Now Reading
Medijos: gelbėja, o gal skandina?

Medijos: gelbėja, o gal skandina?

Medijos: gelbėja

Ar kada nors susimąstėme, kaip stipriai esame paveikti įvairių medijų? Kiek laiko prarandame naršydami internete? Be abejo, tai vienas tinkamiausių ir patogiausių būdų pasiekti mums svarbią informaciją.

Tačiau, ar mes nepasiduodame tik tam tikrai sukurtai erdvei, kuri formuoja mūsų pasaulėžiūrą? Ar laikui bėgant tai netampa gyvenimo būdu? Apžvelkime kelis populiariausius laiko „valgytojus“.

Facebook — naujas mūsų pačių veidrodis. Įvairios grupės, verčiančios rinktis ir apsispręsti už ką mes esame. Iš pradžių tai tik pramoga, laiko praleidimo būdas, vėliau tai tampa savotiška priklausomybe nuo įvairių pasiūlymų ir pasirinkimų gausybės. Žinoma, tai puiki informacijos sklaida, kuri naudinga atitinkamiems vartotojams plėsti savo ratą ir suburti kuo daugiau žmonių į jų organizuojamas veiklas. 

Foursquare — populiariausias navigacinis socialinis tinklas ir žaidimas, pritaikytas mobiliesiems telefonams. Su internetu ir mobiliuoju telefonu registruoti vartotojai gali kontaktuoti ir sužinoti vienas kito buvimo vietą. Žaidimo prasmė — jie renka  balus ir ieško ženklų, dėl kurių įgauna atitinkamą statusą internetinėje erdvėje. Visa tai reikalauja mūsų sutikimo, tačiau jei tai taps labiau automatizuota, ateityje tai gali tapti tiksliau už geografinės vietos nustatymą. Tačiau, kol kas tai tik žaidimas.

Juntinėse Amerikos Valstijose jau kuris laikas yra bandoma priderinti naują programą. Kol kas, tai panašu į utopiją. Tačiau ją stengiamasi įgyvendinti visais įmanomais būdais. Apie ką kalbama? Apie informacinę bazę, skirtą susipažinimui, kurioje būtų visa informacija susijusi su žmogumi: jo darbovietė, gyvenimo būdas ir pomėgiai. Neatliekant jokių susipažinimo veiksmų, susitikimų, pasimatymų ir t. t., žmones suvestų sistema, kuri atrenka vienodų ar bent jau panašių tikslų turinčius asmenis.

Taip, tai būtų puiki išeitis ne pelno siekiančioms organizacijoms jungtis drauge ir eiti bendrų tikslų link. Tačiau ar pavieniams asmenims tai netaptų savotiška prievarta atlikti tai kas yra siūloma, nes taip yra jiems vienaip ar kitaip naudinga?

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Taip, visuomenė pasiduoda įvairioms medijoms, kurios nesąmonigai stengiasi sugriauti „gyvą“ bendravimą tarp žmonių. Iš pradžių smalsu, paskui tai tampa pramoga, vėliau savotiška priklausomybe. O galų gale, tampame nepilnaverčiais visuomenės nariais, kurių visuomenė tampa virtuali ir griaunanti žmogaus, kaip asmenybės pasaulį.

Mokėkime atsirinkti ir netapti tik vartotojais!

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top