Vasaros festivaliai — muzika po atviru dangumi (anonsas)

Jei tik oras puikus, dažniausiai renkamės laisvalaikį su draugais gamtoje, o jei norime judresnių pramogų, renkamės muzikos koncertus! Vasara yra puikiausias metas, kada galima suderinti abu šiuos dalykus ir gauti dar daugiau. Taip, tai — festivaliai. Draugai, linksmi nepažįstamieji, gera muzika ir grynas oras.

Trumpai apžvelgsime populiariausius festivalius po dangumi Lietuvoje ir užsienyje, nes vasarą prasiplečia ne tik pramogų amplitudė, bet ir  erdvės didesnės, taigi belieka tik pasirinkti kryptį ir leistis į nuotykius!

Populiariausi lietuviški festivaliai

Pažaislio muzikos festivalis

Kada: gegužės 30—rugpjūčio 29  dienomis.
Kur: Pažaislis, Kaunas.
Kaina: bilietų kainos priklauso nuo koncerto, ieškokite visose „Tiketa“ kasose.

Triumpai: skirtas Lietuvos Nepriklausomybės jubiliejui. Svečiai turės galimybę išgirsti įvairios muzikos nuo Baroko iki šių laikų populiariosios, nuo aistringų flamenko ritmų iki užliūliojančios romantikos.
Informacija: www.pazaislis.lt.

Folkloro ir sunkiosios muzikos festivalis „Kilkim Žaibu“

Kada: birželio 11—12 dienomis.
Kur: Lūkšto ežeras, Varniai, Žemaitija.
Kaina: 90 Lt.
Kas groja: „Inquisitor“ (Lietuva), „Destroyer 666“ (Autralija), „Primordial“ (Airija), „Nocturnal Mortum“ (Ukraina) ir dar daug kitų panašaus žanro atlikėjų.

Trumpai: yra privalomas viems sunkiosios muzikos gerbėjams. Tik šiame festivalyje už sąžiningą kainą turėsite galimybę išgirsti sunkiausius ir tamsiausius užsienio bei Lietuvos atlikėjus.
Informacija: www.kilkimzaibu.com.

Kristupo vasaros festivalis


Kada: birželio 24—rugpjūčio 31 dienomis.
Kur: Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčia, Vilniaus mokytojų namų kiemas, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemas, Šešuolėlių dvaras, Bistrampolio dvaras, Molėtų Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia bei Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia.
Kaina: priklauso nuo koncerto, ieškokite bilietai.lt kasose.
Kas groja: „Royal String Quartet“, „Tomas Leiburas Orchestra“, Antonio Di Cristofano, „Voices Unlimited“, Giedrė Kilčiauskienė, „Masako Ezaki“, „Kaskados“, Samuel Kummer, Donatas Katkus ir daug kitų.

Trumpai: Maestro Donato Katkaus inicijuoti vasariniai festivaliai patiks visiems, nes tik čia rasi visko: nuo simfoninės muzikos ir romantiškosios „bosa novos“, o koncertai vyks įvairiose vietose: nuo dvarų iki bažnyčių. Čia kiekvienas gali atrasti savo mylimus garsus.
Informacija: www.kristupofestivaliai.lt.

Muzikos ir meno festivalis „Be2gether“

Kada: birželio 25—27 dienomis.
Kur: Norviliškių Pilis.
Kaina: 140 Lt.
Kas groja: „Epmire Of the Sun“, „Skunk Anasie“, „Roots Manuva“, „WhoMadeWho“, „Skamp“, „Poliarizuoti Stiklai“, „Bix“, „Baltic Riddim“, „Avaspo“ ir dar daug kitų.

Trumpai: yra didžiausias Lietuvoje ir, kol kas, vienintelis savo programa prilygstantis didiesiems Europos festivaliams. Tik dėl šio festivalio svečiai turėjo galimybę išgirsti tokius pasaulinio garso atlikėjus kaip „Gogol Bordelo“. Festivalio metu galėsite: pažiūrėti „Gyčio Ivanausko Teatrą“, sudalyvauti „Budzma“ projekte, turėsite galimybę mėgautis lauko pirtimis, išbandyti egzotiškus masažus, sudalyvauti vestuvėse, pamatyti molinį „Be2gether“ miestą.

Svarbu:  Festivalis vyksta Lietuvos—Baltarusijos pasienyje, tad nepamirškite pasiimti paso.
Informacija: www.b2g.lt.

Bliuzo festivalis „Bliuzo Naktys“

Kada: Liepos 2—3 dienomis.
Kur: Lūkšto ežeras, Varniai, Žemaitija.
Kaina: 50 Lt.
Kas groja: Billy Gibson, JT. Lauritsen su grupe „The Buckchot Hunter“, „Crossfire“, „Boogie Boys“, Brian Cober“ ir daug kitų.

