Now Reading
Trumpiausią metų naktį Kuršių marias papuoš „Švyturio Joninių nakties regata”

Trumpiausią metų naktį Kuršių marias papuoš "Švyturio Joninių nakties regata"

Vienintelė naktinė Klaipėdoje rengiama „Švyturio Joninių nakties regata” startuos trečiadienį, birželio 23 d. 21:30 val. ties „Memelio miesto” krantinėmis, o regatos apdovanojimų ceremonija ir vakaronė bus surengta „Švyturio menų doke” per pačias Jonines, birželio 24 d. nuo 20 val. vakaro.

Pernai pasiūlyta naktinės regatos idėja prigijo ir tapo viena originaliausių sezono regatų. 2009 m. sportinėje „Švyturio Joninių nakties regatos” grupėje nugalėjo jahcta „Baraka”, o laisvojoje grupėje pirmąją vietą užėmė jachta „Blue Bird”. Tikimasi, jog šiais metais regatoje startuos ne mažiau kaip 20 jachtų iš Klaipėdos, Mingės, Nidos, Vilniaus ir Kauno.

Pagrindinis regatos išskirtinumas – startuojama Joninių vakarą, o finišuojama paryčiais, priklausomai nuo vėjo. „Švyturio Joninių nakties regatos dalyviai” turi galimybę ne tik pakovoti dėl prizų, bet ir pasigrožėti trumpiausios nakties saulėlydžiu, saulėtekiu ir nuostabia Kuršių Nerijos gamta.

„Joninių naktį dauguma lietuvių kūrens laužus ir nesėkmingai naršys pamiškes ar pievas ieškodami paparčio žiedo. Klaipėdiečiai buriuotojai žino, jog ieškoma ne ten – juk senosios kuršių legendos byloja, jog stebuklingo žiedo reikia ieškoti būtent Kuršių mariose”, – juokauja regatos rengėjai.

Vienas svarbiausių „Švyturio Joninių nakties regatos” rengėjų tikslų – padaryti varžybas įdomias ne tik sportininkams, bet ir paprastoms šeimų ar draugų įguloms.. Jonų arba Janinų dalyvavimas jachtų įgulose suteikia ir tam tikro pranašumo perskaičiuojant jachtų lenktyninius balus, o gražia regatos tradicija tapo ir pusryčiai, kuriais vaišinami visi po bemiegės nakties finišavę buriuotojai.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Parama Joninių naktį vykstančiai regatai – tai sudėtinė „Švyturio” įmonės paramos Klaipėdos bendruomenei dalis. Tarp aludarių remtų Klaipėdos įvykių – Jūros šventė ir „Tall Ship Race‘s Baltic” finišas Klaipėdoje, Kuršių marių regata, miško atsodinimo ir kopų išsaugojimo akcija Smiltynėje, Klaipėdos Senamiesčio gaivinimo programa.