Orai: šią savaitę sulauksime įspūdingo šilumos šuolio

Shutterstock nuotr.

Pirmomis savaitės dienomis šalyje bus gaiviau, protarpiais palis, o nuo trečiadienio temperatūra kils vis aukščiau. Antroje savaitės pusėje termometrai fiksuos net 33 laipsnius karščio, tačiau dažnai sulauksime lietaus ir perkūnijos.

Pirmadienį šalyje numatomas nepastovus debesuotumas, daug kur trumpai palis. Pūs gūsingas vakarų vėjas. Vilniuje ir Kaune įdienojus oras sušils iki 18–19 laipsnių, dangumi plauks debesys, protarpiais lynos. Šiauliuose debesys taip pat dažnai pasitaškys lietumi, dieną vyraus 17 laipsnių šiluma. Pajūryje bus vėjuota, vyraus mažas debesuotumas, protarpiais palis. Termometrai fiksuos 16 laipsnių.

Antradienį kritulių bus kur kas mažiau, o ir saulė dažniau žvilgčios pro debesis. Temperatūra kils aukščiau, pūs vidutinio stiprumo vakarų vėjas. Vilniuje ir Kaune pirma paros pusė bus giedra, vyraus 12–16 laipsnių šiluma. Dieną pasirodys debesys, iškris vienas kitas lašas lietaus, o temperatūra stiebsis iki 20 laipsnių. Šiauliuose nakties ir ryto dangus bus skaidrus, termometrai fiksuos 11–15 laipsnių. Dienos metu vyraus nedidelis debesuotumas, oras šils iki 19–20 laipsnių. Pajūryje debesys bus menki. Naktį ir ryte vyraus 15–16, dieną 17 laipsnių šiluma.

Trečiadienį plūstels vasariška 25 laipsnių šiluma, pasisuks pietryčių vėjas. Vilniaus ir Kauno apylinkėse bus giedra. Naktį ir ryte temperatūra svyruos tarp 12–18 laipsnių. Įdienojus saulės spinduliai orą sušildys iki 25 laipsnių. Šiauliuose vyraus skaidrus dangus. Pirmoje paros pusėje numatoma 12–17, dieną 24 laipsnių šiluma. Pajūryje didžioji paros dalis bus giedra, o vakare galimas lietus ir perkūnija. Naktį ir ryte vyraus 14–18, dieną 24 laipsnių šiluma.

Ketvirtadienį temperatūra šoktels iki 30 laipsnių ir daugiau, pūs smarkokas pietryčių vėjas. Daugelyje šalies rajonų prapliups lietus, danguje blykčios žaibai. Vilniuje ir Kaune vėjas dangumi gins nedidelius debesis, iš kurių protarpiais palis, pasigirs griaustinis. Naktį ir ryte bus apie 21–23, dieną apie 32 laipsnius karščio. Šiauliuose, naktį ir ryte, vyraus 19–20 laipsnių šiluma, numatomas lietus ir perkūnija. Įdienojus saulės spinduliai orą įkaitins iki 30 laipsnių. Pajūryje gausiau palis pirmoje paros pusėje, tuo metu bus apie 20–22 laipsnius šilumos. Dieną dangus išsigiedrins, temperatūra kils iki 27 laipsnių, tačiau vakare ir vėl pasipils lietus.

Penktadienis bus labai karštas, o antroje dienos pusėje daug kur nušniokš lietus, trankysis perkūnija.

Pietryčių krypties vėjas dar labiau įsismarkaus. Vilniaus ir Kauno apylinkėse didžioji paros dalis bus giedra. Naktį ir ryte numatoma 23–26 laipsnių šiluma. Įdienojus termometrų stulpeliai šoktels iki 33–34 laipsnių, pavakare atgaivins lietus. Šiauliuose, pirmoje paros pusėje, vyraus skaidrus dangus. Temperatūra sieks 22–25 laipsnius šilumos. Dieną oras įkais iki 32 laipsnių, o vakare atplauks lietaus ir perkūnijos debesys. Pajūryje vyraus nepastovus debesuotumas. Nakties ir ryto valandomis bus apie 22–24, dieną apie 25 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį taip pat numatoma vasariška šiluma. Šeštadienio naktį daug kur palis, o diena bus saulėta ir labai šilta. Sekmadienį išaugs debesuotumas, numatomi gausesni krituliai, o įspūdinga kaitra šiek tiek atlėgs.

meteorologija, orai, orų prognozė

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai