Now Reading
Gražūs nagai – jūsų puošmena

Gražūs nagai – jūsų puošmena

Gražūs nagai - jūsų puošmena

Jeigu pirmas žvilgsnis, susitikus nepažįstamąjį ar nepažįstamąją, krinta į batus, tai antras būtinai kris į rankas. Turbūt nenorėsite, kad pirmąjį įspūdį apie jus formuotų prieš dvi savaites darytas manikiūras ar nulūžinėję nagai. Gražūs ir tvarkingi nagai – moters vizitinė kortelė.

Deja, nuo dažno indų plovimo, skalbimo ir namų tvarkymo nagai tampa pažeidžiami, silpni ir lūžinėja. Patiriamas stresas ir vitaminų trūkumas taip pat dažnai atsispindi nagų būklėje. Tačiau nepaisant to, moterys bet kokiais būdais siekia turėti gražius ir išpuoselėtus nagus.

Vitaminai ir mineralai tavo nagams

Mūsų nagai – tai negyvos keratino ląstelės. Nagas per mėnesį paauga vidutiniškai 3 mm, tačiau daug kas priklauso nuo moters amžiaus ir mitybos įpročių. Jeigu jūs vartojate mažai vitaminų ir mineralų, jūsų nagai gali pradėti lūžinėti, sluoksniuotis, pagelsti, suminkštėti, įtrūkti, pradėti banguotis ir t.t. Tinkama mityba – pirmas žingsnis link sveikų ir stiprių nagų, todėl į savo racioną būtinai įtraukite kuo daugiau vitaminų ir mineralų.

Kad nagai būtų stiprūs ir greičiau augtų, vartokite maisto produktus, kuriuose yra vitamino A ir B, pavyzdžiui, daugiausia vitamino A yra daržovėse: morkose, moliūguose, pomidoruose, kopūstuose, špinatuose, brokoliuose, taip pat kepenėlėse, kiaušinyje, grietinėje bei sūryje, vitamino B – grūduose bei kruopose, mėsoje, piene, riešutuose, mielėse.

Nago tvirtumui ypač svarbus kalcis, kuris yra rupaus malimo miltuose, kopūstuose, žemuogėse, kriaušėse, slyvose, piene bei jo produktuose ir kt. Vitaminas E yra labai svarbus antioksidantas, saugantis nagus nuo laisvųjų radikalų žalingo poveikio ir slopinantis daugelio kenksmingų medžiagų poveikį nagams, todėl, norint apsaugoti nagus, reikėtų vartoti įvairius augalinius produktus (grūdų produktus, salotas, kopūstus), augalinius aliejus, mėsą , kepenis, kiaušinius, pieno produktus.

Geležis labai svarbi nago struktūrai ir formai, cinkas padeda taisyklingai formuotis nagams, siera būtina nago susidarymui, stabdo uždegimo procesus, todėl labai svarbu kuo dažniau vartoti tokius maisto produktus, kuriose gausu šių mineralų.

Gražūs nagai per 20 minučių

Kartais išlaikyti gražius ir sveikus nagus nepakanka vien pakeisti mitybos įpročius ir laukti rezultato, todėl skirkite šiek tiek laiko jų puoselėjimui ir atlikite keletą nagus stiprinančių ir maitinančių procedūrų:

  • kelis kartus per savaitę pašildykite ricinos aliejaus ir laikykite jame nagus 15-20 min., o retkarčiais palepinkite juos parafino vonelėmis – ši procedūra ypač efektyvi, todėl jau po pirmo karto jūsų rankos suminkštės, oda atgaus drėgmės balansą, o nagams bus suteikta didelė dozė maitinančių medžiagų.
  •  sustiprinti nagus ir atgauti jų natūralų blizgesį padės vitamino C vonelė: kas 3-4 dienas išspauskite šiek tiek citrinos sulčių ir pamirkykite nagus 15-20 min., po procedūros gausiai patepkite rankas riebiu rankų kremu, užsidėkite vilnones pirštines – kol kremas įsigers į rankų odą ir nagus, turi praeiti nemažiau 30 min.;
  • kartą per savaitę pasidarykite rankų masažą su gydomaisiais bei maitinamaisiais kremais ar aliejais, procedūrą atlikite 10-15 min., po procedūros galite užsidėti vilnones pirštines ir leisti kremui ar aliejui labiau įsigerti. Ši procedūra suintensyvina jūsų rankų kraujotaką, rankų oda tampa švelnesnė ir minkštesnė, o nagams suteikiama daugiau drėgmės bei maitinančių ir puoselėjančių medžiagų.

Manikiūras – kada ir koks?

Paskutinė žingsnis link gražių nagų – manikiūras. Jį galite pasidaryti pačios arba kreiptis į specialistus – svarbiausia, kad odelė aplink nagus būtų sutvarkyta, o nagai kruopščiai nulakuoti.

Ir paskutinis etapas – tinkamos spalvos pasirinkimas atitinkamai progai – juk neisite į white tie aprangos kodo vakarėlį su neoniniais šviesoje spindinčiais nagais, tiesa? Tad spalvos pasirinkimas priklauso nuo to, kur ruošiatės eiti.

