Now Reading
Kubilas – japoniškos pirties alternatyva

Kubilas – japoniškos pirties alternatyva

Kubilas - japoniškos pirties alternatyva

Šlapdribingi ankstyvo pavasario vakarai neretai kiekvieną iš mūsų prikausto prie sofos, arbatos puodelio ir kino filmo ar knygos puslapių. Tačiau galimas ir kitoks scenarijus, kur pojūčiai aštresni ir egzotiškesni: žvaigždėtas dangus, lengva dulksna ant nuogų pečių, garuojantis kubilas ir gera kompanija. Pabandom?

Pradžių pradžia 

Kubilininkystės tradicijos apima šimtmečius, tačiau anais laikas kubilas buvo naudojamas įvairiausių skysčių kaip pavyzdžiui, vyno ar kitų alkoholinių gėrimų laikymui. Šie kubilai, arba kitaip, statinės buvo nepaprastai svarbūs geram vyno ar konjako skoniui. Ilgainiui kubilo panaudojimo galimybės evoliucionavo. Tai ką mes vadiname kubilu, kitame pasaulio krašte – Japonijoje, yra vadinama ofuro (arba furo). Ofuro arba kitaip japoniška pirtis yra pirties tipas, kilęs ir labiausiai paplitęs Japonijoje. Būtent mūsiškiai kubilai yra japoniškų pirčių atmaina. Prieš tris metus tuomet dar studentui Ignui Tiškevičiui kilo idėja pasigaminti mobilų kubilą, kuris neilgai trukus taip išpopuliarėjo pažįstamų tarpe, kad ėmėsi verslo idėjos ir pasiūlė šią paslaugą Lietuvos rinkai. 

Jis buvo vienas iš pirmųjų, iki tol mobilų kubilą turėjo tik dar vienas entuziastas Kaune. Nors Lietuvos turizmo sodybose ar privačiuose namų ūkiuose gerai paieškojus buvo galima aptikti ir stacionarių kubilų. Verslininku tapęs I. Tiškevičius pirmuosius metus prisimena su itin džiugia šypsena: ,,Buvau vienas pirmųjų pasiūlęs būtent mobilaus kubilo paslaugą, tad pirmąjį rudenį, žiemą ir pavasarį su kubilu aplankiau įvairiausius Lietuvos kampelius…“

Kas jis, tas kubilas?

Ofuro arba kubilas – tai nedidelė medinė statinė su karštu vandeniu. Savaime suprantama, jog čia kaitinamasi ne oru ar garais, tačiau karštu vandeniu. Tai ir yra pagrindinis ofuru skirtumas nuo kitų pirčių tipų. Tiek japonai, tiek mūsiškiai lietuvaičiai kubilą naudoja ne prausimuisi, bet susišildymui bei maloniam laiko praleidimui ar poilsiui.

Kubile kaitinamasi atsisėdus arba pusiau atsigulus, priklausomai nuo kubilo dydžio, jame telpa nuo 3 iki 9 žmonių. I. Tiškevičiaus pagamintame kubile telpa 7 žmonės. Kubilo gamybai panudotas Sibiro maumedis, mat ši medžiaga yra itin patvari, atsparesnė vandeniui. Kubilas dažniausiai yra statomas po atviru dangumi. Tad kubilo nuomos kompanija šį malonumą teikiantį daiktą gali atgabenti į bet kurią vietą, šalia kurios yra vandens telkinys arba tiesiog galima gauti vandens. Žiemą kubilo kūrenimas užtrunka apie 4 valandas, vasarą – kiek trumpiau. 2500 l talpos kubilas įkaitinamas iki 42-43 °C.

Kuo blogesnis oras, tuo kubile smagiau 

Drėgni ir dulksnoti pavasario, lietingi ir vėjuoti rudens, žvarbūs ir šalti žiemos, vėsūs ir gaivinantys vasaros vakarai – ideali proga pasinaudoti šia aktyvaus poilsio forma. Kaip teigia kubilo malonumų žinovas I. Tiškevičius, kuo gamta krečia didesnes išdaigas, tuo kubile pojūčiai malonesni ir įspūdingesni.
Tai tiesa! Patogiai įsitaisius natūralios medienos kubile gali kvėpuoti grynu oru, kūnui – maloniai šilta, danguje – sezoninio klimato atspindžiai. Galite gerti jazminų arbatą, gaivintis šaltu alumi ar mėgautis kvapniuoju karštu vynu. Malonumas ir atsipalaidavimas garantuoti!

Kubilas ypač populiarus tampa per mūsų nacionalines šventes, tačiau bene populiariausia ši pramoga tampa žiemos švenčių laikotarpiu. Tik įsivaizduokite – naujus metus sutinkate pusnuogiai šiltame vandenyje, kuomet aplink baltos pusnys, o viršum galvų – margaspalviai fejerverkai! Tačiau ne ką mažesnis kubilo populiarumas ir kitose metų šventėse, kaip Joninių ar vestuvių puotose.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Gera kompanija ir puiki sveikata

Kubilo malonumais gali mėgautis visi: nuo mažų ir pasiutusių vaikučių iki streso iškankintų karjeristų. Vis dažniau kubilu susidomi didmiesčių gyventojai. Kubilas puikiai ,, nuramina” rūpesčių, streso, greito gyvenimo tempo įtakotus žmones.

Medikų teigimu, kubilo procedūra turi profilaktinį poveikį nuo slogos, gripo, padeda sergant reumatu, nervų ir širdies – kraujagyslių ligomis, medžiagų apykaitos sutrikimais. Tiems, kurie turi kiek jautresnę širdį, patartina širdies plotą laikyti virš vandens. Kubilas ne tik suteikia poilsio ir relaksacijos minutes, bet ir atstato jėgas, suteikia terapinį poveikį bei puoselėja grožį.

Maudantis kubile atsiveria odos poros ir taip lengviau sugeriamos gydomosios medžiagos esančios kremų ar aliejų sudėtyje. Oda lengviau kvėpuoja, įgauna skaisčią spalvą. Galima naudoti eterinius aliejus, kurie mažina įtampą bei sukuria malonią atmosferą. Taigi, nesvarbu ar linksminsitės su būriu draugu ar šeimos rate, kubilo vanduo nuplaus Jūsų nuovargį ar psichologinį diskomfortą bei suteiks naujų bendravimo ir ilsėjimosi įspūdžių.

Akvilė Žusinaitė

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top