Now Reading
Stalo futbolo turnyre triumfavo lietuviai

Savaitgalį Vilniuje, FOOS-IN treniruočių centre įvyko tarptautinis Pro Tour kategorijos stalo futbolo turnyras FOOS-IN Open, prie Roberto Sport stalų pritraukęs net 64 šio sporto entuziastus iš 6 šalių.

Be gausaus svečių iš Lenkijos, Rusijos ir netgi Maroko būrio, šis turnyras ypatingas tuo, jog jame pirmą kartą susirungė visų Baltijos šalių sportininkai: jame debiutavo stipriausi Estijos ir Latvijos žaidėjai, iki šiol neturėję tarptautinių turnyrų patirties.

Penktadienį buvo surengtos dvi rungtys: pradedančiųjų dvejetai bei D.Y.P., kur poros žaidimui buvo parinktos burtų kelių. Pradedančiųjų dvejetus užtikrintai laimėjo šešiolikmečiai FOOS-IN stalo futbolo klubo auklėtiniai Rapolas Jamontas bei Donatas Radomskis, visos rungties metu nesuklupę nė karto bei už nugaros palikę antrąją vietą užėmusius Joną Navaką su Justu Ramanausku. D.Y.P. rungtyje iš 14 komandų stipriausi buvo Mantas Motieka su Krisu Wachowiaku iš Lenkijos.

Šeštadienį prasidėjo sportinės rungtys. Atviruose vienetuose pirmojoje vietoje liko Lenkijos stalo futbolo žvaigždė Marcinas Snopkowskis, finale po 5 setų kovos įveikęs savo tautietį Dariuszą Ludwiczaką. Trečiąją vietą laimėjo rusas Jurijus Žukas, nugalėjęs lietuvį Dominyką Žilėną.
Moterų dvejetus laimėjo lietuvės Gabrielės Arvasevičiūtės bei rusės Aleksandros Krasnitskajos duetas finale įveikęs Eglės Vaicekauskaitės ir Irinos Žuk komandą. Jaunių dvejetuose vėl nesustabdomi buvo R. Jamontas su D. Radomskiu finale nugalėję Joną Sideravičių su Kasparu Siudika.

Šeštadienio vakarą buvo surengtos ir pramoginės D.Y.P. bei mišrių porų rungtys, kurias laimėjo atitinkamai D. Ludwiczakas su M. Melnyczoku bei G.Arvasevičiūtė su M.Snopkowskiu.

Sekmadienio ryte prasidėjo atvirų dvejetų rungtis, atnešusi nemažai staigmenų. Pusfinalyje su stipriausia Lenkijos pora M. Snopkowskiu bei K. Wachowiaku susigrūmę lietuviai Domas Petronis su Arnu Basčiu netikėtai net 3:0 nugalėjo turnyro favoritus, kurie galų gale turėjo tenkintis trečiąja vieta.

Neįtikėtinai apsigynę nuo Lenkijos rinktinės kapitono atakų pusfinalyje, finale lietuviai gan lengvai sutriuškino J. Žuko ir G. Arvasevičiūtės komandą ir tapo pirmaisiais lietuviais, laimėjusiais atviroje sportinėje kategorijoje tarptautiniame turnyre. Moterų vienetuose čempione tapo rusė A. Krasnitskaja, įveikusi G.Arvasevičiūtę, kuri tapo daugiausiai prizinių vietų pelniusia turnyro dalyve.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Jaunių vienetų finale J. Sideravičius atsirevanšavo R. Jamontui už pralaimėjimą šeštadienį. Atvirų dvejetų čempionas D. Petronis turėjo tenkintis tik trečiąja vieta tarp jaunių.

Turnyro svečiai iš kaimyninių šalių gyrė naująjį FOOS-IN stalo futbolo klubą, tvirtino tokio lygio treniruočių centrų savo šalyse neturį, todėl pagrįstai pavydi Vilniečiams, kurie gali treniruotis ant skirtingų aukščiausio lygio futbolo stalų kasdien nuo antradienio iki šeštadienio nuo 17:00 iki 23:00.

Spalio 15-17 dienomis FOOS-IN stalo futbolo klube bus surengtas Lietuvos stalo futbolo čempionato etapas ant Garlando stalų, o gruodžio 17-19 dienomis čia įvyks dar vienas tarptautinis Pro Tour stalo futbolo turnyras and Roberto Sport stalų, kuriame tikimasi sulaukti dar didesnės dalyvių gausos.