasieks Pietų Korėją, JAE, JAV ar Australiją?

Jei dvejojate ar siunta spės pasiekti artimuosius emigracijoje dar iki švenčių, tai į jūsų klausimus atsakys atliktas eksperimentas, kurio metu iš Lietuvos kartu su GPS įranga buvo išsiųstos 5 siuntos į D. Britaniją, JAV, Australiją, P. Korėją ir Jungtinius Arabų Emyratus.

Kino pusryčiai. Pasiruošimas „Didžiajam Getsbiui“: filmas „Australija“ (video)

Kino pusryčiai. Pasiruošimas „Didžiajam Getsbiui“: filmas „Australija“ (video)

Jau antra savaitė iš eilės „Kino pusryčiai“ aitriai kvepia spragėsiais. Galima būtų kaltinti kaimynų naktines fiilmų peržiūras, per kurias skamba visas sienas griaunanti, žinote, didžiųjų ekranų filmams būdinga muzika pagrindiniams herojams pagaliau atsidūrus vienam kito glėbyje, grįžus kam nors iš karo ir pan. situacijose.

Australija: koalos paskelbtos nykstančia rūšimi

Australija: koalos paskelbtos nykstančia rūšimi

Pirmadienį Australijos vyriausybė įtraukė koalas į nykstančių gyvūnų sąrašą keliuose rytiniuose šalies regionuose. Tai pranešė aplinkos apsaugos ministras Tonis Berkas (Tony Burke).

„Koalos yra Australijos simbolis, ir rajonai, kuriuose jos gyvena ir kur joms gali iškilti grėsmė, nebus urbanizuojami”, – sakė ministras. Anot dienraščio „The Sydney Morning Herald”, koalos paskelbtos nykstančia rūšimi Kvynslendo ir Naujojo Pietų Velso valstijose bei šalies sostinės Kanberos apylinkėse.

T. Berkas paaiškino, kad vyriausybės sprendimas priimtas atsižvelgiant į Mokslo komiteto saugomų rūšių klausimams rekomendaciją. Bet koalos nebus saugomos Viktorijos ir Pietų Australijos valstijose, kur jų skaičius taip išaugo, kad, anot ministro, gyvūnai puldinėja vieni kitus.

Duomenys apie koalų populiaciją skiriasi. Jų gali būti nuo 40 tūkstančių iki kelių šimtų tūkstančių, bet dėl klimato pokyčių, sausros ir šią rūšį atakuojančių bakterijų koalų vis mažėja, pažymi naujienų agentūra EFE.

Australija. Kur kengūrų dvigubai daugiau nei žmonių

Australija. Kur kengūrų dvigubai daugiau nei žmonių

Australijoje gyvena 20 milijonų žmonių ir 40 milijonų kengūrų. Melburno žmonės laimingiausi pasaulyje. Šalį dažnai siaubia sausros ir gaisrai, bet jos gamta ir kultūrinis paveldas tokie unikalūs, kad daugelis puoselėja svajonę čia apsilankyti ar gyventi.

Tėve mūsų

Tėve mūsų, kuris esi medyje (Australija, Vokietija, Italija, drama)

Likimas yra gamtos jėga. Kartais ji gausiai duoda, o kartais negailestingai atima… Kerinčiai graži drama „Tėve mūsų, kuris esi medyje“,…

Aplink pasaulį: ką žmonės valgo per dieną? (foto)

Aplink pasaulį: ką žmonės valgo per dieną? (foto)

Geros idėjos paleisti nevalia. Taip matyt nusprendė fotografas Peteris Menzelas, trejus metus keliavęs po pasaulį ir nuotraukose įamžinęs vietinių žmonių valgymo įpročius. Maždaug prieš metus publikavome straipsnį apie jo knygą „The Hungry Planet“, kurioje jis sudėjo nuotraukas su čia užfiksuotomis įvairių šalių šeimomis bei jų savaitės maisto daviniu. Dabar dienos šviesą išvydo naujas jo kūdikis, pavadinimu „What I Eat: Around the World in 80 Diets“. Čia smalsuoliai gali rasti įvairių tautybių bei profesijų atstovus bei jų dienos racioną. P. Manzelas daro prielaidą, jog tai, ką mes valgome, priklauso ne tik nuo mūsų šalies, kilmės, bet ir nuo profesijos. O jų yra pačių įvairiausių…

Populiariausios raudono vyno rūšys

Populiariausios raudono vyno rūšys

Raudoni vynai gaminami (kaip jau tikriausiai įtariate) iš raudonų vynuogių veislių. Vynas spalvą įgauna fermentacijos proceso metu sultyse palikus uogų sėklas ir odeles. Iš odelės išsiskiria taninas, cheminis junginys, nuo kurio priklauso vyno tekstūra ir rūgštumas, aitrumas.

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Dar visai neseniai manyta, kad žmonės nustojo vystytis labai seniai. Atsiradus galimybei ištirti genomą paaiškėjo, kad iš tiesų mūsų organizmas ir toliau keičiasi prisitaikydamas prie konkrečios aplinkos. Tačiau, pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. Žurnale „National Geographic Lietuva“ teigiama, kad atotrūkį panaikinti ir pranašumo žmonijai suteikti gali nauji moksliniai metodai ir technologiniai sprendimai – skaičiuojama, kad jau dabar Žemėje vaikšto apie 20 tūkst. kiborgų, t. y. žmonių, nešiojančių vienokius ar kitokius ypatingų gebėjimų suteikiančius implantus.

Praktika Australijoje: pažintis su pasaulio lietuviais

Praktika Australijoje: pažintis su pasaulio lietuviais

Vytauto Didžiojo Universiteto (VDU) absolventė, Gintarė Frišmantaitė, laimėjusi Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) bei Švietimo mainų paramos fondo (ŠMPF) skelbtą konkursą ir praktiką atlikusi Adelaidės lietuvių mokykloje tolimojoje Australijoje teigia, kad galimybė atlikti tarptautinę praktiką lituanistinio švietimo mokyklose, lietuvių bendruomenėse ir lituanistikos centruose užsienio šalyse, finansuojamoje iš LR biudžeto lėšų, yra nuostabi nauja patirtis, o tokios galimybės leidžia visapusiškai augti, įvertinti save, suprasti, kur reikia tobulėti, pažinti tolimiausiuose pasaulio kampeliuose įsikūrusius lietuvius. „Pažinimo, gyvenimiškos bei profesinės patirties niekuomet nebus per daug“, – teigia G. Frišmantaitė.

Kaip išsirinkti lėktuvo bilietus internetu?

Kaip išsirinkti lėktuvo bilietus internetu?

Kaip sėkmingai įsigyti lėktuvo bilietus internetu ir išvengti klaidų, kurios dar gali ir papildomai patuštinti pinginę, praktiškais patarimais dalijasi pigių skrydžių sistemos atstovė.