Tumpai: festivalis yra vienas seniausiai vykstančių renginių atvirame ore. Be muzikos, „Bliuzo naktys“ turi savo gilias tradicijas: popietinis futbolo turnyrą, žuvienės valgymą ir pan. Šiame festivalyje bliuzo ritmais galės mėgautis ne tik bliuzo gerbėjai, bet ir visi tie, kurie yra atviri gerai, gyvai atliekamai muzikai.
Pasirenk: „Bliuzo naktų“ festivalio himnas dar ilgai skambės tavo galvoje.
Informacija: www.bliuzonaktys.lt.

Elektroninės muzikos festivalis „Tundra“

Kada: liepos 2—6 dienomis.
Kur: Avilio ežero pusiasalis, Zarasų rajonas.
Kaina: kol kas 84 Lt, bet bilietai brangs.
Kas groja: keturios skirtingos scenos, kuriose pasirodys „Techstylism“, „Metro Promo, „Tranceformers“, „Arkona Creation“, „Swamp Tales, „Klusadaba“,  „Ammo“ ir daug kitų.

Trumpai: „Tundra“ — magiškas festivalis po atviru dangumi. Jo rengėjai kiekvienais metais pasistengia ne tik surinkti pačius geriausius ir įvairiausius elektroninės muzikos atlikėjus, pateikti papildomų pramogų, bet ir pasamdyti gerus dekoratorius, kurie visą festivalio erdvę paverčia magiška. Be muzikinių pasirodymų vyks performansai, seminarai, paskaitos ir veiks įvairios krautuvėlės.
Informacija: www.tundrafestival.lt.

Bardų muzikos festivalis „Akacijų Alėja“

Kada: liepos 10 dieną.
Kur: Kulautuva, Kauno rajonas.
Kas groja: Andrius Mamontovas, Aidas Giniotis, Gytis Paškevičius, Vytautas V. Landsbergis, Gediminas Storpirštis ir daug kitų.

Trumpai: patiks tiems, kuriems patinka dainuojamoji poezija ir jos nuotaika, beje, ne kiekvieną dieną gali pamatyti A. Mamontovą grojantį akustiškai.
Informacija: www.akacijualeja.lt.

Radikalios muzikos festivalis „Velnio Akmuo“

Kada: liepos 16—18 dienomis.
Kur: Anykščiai.
Kaina: 130 Lt.
Kas groja: „Deicide“, „Mayhem“, „Tankkard“, „Battalion“, „Nightmare“, „Devious“ ir daug kitų.

Trumpai: „Velnio Akmuo“ labiausiai išgarsėjo, kai praeitais metais į savo festivalį pakvietė groti legendinius brazilus „Sepultura“. Suprantama, šiais metais organizatoriams buvo itin didelis spaudimas pateisinti gautą gerą vardą, tačiau jiems tai puikiai pavyko, nes šių metų grupės nenusileidžia savo gerumu. Festivalis — puiki atsvara masinėms kultūroms ir tiks visiems, ieškantiems geros alternatyvios muzikos.
Informacija: www.devilstone.net.

Ekstremalios muzikos, sporto ir menų festivalis „Džiunglės“

Kada: liepos 30—rugpjūčio 1 dienomis.
Kur: Tarzanijos parkas, 2 km nuo Alytaus.
Kas groja: „Uncle Meat and the Highway Children“, „M*E*S“, „Nine Eleven“ ir daug kitų.

Trumpai: festivalyje bus ekstremalaus sporto ir menų. Patiks „Zoofest“, lietuviškų pankroko/roko festivalių ir ekstremalumo gerbėjams.
Informacija: www.dziungles.com.

Roko muzikos festivalis „Roko Naktys“

Kada: rupgjūčio 6—7 dienomis.
Kur: Zaraso Sala
Kaina: 70 Lt.
Kas groja: „Lapko“, „Sonic Syndicate“, „Bedwetters“ ir daug kitų.

Trumpai: „Roko Naktys“ dar visai neseniai iš Platelių persikėlė į Zaraso salą. Tai — puikus renginys atvirame ore, vasarai jau artėjant į pabaigą. „Roko Naktyse“ kiekvienais metais groja lietuviški roko pionieriai ir naujokai, bei karščiausi užsienio atlikėjai. Festivalį vainikuoja geriausių roko grupių istorijoje projektai, pavyzdžiui, „AC/DC project“.
Informacija: www.rocknights.lt.

Populiariausi užsienio festivaliai

Muzikos festivalis „Heineken Opener“

Kada: Liepos 1—4 dienomis.
Kur: Gdynia, Lenkija.
Kaina: 98 eurai.
Kas Groja: „Pearl Jam“, „Kasabian“, „Pavement“, „Massive Attack“ ir daugybė kitų.

Trumpai: turbūt vienintelis užsienio festivalis, kuriame galima sutikti tiek daug lietuvių, mat „Heineken Opener“ yra arčiausiai Lietuvos. Festivalyje Jūsų lauks įvairiausio plauko užsienio žvaigždės.
Informacija: www.opener.pl.