Darbe labiausiai tinka neutralios spalvos, žemės atspalviai bei pastelinės spalvos (aišku, tinka ir sodri raudona spalva bei visi jos atspalviai, bet šių spalvų pasirinkimui galioja viena taisyklė: nagų lako spalva turi derėti su garderobu, jį papildyti, o ne pjautis), tačiau jeigu eisite į vakarėlį, galite nustebinti auksiniais, sidabriniais atspalviais, spindinčiais tonais ar labai ryškiomis spalvomis, ypatingomis progomis (tokiomis kaip vestuvės, pobūviai ir kt.) labiausiai tinka prancūziškas manikiūras (pastarasis tinka visomis progomis ir prie bet kokio makiažo), perlamutrinės, pastelinės spalvos ar bespalvis lakas. Be abejo, į aukšto lygio vakarėlį galima ateiti su ryškia ir sodria nagų lako spalva, tačiau manikiūras turi būti tobulai nepriekaištingas.

Jeigu jūsų galimybės leidžia naudotis specialisto paslaugomis, galite išbandyti įvairų manikiūrą, pavyzdžiui, saulėtą manikiūrą, kurio metu naudojami tik natūralūs drėkinantys komponentai, pašalinama sausa ir šiurkšti oda, ji pamaitinama ir suminkštinama, taip pat karštą manikiūrą, kurio metu rankos laikomos karštoje vonelėje su specialiais aliejais ir ekstraktais, kurie ne tik puoselėja rankų odą, bet ir sutvirtina, pamaitina ir sudrėkina nagus, bei SPA manikiūras – procedūros metu atliekamas rankų minkštinimo ir drėkinimo seansas, šveitimas, maitinimas natūraliu vitaminu E, alijošiumi ir keramidais.

Akrilas , gelis ir porcelianas – XXI amžiaus stebuklas nagams

Nagų priauginimas – tai dirbtinis nagų pailginimas specialiomis nagų priauginimo priemonėmis. Šiuo metu Lietuvoje naudojama keletas įvairių priauginimo būdų – akrilas, gelis, porcelianas, įvairūs audiniai, kuriais padengiamas nagas.

Nagų priauginimas buvo sukurtas toms moterims, kurios negali pasidžiaugti natūralių nagų sveikata ir grožiu, tačiau ilgainiui priauginimą pradėjo rinktis ir tos moterys, kurios negali tiek daug laiko skirti nagų priežiūrai – nagų lakas ant akrilinių, gelinių ar porcelianinių nagų laikosi žymiai ilgiau nei ant savųjų ar priklijuojamų, o pas specialistą nago korekcijai reikia eiti tik kas 2-3 savaites. Be to, nagai gali būti įvairios formos, ilgio, dekoruoti piešiniais ir blizgučiais ar tiesiog įmantriai nulakuoti, o svarbiausia – jie visada atrodo tvarkingai.

Priauginamų nagų minusai

Kita vertus, priauginami nagai turi ne tik pliusų, bet ir minusų. Juos nerekomenduojama prisiauginti silpnų, suskeldėjusių ir pažeistų nagų savininkėms, nes priauginimo procesas ir priaugintas nagas pažeidžia natūralių nagų struktūrą ar net gali sukelti grybelinę infekciją.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Visgi jei esate nepatenkintos savo nagais ir norite greito efekto – akrilinius, gelinius ar porcelianinius nagus rinkitės tik išimtinais atvejais. Patartina, norint išvengti susirgimo grybeliu galimybės, nuolat laikyti rankas preciziškai švarias, ypač aplink nagus.

Priauginami nagai, kokius rinktis?

Jei nežinote, ką rinktis: akrilą, porcelianą ar gelį, žinokite – akrilas tinka tvirtiems, kietiems nagams, o gelis – silpniems ir lūžinėjantiems. Šiuo metu Lietuvoje atsiranda porcelianinių nagų priauginimo tendencija, kai nagams priauginti naudojamas ir akrilas, ir gelis, tiksliau, sujungiamos pagrindinės šių medžiagų savybės. Šią technologiją gali rinktis visos norinčios, nepriklausomai nuo nagų tipo.

Priaugintiems nagams būtina speciali priežiūra, kitu atveju jie nebeatliks savo estetinės funkcijos ir praras prekinę išvaizdą. Kad to išvengtumėte, atlikdamos namų ruošos darbus, visuomet mūvėkite pirštines, venkite nagų kontakto su cheminėmis plovimo, skalbimo, šveitimo ir kt. priemonėmis, rankas visuomet kruopščiai nusausinkite, kad neliktų drėgmės, naudokite tik tokį nagų lako valiklį, kurio sudėtyje nėra acetono.

Taip pat nenaudokite priaugintų nagų kaip įrankių kam nors pasukti, pastumti ar pan., būkite toliau nuo ugnies, nes jie labai degūs ir visuomet, kai tik atsiranda poreikis, atlikite nago korekcijas – nulūžę ar ataugę nagai toli gražu nėra patrauklūs.

Atsiminkite: nagų būklę lemia daugelis veiksnių, nuo kurių galite apsisaugoti pačios, pavyzdžiui, plaunant indus, užsidėkite pirštines, kuo rečiau naudokite lako valiklį ir nagų laką, gerkite kuo daugiau vandens ir valgykite kuo daugiau daržovių ir vaisių ir t. t. Visgi jeigu išbandėte viską, bet niekas nepadėjo, būtinai kreipkitės į specialistą, nes nagų būklė dažnai liudija apie įvairias ligas.

Ir pabaigai: nagai – tai jūsų aksesuaras, todėl pasirūpinkite, kad šis aksesuaras jus puoštų, o ne atvirkščiai!

                                                                                                                              Nina Ivanova

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top