Now Reading
Jei galvoji pradėti savo Blog’ą

Jei galvoji pradėti savo Blog’ą

Jei galvoji pradėti savo Blog'ą

Tinklaraščiai (blogs) yra sparčiai populiarėjantis reiškinys Internete, suteikiantis galimybę kiekvienam būti išklausytam. Čia egzistuoja nesuskaičiuojama temų ir žanrų įvairovė, nevaržoma bendravimo su lankytojais, nuomonių dalinimosi erdvė.

Ne vienas tinklaraštis įtakojo rinkimų rezultatus, padėjo verslininkams rasti efektyvesnę strategiją, suteikė galimybę pasidalinti mintimis su visu pasauliu. Jei jaučiate, kad turite ką pasakyti, išmėginkite tinklaraščius ir Jūs – norint pradėti, užtenka keleto paprastų žingsnių, kuriuos siūlo „WikiHow”.

1. Suraskite paprastą tinklaraščių kūrimo svetainę. Tarp populiariausių blog‘ų rašymui skirtų puslapių yra WordPress, Blogger, Choseit, MuseCrafters, LiveJournal, MySpace, VOX, JournalHome, OpenDiary ir daugybė kitų. Taip pat visuomet galite atlikti Google paiešką, ir netrukus rasite daugybę nemokamų svetainių, kuriose galite talpinti savo tinklalapį.

2. Pasirinkite tokią svetainę, kuri Jums atrodo nesudėtinga.
Daugybė tinklaraščių autorių nemoka kurti tinklalapių. Pripažinkime, HTML išmokti nėra taip jau lengva. Jei kurti turinį ir naršyti po svetainę atrodo painu ir sudėtinga, ieškokite kito puslapio. Kai kurie rekomenduoja Blogger, kiti – WordPress ir t. t. Tiesiog susiraskite tokį tinklalapį, kuris patogiausias jums.

3. Nuspręskite, kokios rūšies tinklaraštį kursite. Išsirinkite savo nišą ir sugalvokite skambų pavadinimą, kuris taikliai išreiškia esmę to, apie ką rašysite. Tinklaraštis yra kaip žmogaus drabužiai – daugeliui lankytojų Jūsų svetainė bus vienintelis dalykas, pagal kurį jie Jus pažins. Pasistenkite išreikšti save, parodyti, koks esate viduje.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

4. Nuspręskite, kaip dažnai ketinate rašyti. Kai kuriems atrodo, jog geriausia naują turinį publikuoti kasdien. Kažkas pasakys, kad trys trumpi įrašai per vieną dieną yra efektyviau nei vienas ilgas įrašas kas trys dienos. Kiti gi teigia rašantys tik kartas nuo karto ir sulaukiantys daugiau lankytojų nei rašydami kelis kartus per dieną. Koks bebūtų Jūsų sprendimas, nepamirškite svarbios taisyklės – kokybė svarbiau nei kiekybė. Pradėję rašyti, patrauksite tam tikrą skaitytojų būrį, ir norėdami jį išlaikyti turėsite derinti, keisti tinklaraščio turinį.

5. Prieš paviešinimą, iš anksto sukaupkite pakankamai naujo turinio.
Rekomenduojama bent mėnesį rašyti ir tik tuomet pasakoti apie savo blog‘ą kitiems. Rašykite nelaukdami šlovės – ji ateis kai bus metas. Visus savo tekstus daugumoje svetainių galėsite redaguoti, keisti kada tik panorėsite. Tinklaraštį galima palyginti su dienoraščiu – jo esmė yra Jūs, jis skirtas Jums. Rašykite taip, kaip Jums atrodo tinkamiausia.

6. Pasakykite savo draugams apie tinklaraštį ir paprašykite, kad jie pasakytų savo draugams.
Sulauksite didesnio susidomėjimo, jei tinklaraštį naudosite kaip būdą bendrauti, įsilieti į bendraminčių tinklą. Jei reklamuositės pernelyg aršiai, gali būti, jog Jus pradės ignoruoti. Nepersistenkite – akivaizdus komplimentų ir dėmesio vaikymasis dažniausiai susilaukia priešingos reakcijos.

7. Ieškokite tinklaraščių, kuriuos Jums patiktų skaityti. Nuolat skaitykite juos ir rašykite komentarus. Palikdami atsiliepimą, rašykite apie tinklaraščių turinį, parodykite, kad iš tiesų skaitėte, ir nesitikėkite nieko už tai. Vien komentaro turėtų pakakti, kad kiti apsilankytų Jūsų blog‘e ir taip pat paliktų komentarą. Jei komentuojate tinklaraštyje, kuris yra tame pačiame tinklapyje, kaip ir jūsiškis (pavyzdžiui, Blogger), kartu su komentaru bus automatiškai įtrauktas ir Jūsų puslapio adresas. Priešingu atveju (tarkim, jei jūsų blog‘as yra OpenDiary, o komentuojate MySpace), nepamirškite jo įvesti pats.

8. Prisijunkite prie kitų žmonių „blogosferoje“, susiraskite draugų Internete.
Tai geriausias būdas susirasti skaitytojų. Be to, tai padės susipažinti su daugybe žmonių, kurių kitomis aplinkybėmis niekuomet nesutiktumėte. Iš visų tinklaraščio pranašumų, šis yra pats svarbiausias.


Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top