Now Reading
„Vintage“ stilius: originalu ir ilgaamžiška (I)

„Vintage“ stilius: originalu ir ilgaamžiška (I)

„Vintage“ stilius: originalu ir ilgaamžiška (I)

Paradoksalu, tačiau prieš trejetą metų į Londono ir Niujorko gatves grįžęs „vintagestilius, atrodė, kaip maištas prieš aukštuomenę. Dabar tai tapo prestižu aukštuomenės vakarėliuose.

„Vintage“ stilius — tai kontrasto tarp naujo ir seno balansas — derinti tai, kas reprezentuoja šiandieną, su tuo, kas buvo madinga ir populiaru prieš kelis dešimtmečius.

Jungtinėje Karalystėje jau trejus metus gyvenantis lietuvis Kęstas Pikūnas, prieš metus sukūrė „vintage“ drabužių kolekciją „Trys“. Kęstas mums maloniai ir išsamiai atsakė į kelis rūpimus klausimus apie „vintage“ stilių.

Kaip susidomėjote „vintage“ mados kryptimi, kas paskatino kurti būtent šio stiliaus derinius, drabužius?

Nepasakyčiau, kad visą laiką domėjausi „vintage“ stiliaus drabužiais ar kažkokiam laikui atėjus pradėjau rengtis „vintage“ stiliaus drabužiais ir pirkti aksesuarus. Manau vieniems tai ateina su laiku, kai kas į tai visiškai nekreipia dėmesio ir visiškai nesureikšmina drabužių ar stiliaus, kiti net nežinodami perima vieną ar kitą stilių, nes to „reikalauja“ mada.

Manau mada (-os) eina ratu, ne išimtis ir „vintage“. Bet, mano galva, mada ir stilius yra du skirtingi dalykai, gali būti madingas, bet ne stilingas (arba atvirkščiai). Man patinka derint „vintage“ stiliaus drabužius su šiuolaikiškais, tokiu būdu apranga įgauna šiek tiek originalumo. Jei originalu, manau — ilgaamžiška.

Kas Jums yra „vintage“?

„Vintage“ stilius man, hmm… Iš tikro niekada apie tai negalvoju rinkdamasis drabužį, gal tai daugiau laisvės, praktiškumo ir charakterio bruožas. O gal tai noras nematomai išsiskirti.

Kokios „vintage“ stiliaus tendencijos vyrauja Jungtinėje Karalystėje, pvz., Londone?

Londonas visada išsiskyrė savo stiliumi. Čia rasi visko, ko tik širdis geidžia. Kad „vintage“ stilius grįžta į madą, manau yra faktas. Net daugelis sporto „brandų“ vėl pradėjo kurti drabužius „vintage“/ „retro“ stiliumi.

Vien tik užtenka pažiūrėti į Anglijos futbolo rinktinės aprangą, kuri buvo specialiai ir labai kruopščiai sukurta pagal 1966 metų stilių. Tačiau kalbant apie gatvės madą, manau vyrauja 1970-1990-tųjų metų mados, aišku ne visur ir ne taip matoma, o gal net ir daugelis jos ir nepastebi, bet manau tai yra todėl, kad madoje yra stilius.

Ką patartumėte „vintage“ stiliaus gerbėjams vasaros sezonui?

Ką patarti? Manau, svarbiausia turėti savitą stilių, kuris visų pirma būtų patogus ir savas, nebijoti eksperimentuoti ir mažiau sukti galvą, ką žmonės pasakys. Manau, jog žmonės, kurie sąmoningai renkasi „vintage“ stiliaus drabužius, mažiausiai galvoja, ką galvoja kiti.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Vintage“ galima rasti ne tik padevėtuose, bet ir mūsų dažnai lankomose parduotuvėse, svarbiausia žinoti, ko nori ir nesureikšminti aprangos, nes galų gale mes nesame „pakabos“, ant kurių galima būtų kabinti viską, kas dera. Drabužio charakteris ir detalės yra viskas. Tai gali būti akiniai, rankinė ar batai. Pagal tai, kaip žmogus apsirengęs, galima daug pasakyti ir apie patį žmogų. Bet mano patarimas, galbūt daugiau devėti „polo“ stiliaus marškinėlius.

Kokios spalvos madingos, kokius drabužius ir kaip juos derinti?

Skirtingų stilių ar spalvų derinimas yra slidus, bet labai smagus reikalas, nors jei žinai ką darai, tuomet viskas gerai. Bet tai vėlgi, nereiškia, kad būsi madingas kitiems, o ar būsi stilingas, čia jau kitas klausimas, svarbiausia turėti savitą stilių. Labai lengva „nugrybauti“ ir nueiti į šalį.

Mano galva, jeigu nori saugaus būdo apsirengti per daug nesukant galvos, nešiok ne daugiau, nei 2 ar 3 spalvų drabužius (kur visos aprangos akcentas yra viena spalva ar detalė), žinoti bent kelis elementariausius dalykus apie madą ir gerai jaustis. Aš visuomet bandau išvengti ir neatrodyti kaip spalvų paletė ar nuo galvos iki kojų nuobodžiai vilkėti viena spalva.

Galų gale, tik Jūs žinot kodėl renkatės vieną ar kitą drabužį, ar pritraukti kitų dėmesį ar todėl, kad jaučiatės gerai jį vilkėdami.

Kalbino ir parengė Klementina Remeikaitė

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top