Muzikos festivalis „Roskilde“

Kada: liepos 1—4 dienomis.
Kur: Roskilde, Danija.
Kaina: 1675 DKK.
Kas groja: „The Prodigy“, „Gorillaz“, „Muse“, „Prince“, „Alice In Chains“ ir daug kitų.

Trumpai: festivalis prasidėjo 1971-аisiais (tik tada jis vadinosi „Sound Festival), jo organizatoriai kiekvienais metais festivalio svečiams pateikia pačius karščiausius tų metų atlikėjus. „Roskilde“ stebina savo gerbėjus kiekvienais metais, tad pasirenkite būti nustebinti, jei jau turite bilietą, o jei ne - skubėkite pirkti, nes bilietai tirpsta su kiekviena diena.
Informacija: www.roskilde-festival.dk.

Sunkiosios muzikos festivalis „Hellfest“

Kada: liepos 18—20 dienomis.
Kur: Clisson, Prancūzija.
Kaina: 129 eurai.
Kas groja: „Deftones“, „Fear Factory“, „Sepultura“, „Alice Cooper“, „Kiss“, Motorhead“, „Sick Of It All“, „Slayer“, Jello Biafra, „Agnostic Front“, „The Dillinger Escape Plan“ ir daug kitų.

Trumpai: kaina tikrai nemaža, tačiau ir grupių sąrašas pasirodys įspūdingas visiems alternatyvios muzikos gerbėjams: nuo pasaulinio garso roko žvaigždių iki vietinių ir nekomercinių, bet gerų atlikėjų. Be to,  tik šiame festivalyje gali atrasti sunkiojo roko, pankroko, hardcore ir pan. grupes viename renginyje.
Informacija: www.hellfest.fr.

Šiuolaikinių menų festivalis „Glastonbury“

Kada: liepos 23—27 dienomis.
Kur: Worthy Farm, Pilton, Didžioji Britanija
Kaina: Bilietai, deja, jau parduoti. Dabar patekti ten galite, jei esate tas lamingasis, kuris spėjo nuspirkiti bilietą, arba laimėti vieną loterijoje.
Kas groja: „Gorillaz“, „Snoop Dog“, „Muse“, Shakira, Stevie Wonder, Norah Jones, Joy Orbison, „Pet Shop Boys“, „Editors“, „We Are Scientists“, „Groove Amanda“, „Holy F***“, „Toots and the Maytals“, „DJ Fat Boy Slim“, „The Beat“, Billy Bragg ir galybė kitų grupių.

Trumpai: yra didžiausias Europoje ne tik pagal dydį, bet ir užimamą plotą. Jame groti privilegija laiko visos didžiausios pasaulio žvaigždės. Fesitvalis gimė kitą dieną, po Jimi Hendrix mirties. Festivalio rengėjai rūpinasi, ne tik pramogomis, bet ir labdara bei ekologija.
Informacija: www.glastonburyfestivals.co.uk.

Įrašų kompanijos „Virgin“ festivalis „V Festival“

Kada: rugpjūčio 21—22 dienomis.
Kur: Weston Park ir Hylands Park, Didžioji Britanija.
Kaina: bilietų jau nebėra.
Kas groja: David Guetta, „The Prodigy“, „Kasabian“, „Kings Of Leon“, „Pet Shop Boys“ ir daug kitų.

Trumpai: festivalį rengia milijonierius, įrašų kompanijos „Virgin“ savininkas. Groja visos karščiausios šiai kompanijai priklausančios populiariosios muzikos žvaigždės.
Informacija: www.vfestival.com.

Muzikos festivalis „Reading“

Kada: rugpjūčio 27—29 dienomis.
Kur: Richfield Avenue, Didžioji Britanija.
Kaina: bilietų jau nebėra.
Kas groja: „Guns'n'Roses“, „NOFX“, „Gogol Bordelo“, „The Libertines“, „Blink 182“, „Weezer“, „Limp Bizkit“, „Klaxons“, Serj Tankian, „Bad Religion“, „Alkialine Trio“, „Paint It Black“ ir daugybė kitų.

Trumpai: tik šiame festivalyje kartu pasirodo populiariosios ir alternatyvios scenos žvaigždės. „Reading“ yra vienas didžiausių muzikinių festivalių Europoje, o jo gerbėjų ratas auga kiekvienais metais.
Informacija: www.readingfestival.com.

Parengė Goda Raibytė

Naujausi komentarai
Kristina
2011-04-17, 13:12
Noriu i „Glastonbury“ !!!!!!
Kleme
2010-06-13, 00:50
Super!!!!
Aurimas
2010-06-12, 15:32
Mano - "Glastonbury" :-)
Lilija
2010-06-12, 14:58
Mano svajonė - „Roskilde" :)
Indrė
2010-06-12, 13:22
Kaip šaunu, kad viskas vietoj! Kur keliaujam? :)
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai